loader

Aydınlık göz makyajı ile yorgun görünüme son

Favoriye Ekle

Göz altı morluklarını gidererek, yorgun görünmene engel olacak aydınlık göz makyajı ipuçlarımızı paylaşıyoruz!

Yorgun görünmekten mi şikayetçisin? Gözlerinin altındaki siyah halkalar seni rahatsız mı ediyor? Boşver, hepimizde aynı sorunlar var ama hayat bunları dert etmeye değmeyecek kadar kısa! Yorgun görünümden şikayetçi olduğun zor sabahlar için flaş haberimiz var. Birazdan ipuçlarını vereceğimiz aydınlık göz makyajı ile yorgunluk etkilerini uzaklaştırabilir ve kolayca enerjik bakışlara sahip olabilirsin.

Göz makyajı deyince her şey eyeliner, göz farı ve maskara demek değil. Bakışlarını canlandıracak dokunuşlar da bir o kadar önemli. Göz çevreni nasıl aydınlatabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!

Yorgunluğunu gizle

Yorgunluğunu gizle

Ten renginden bir ton açık kapatıcı, göz altındaki koyu halkaları gizlemek için harika bir tercih. Göz altına kapatıcı uygularken, eşit ve tamamen dağıttığından emin ol. Göz altındaki yorgunluk izlerini gizlerken kapatıcının çizgilerine dolmayacak bir yapısı olmasına da dikkat etmelisin. Yoksa tüm göz makyajın yorgunluğunu ele verebilir.

Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı, bugüne kadar denediğimiz en etkili ve ince yapılı kapatıcıların başında geliyor. Maybelline Kapatıcı tonları arasında cildine en yakın olanı bul ve göz altına pratik bir şekilde uygula. Kapatıcının sünger uçlu aplikatörü sayesinde başka bir süngere ihtiyacın kalmayacak. Yorgun görünümünü giderecek ve çok daha aydınlık bir etki verecek.

Göz makyajında aydınlık renkler seç

aydınlık göz makyajı

Yorgunluğunu gizlemek ve daha fresh bir görünüme kavuşmak istiyorsan ışıltılı bitişli, kremsi yapıdaki farları kullanmalısın. Bu formdaki farlar gözlerini daha aydınlık gösterdiği için yüzüne canlı bir görünüm kazandırır. Maybelline New York Color Tattoo 24Hr Krem Göz Farı No 150 Socialite Açık Pembe, her cilt tonuna yakışacak en güzel farlardan biri. Kremsi yapısı sayesinde çok kolay uygulanıyor ve gözlerden 24 saat boyunca çıkmıyor.

Çizgilere dolmayan ve suya karşı dayanıklı olan Color Tattoo göz farını akşam makyajında veya günlük makyajında rahatlıkla kullanabilirsin. Yoğun pigmentasyonu sayesinde tek katta bile istediğin aydınlık görünümü yakalayacaksın.

Editörün önerisi: Yansıtıcı pigmentlerin daha fresh bir görünüm vermesi için aydınlık göz farını gözlerinin iç köşeleri ve kaş kemiklerinin üzerinde kullan.

Metalik bitişli farları kullan

Metalik bitişli farları kullan

Dumanlı veya buğulu görünümler ortaya çıkarmak için klasik toz farları bir kenara bırak. Daha enerjik görünmek istiyorsan metalik bitişe sahip olan kalem farları kullanmalısın.

Suya dayanıklı olan Maybelline New York Color Strike kalem farlar, göz makyajında yoğun pigmentli ve metalik bir bitiş yaratıyor.

Kalem farları uygulamak da çok basit. Göz kapağına istediğin renk farı uygula ve parmağınla hafifçe karıştırarak dağıt. Evet, krem farları istersen birkaç farklı far rengini karıştırarak uygulayabilirsin. Gözlerini daha aydınlık göstermek için altın, metalik ve parlak bordo gibi renklere yönelmeni öneririz. Göz kapağının katlanma çizgisine daha koyu olan farı uygula. Göz kapağının tam ortasına da en açık rengi sürerek dengele.

Kirpiklerini es geçme

kirpikler

 Düşük ve düz kirpiklerin varsa yorgun görünmemen imkansız. Bu görüntüyü tersine çevirmek için en iyi maskaralardan yardım almalısın. Maybelline New York Falsies Lash Lift, kirpiklerine ekstra hacim ve yoğunluk kazandırır. Böylece en düşük kirpikler bile daha kalkık ve uzun görünürler. Düşük kirpiklerinden kurtulduktan sonra gözlerinin daha belirgin ve aydınlık göründüğünü fark edersin. Maskaranı göz kapağına bulaştırmamak için uygulama sırasında başını hafifçe yukarı kaldırmalısın. Başını dümdüz tutmak veya aşağı doğru eğmek maskaranın bulaşmasına neden olabilir.

Yorgunluk izlerine güle güle diyebilirsin artık!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/