loader

Aydınlık bir ten makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Canlı, ıslak bitişli, aydınlık bir ten makyajıyla baharın enerjisini cildine taşımaya ne dersin? Aydınlık ve kusursuz bir cilt görünümü için sandığının aksine, kat kat ürünler, primerlar, tamamlayıcı spreyler, aydınlatıcılar uygulamana gerek yok. Yalnızca birkaç ürünle ve birkaç dakika içinde hayal ettiğin gibi canlı ve aydınlık bir ten görünümü yakalayabilirsin.

Likit Aydınlatıcılarla Aydınlık Ten Makyajı

Likit Aydınlatıcılarla Aydınlık Ten Makyajı

Likit aydınlatıcılarla ten makyajında içten gelen, parlak ve aydınlık bir etki elde edebilirsin. Üstelik sadece tek bir likit aydınlatıcıyı birkaç adımda birden kullanarak bunu pratik bir şekilde yapabilirsin. Peki nasıl mı?

1.Adım

Lancome Custom Glow Drop likit aydınlatıcılar

Aydınlık bir etki elde etmek için likit aydınlatıcını fondötenden önce, birkaç damla nemlendiricine karıştırarak yüzüne uygula. Böylece cildin, fondöten sürmeden ışıl ışıl parmalamaya başlamış olacak.

Editörün Önerisi: Kullanacağın likit aydınlatıcının, nemlendirici, makyaj bazı ve fondöten gibi likit ten ürünleriyle iyi karışabilen bir yapıda olması ve simli görünmemesi gerek. Hem doğal bitişli hem de etkili bir likit aydınlatıcı önerisi arıyorsan, Lancome Custom Glow Drop likit aydınlatıcıları denemelisin. Çok doğal etkili ve güçlü ışıltılarıyla bu likit aydınlatıcılar favorimiz!

2. Adım

Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöten

Işıltıyı ve aydınlık etkiyi biraz daha artırmak için likit aydınlatıcını fondötenine karıştırabilirsin. Fondötenini elininin üzerine birkaç pompa sık, daha sonra likit aydınlatıcından 1-2 damla da üzerine damlat. Elde ettiğin bu ışıltılı karışımı fondöten fırçanla yüzünün farklı yerlerine noktalar halinde bırak ve sonra dağıt.

İlk adımda elde ettiğin ışıltının üzerine fondötenini uyuladığında, ışıltı ve aydınlığın içten geliyormuş gibi doğal göründüğünü fark edeceksin.

Editörün Notu: Cildindeki tüm kusurları gizleyecek, konforlu bir his veren ve ciltte ağırlık yaratmayan bir fondöten önerimiz var: Lancome Teint Idole Ultra Wear fondöten, yüksek kapatıcılığa sahip ama ciltte varlığı da neredeyse yok gibi! Likit aydınlatıcını Teint Idole fondötenle kolayca karıştırabilir ve kusursuz, aydınlık bir bitiş elde edebilirsin.

3. Adım

aydınlık ten makyajı

Fondötenini de uyguladıktan sonra son bir adım kaldı: Likit aydınlatıcını yüzünün yüksek noktalarına uygula. Böylece ışıltını iyice ön plana çıkarmış olacaksın. Kaş altlarına, elmacık kemiklerinin üzerine, alnının tam ortasına, burun kemiğinin ortasına ve ucuna, dudaklarının üzerine ve son olarak da çenenin ucuna likit aydınlatıcını hafifçe uygula ve hazırsın! Şimdi ışıltılı ve aydınlık ten makyajının keyfini sür!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler