loader

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?

Favoriye Ekle

Aydınlatıcıları ne kadar sevdiğimizi bilmeyen yoktur, değil mi? Bu konuda da yalnız değiliz, makyajla ilgilenen herkes için aydınlatıcıların ayrı bir yeri vardır. Durum böyle olunca da sevdiğimiz makyaj markaları birbiri ardına, farklı bitişte ve yapıda aydınlatıcılar çıkarmaya başladılar.

Tozla başlayıp likitle devam eden aydınlatıcı serüvenimize sen son kalemler de eklendi ve biz de, aydınlatıcıları makyajın her adımına dahil etmenin bir yolunu bulduk. Hazırsan, adım adım anlatmaya başlıyoruz!

Aydınlatıcı nereye uygulanır?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_1

Bu sorunun cevabını çok iyi bildiğine eminiz ama tekrar etmekten bir zarar gelmez! Aydınlatıcıyı yüzünün yüksek bölgelerine uyguladığında çok daha enerjik bir görünüm elde edebilir, bu bölgeleri ışıltıyla ön plana çıkarabilirsin.

Elmacık kemiklerinin üzerine, kaş altlarına, burun kemiğine ve ucuna, son olarak da dudak üzerine aydınlatıcını uygulayabilirsin. Yüzün en yüksek noktaları olarak değerlendirilen bu bölgeler, sana doğal ışıltılı bir hava verecek, aynı zamanda da yüz hatlarını daha belirgin hale getirecek.

Aydınlatıcı çeşitleri neler?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_2

Hepimizin bildiği gibi, ilk tanıştığımız aydınlatıcılar toz yapıdaydı. Sürüldüğünde metalik veya simli bir ışıltı veren ince yapılı bu toz pudraları hepimiz delicesine sevdik. Makyaj trendleri değiştikçe, yenilikçi markalar da hep daha iyisini sunma gayretiyle, gün geçtikçe farklı yapıdaki aydınlatıcıları karşımıza çıkardılar.

Sonraki adımda devreye giren likit aydınlatıcılar, bizim yaratıcılığımızı daha fazla kullanmamıza vesile oldular. Stick aydınlatıcılar doğal ve pratik bir etki sağlarken, kalem aydınlatıcılar da makyaj rutinimizde epey değişikliğe yol açtılar, en popüler aydınlatıcılar arasına girdiler. Şimdi bu değişik yapıdaki aydınlatıcıları, makyajın her adımında kullanmanın yollarına bakalım.

Likit aydınlatıcıyı nasıl kullanabilirsin?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_3

Likit yapıdaki aydınlatıcılar, akla ilk gelen yöntemle, yani makyaj sonunda yüzün yüksek bölgelerine sürmek dışında da rahatça kullanılabiliyorlar, bu özellikleri sayesinde de likit yapıdaki ürünleri çok seviyoruz.

Likit aydınlatıcıları makyaja başlamadan önce, aydınlık bir bitiş elde etmek için makyaj bazı olarak kullanabilir, hatta dilersen fondötenin içine karıştırarak da kullanabilirsin. Bizim özellikle yaz aylarında uyguladığımız bir tüyo ise likit aydınlatıcılarımızı vücut nemlendiricilerimizin içine karıştırıp vücudumuza uygulamak. Doğal ve ışıltılı bir görünüm için bu yöntemi sen de mutlaka denemelisin!

Editörün Önerisi: Bir likit aydınlatıcıyı makyaj bazı olarak kullanmak için yapısının ince ve kolay dağılabilir özellikte olması gerekli. Eğer fondötenin içinde karıştırmayı planlıyorsan fondötenin yapısını ve rengini de bozmamalı. Bu özelliklerin hepsini bir arada barındıran Maybelline New York Master Strobing Liquid likit aydınlatıcı en sevdiklerimizden!

Toz aydınlatıcıyı nasıl kullanabilirsin?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_4

Toz aydınlatıcılar hepimizin en yakından tanıdığımız aydınlatıcı çeşitlerinden. Yine yüzün en yüksek kesimlerine uygulamakla beraber, toz aydınlatıcıları göz makyajımızda da kullanmayı çok seviyoruz. Gözlerini daha açık, daha büyük göstermek için bu yöntemi denemeni şiddetle öneririz. Özellikle göz pınarlarına uygulayacağın şampanya tonları, harika görünmeni sağlayacak!

Editörün Önerisi: Rose gold, holografik veya altın yansımalı toz bir aydınlatıcıyı hem elmacık kemiklerinde hem de kaş altında, göz pınarında kullandığında çok doğal ve monochrome bir makyaj elde edebilirsin. Yumuşak yapıları ve güçlü ışıltılarıyla çok sevdiğimiz Maybelline New York Master Chrome metalik aydınlatıcıların etkisini bizim kadar seveceğine eminiz.

Stick aydınlatıcıyı nasıl kullanabilirsin?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_5

Stick aydınlatıcılar, verdikleri doğal etki sayesinde özellikle günlük makyajlarımızda en sık kullandığımız aydınlatıcı türlerinden. Eğer sen de doğal ışıltıyı seviyorsan, kremsi bitişiyle aradığın görünümü bu şekilde elde edebilirsin. Hem uygulaması hem de gün içinde yenilemesi pratik olan stick aydınlatıcıları, toz aydınlatıcından daha yoğun bir etki elde etmek için bir baz olarak da kullanabilirsin. Kremsi formül üzerine uygulayacağın toz aydınlatıcı, ışıltı etkisini ikiye katlayacak.

Stick aydınlatıcılar için sevdiğimiz bir diğer yöntem ise rujların üzerine uygulamak. Kremsi yapıları ile dudağa tek başına veya mat bir ruj üzerine çok kolay bir şekilde uygulanıyor ve dudakları çok daha dolgun göstermeye yarıyor!

Editörün Önerisi: Altında kullanılan ten ürünlerini asla yerinden oynatmayan, ciltte kayıp giden, doğal bitişli bir stick aydınlatıcı arıyorsan, Maybelline New York’un Master Strobing Stick aydınlatıcılarını mutlaka denemelisin. Bu aydınlatıcı sırf bizim değil, aynı zamanda Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu’nun da favorisi!

Kalem aydınlatıcıyı nasıl kullanabilirsin?

Aydınlatıcıları Makyajının Her Adımında Nasıl Kullanabilirsin?_6

Hayatımıza son dönemlerde girmiş en güzel makyaj malzemelerinden biri de göz kalemi şeklindeki aydınlatıcılar. Özellikle göz makyajında inanılmaz kalıcı sonuçlar veren aydınlatıcı etkili göz kalemleri ile gün içinde kalıcı bir ışıltı elde etmek mümkün. İster tek başlarına, istersen de göz makyajının üzerine uygulayabileceğin bu kalem aydınlatıcılar göze çok hoş bir ışıltı katıyor. Gözlerini çok daha büyük ve enerjik göstermek için aydınlatıcı kalemleri alt kirpik diplerine de uygulayabilirsin!

Editörün Önerisi: Gözlerinde tüm gün kalıcı, topaklanmayan, yoğun bir ışıltı elde etmek istiyorsan, Maybelline New York’un Master Drama Lightliner kalemleri tam sana göre. Göz makyajında, göz pınarlarında ve alt kirpiklerinde çok severek kullanacağına eminiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler