loader

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu

Favoriye Ekle

Aydınlatıcılar güzellik dünyasında her zaman ana oyunculardan biri oldu. Işıltılı bir ten makyajı veya solgun bir cilde biraz belirginlik katmak istediğimizde, elimiz hep aydınlatıcılara gidiyor. Ama bana kalırsa aydınlatıcılara gereken önemi vermiyoruz. Oysa aydınlatıcılar bize belirgin elmacık kemiklerinden çok daha fazlasını vaadediyor.

İtiraf ediyorum, ben de aydınlatıcılara gereken önemi vermeyenlerden biriydim. Ancak defalarca Instagram’da gezinmek ve tonlarca Youtube videosu izlemek (boş zamanımı başka nasıl değerlendirebilirim ki!) fikrimi tamamen değiştirdi.  Makyaj artistlerinin ve vloggerların daha önce hiç bilmediğim yöntemlerle aydınlatıcıları kullandıklarını fark ettim. Üstelik hepimizin bildiği toz aydınlatıcıların yanı sıra, başka bir sürü formül olduğunu fark ettim: Stick aydınlatıcılar, likit aydınlatıcılar…

Bir makyaj artistinin de dediği gibi, aydınlatıcılar cildinin ışıkta dans etmesini sağlıyor, üstelik gece ve gündüz fark etmeksizin. Katılmamak ne mümkün!

Elmacık kemiklerini vurgulamanın yanı sıra aydınlatıcını kullanmanın diğer “klasikleşmiş” yöntemlerini öğrenmek ister misin? Işıkla dans etmeye hazırlan!

Fondöten öncesi cildine likit aydınlatıcı uygula.

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu_1

Likit aydınlatıcını, şakaklarına, alnına, burun ucuna ve kaş kemiklerine uygula. Hem fondötenin çok daha iyi dağılacak, hem de çok daha doğal duracak.

Vücudunda kullan.

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu_2

Kaval kemiğine, uyluğuna ve hatta omzuna aydınlatıcı uygulayarak dramatik bir gece ışıltısı elde edebilirsin. Tek ihtiyacın likit bir aydınlatıcı!

Dinç görün (yorgun olduğun zamanlarda bile).

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu_3

Bakışlarının daha canlı ve enerjik görünmesini istediğin zamanlarda aydınlatıcını göz pınarlarına uygula.  

Kendi likit eyelinerını üret veya dudaklarına ışıltı kat. 

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu_4

Aydınlatıcını eyeliner fırçası yardımıyla üst kirpik çizgine çekmeyi deneyebilir veya likit aydınlatıcını ruj fırçası ile dudaklarına uygulayarak ışıltılı bir dudak makyajı elde edebilirsin.

Dolgun dudak illüzyonu yarat.

Aydınlatıcıların 5 farklı kullanım yolu_5

Aydınlatıcını dudak çukuruna uygulayarak dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin. 

Hazırsan başlayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler