loader

Aydınlatıcını uygulaman gereken ve muhtemelen bilmediğin 4 yer!

Favoriye Ekle
Aydınlatıcını uygulaman gereken ve muhtemelen bilmediğin 4 yer!

Muhteşem görünen cilt arayışımızda, sadece kaş kemiğimizi ve elmacık kemiklerimizin üzerini aydınlatmanın artık bize yetmediğine karar verdik. Neyse ki, harika aydınlatıcı ürünlerimiz bize bu konuda çok yardımcı oluyorlar. Işıltılı bir aydınlatıcı sürüldüğünde, yüzünde, her zaman istediğin parlak ve mükemmel görünüme sahip olmanı sağlayacak dört farklı nokta daha keşfettik!

Bakalım bu noktalar nelermiş?

Yüzünün aydınlatman gereken noktaları:

1. Alnının tepe noktaları

Alnının her iki tarafında da bulunan tepe noktalara aydınlatıcı uyguladığında, yüzünün dümdüz görünmesini engellemiş ve tüm yüzünü parlatmış olursun. Makyaj fırçanla bu tepeciklere hafif dokunuşlar yaptığında farkı göreceksin!

2. Kaş kemiğinin üstü

Muhtemelen aydınlatıcını kaşlarının alt kısmına, kaş kemiğine sürüyorsundur. Bunu bir adım daha ileri götürüp, kaşlarının üst kısmına da çizgi halinde uıygulayıp, kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin.

3. Göz kapağının ortası

Her iki göz kapağının da tam ortasına aydınlatıcı uyguladığında, gözlerinin daha belirgin ve canlı görünmesini sağlarsın. Böylece gözlerinin yorgun görünümünü de azaltmış olursun. Pudra, sıvı veya krem formda aydınlatıcını tam göz kapağının orta kısmını, kirpik başlangıcının üst kısmını hizalayarak uygulayabilirsin.

4. Dudak kıvrımı

Aydınlatıcından çok minik bir miktarı üst dudağında ''V'' şeklindeki kıvrımın üstüne uygularsan, dudakların çok daha dolgun görünür. Makyaj fırçası yerine parmak uçlarınla uygulayıp, ufak dokunuşlar yapabilirsin.

Peki, senin aydınlatıcını uyguladığın farklı noktalar var mı? Varsa bizimle paylaşmaya ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön