loader

Az bilinenler: 3 adımda kaş konturlama

Favoriye Ekle
Az bilinenler: 3 adımda kaş konturlama
Az bilinenler: 3 adımda kaş konturlama_1

An itibariyle hepimiz, yüzümüze kontur verirken balık yüzü yapmamız gerektiğini ve daha da önemlisi karıştırmanın hayati olduğunu biliyoruz. Peki konturun sadece yüz için olmadığını söylesek? Evet, şekillendirme, yapılandırma ve gölgeleme işlemi kaşlarda da harikalar yaratıyor! Makyaj uzmanlarından tüyolarla derlediğimiz ipuçlarıyla daha tanımlı kaşlar ve anlamlı bir ifadeye sahip olmak ister miydin?

Sıra sende

Konturlamanın sırlarını keşfet, modeller gibi makyaj yap!

"Kaş konturlamak mı? O da ne?" diyorsan:

Eğer kaşlarının her kısmı için tek ve koyu renkli bir ürün kullanırsan, elde edeceğin görüntü doğallıktan uzak ve ağır olabilir. Konturlamak bu yüzden önemli.

Birinci adım:

Öncelikle kaş farı ya da kaş kalemi olmak üzere dilediğin malzemeyi seç. Kaş farı ve eğik açılı fırça kullanmanın en iyi sonucu almanı sağlayacağını da hatırlatalım. Boşlukları doldurmak açık renkli, derinlik katmak için koyu renkli iki adet farı yanında bulundur.

İkinci adım:

Kaşlarının ortasına derinlik ve boyut katmak için koyu renkli farı ya da kalemi uygulayarak başla. Kaşın en önemli noktaları ortası ve bitimidir. Daha sonra, açık renkli farı ya da kalemi kaşlarının iç bölgesine uygulayarak iki farı karıştır. Daha sonra kaşlarının dışına da açık farı uygula. Bu, kaşlarını şekillendirip onlara boyut katacaktır.

Üçüncü adım:

Rengini düzenlediğin doğal görünümlü kaşlarını, hafifçe yukarı doğru tara ve şeffaf maskarayla kaşlarının şeklini sabitle.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön