loader

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

En beğenilen göz şekillerin başında badem gözler geliyor. Tıpkı ceylan gözleri gibi hafifçe yukarı çekik olan bu göz yapısı kadınlara daha genç ve enerjik bir hava katıyor.

Badem gözler, kenarlara doğru çekik bir şekilde geldiği için gözleri normalden daha açık gösteriyor. Eğer badem şeklinde gözlere sahip değilsen üzülme! Makya hilelerinden yararlanarak badem göz şekline sahip olabilirsin. Makyaj teknikleri ile badem şekli göz yapmak için okumaya devam et!

Editörün Önerisi: Eğer "monolid gözlere" sahipsen, yani göz kapakların göz makyajını göstermeyecek kadar kısa ve gözlerin kısık görünüyorsa, bu makyaj hileleri çok işine yarayacak!

Göz yapını ortaya çıkar
 

Göz yapını ortaya çıkar

Badem göz makyajı yapmanın ilk kuralı, kendi göz şeklini ortaya çıkarmaktır. Gözlerinin daha belirgin ve aynı zamanda derin görünmesi için göz kapağının katlanma çizgisine bronzer tonlarında bir far uygula ve iyice dağıt. Böylece gözlerine biraz daha derinlik vererek belirginleştirmiş olacaksın.

Maybelline New York The Nudes Far Paleti'ndeki nude farını al ve katlanma çizgisine yumuşak uçlu far fırçası ile uygula. Katlanma çzigisine uyguladığın far, cilt renginden 2-3 ton daha koyu olursa göz makyajın daha derin görünecektir. Gözlerinin dış köşesine geldiğinde bu farı yukarı doğru dağıtmayı unutma. Böylece gözlerine, yukarı doğru çekik bir etki verebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Badem göz şekline uygun eyeliner çek

Badem göz şekline uygun eyeliner çek

Badem göz makyajı için en çok dikat etmen gereken konu eyeliner çekmektir. Kusursuz kuyruklu bir eyeliner uygulaması, gözlerinin çekik ve badem şeklinde görünmesini sağlayacak.

Badem göz şekli için eyelinerını gözlerinin tamamına değil sadece yarısından itibaren uygulamalısın. NYX Professional Makeup'ın Epic Ink Liner eyelinerını göz bebeğinin karşıya baktığında olduğu noktadan başlat. Eyelinerın ucunu hafifçe yukarı doğru uzatarak badem göz şekli yaratabilirsin.

Editörün önerisi: Göz makyajınn daha yoğun görünmesi için alt kirpik dibine de göz kalemi uygulamanı öneriyoruz. Alt kirpik dibine de aynı şekilde tam ortadan başlayacak şekilde göz kalemi uygula ve üst kısımla birleştir. Daha buğulu bakışlar için göz kalemini dağıtarak da kullanabilirsin.

Aydınlatıcı ile doğru efekt yarat

Aydınlatıcı ile doğru efekt yarat

Göz makyajının gizli silahlarından biri aydınlatıcılardır. Göz makyajında aydınlatıcı kullanmak gözlerini daha açık, canlı ve belirgin gösterir. Göz kalemi uygulamasından sonra göz pınarlarına aydınlatıcı sür ve dağıt.

Son zamanlarda elimizden düşürmediğimiz NYX Professional Makeup Born To Glow Aydınlatıcı Paleti'ndeki en açık rengi al hem göz pınarlarına hem de kaşlarının altına uygula. Eyelinerın ve aydınlatıcının uyumu sayesinde daha çok dikkat çekeceksin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Melek kanadı kirpiklerle makyajını tamamla

Melek kanadı kirpiklerle makyajını tamamla

Çekik göz makyajının en büyük tamamlayacısı melek kanadı şekilde dışarı doğru açılan kirpiklerdir. Gözlerinin badem şeklinde görünmesi için yarım eyeliner uygulaması ve aydınlatıcı hilelerinden sonra sıra geldi maskara seçimine.

Çekik göz makyajı için mutlaka L'Oréal Paris Unlimited maskara ile tanışmalısın. Kirpiklerde lifting etkisi elde edebilmek için, maskaranın fırçasını kirpik diplerine oturtup zigzag hareketlerle yukarı doğru uygula. Kirpiklerin dış kısmına geldiğinde, uygulamayı hafifçe dışarı doğru yaparak bu görünümü elde edebilir ve gözlerinin badem şeklinde görünmesini sağlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler