loader

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri

Favoriye Ekle

Renkli maskara trendi günden güne popülerliğini arttırıyor. Artık siyah kirpikler yerine mavi, yeşil, pembe kirpikleri etrafımızda görür olduk. Yoksa sen hala renkli kirpiklere cesaret edemiyor musun? Bahar aylarında klasik renklerden uzaklaşarak biraz renkli görünmekte hiç bir sakınca yok! Şimdi en sevdiğin rengi belirle ve doğruca ayna karşısına geç. 

Dipnot: Aşağıdaki makyajlardan ilham almak serbest. 

Pembe kirpikler

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri_1

En sevdiğimiz rengi kirpiklere uygulamanın zamanı geldi de geçiyor bile. Pembe maskaralar sayesinde gözlerimizde canlı ve renkli bir görünüm yakalayabiliyoruz. Renkli maskara sürerken çok yoğun göz makyajı yapmanı tavsiye etmiyoruz. Onun yerine daha sade ve kirpiklerini ön plana çıkaracak makyaj stillerine yer vermelisin. Dilersen takma kirpik kullanıp, takma kirpiklerini de dilediğin renge boyayabilirsin!

Çift renkli kirpikler

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri_2

İki renkli kirpikler, uzun zamandır gördüğümüz en sıra dışı makyaj trendlerinden biri oldu. Bu makyaj stilini elde etmek için öncelikle mavi maskaranı kirpiklerinin tamamına uygula. Maskaran kuruduktan sonra sadece kirpik uçlarına açık renkli maskaranı uygula. Böylece kirpiklerin herkesin dikkatini çekecektir.

Editörün önerisi: Renkli maskaranı uygulamadan önce mutlaka kirpiklerini kıvırmanı öneriyoruz.

Turuncu kirpikler

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri_3

Güneşin en canlı tonunu gözlerine taşıyabilirsin. Turuncu göz makyajı özellikle hafta sonu pikniklerine çok yakışıyor. Senin de yaklaşan piknik etkinliğin varsa turuncu far&turuncu maskara ikilisinden yardım alabilirsin. Çılgın makyaj trendlerini denemeyi seviyorsan gözlerinin etrafına ufak noktalar ekleyerek hippi makyajı yapabilirsin. 

Kırmızı kirpikler

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri_4

Renkli göz makyajları bu sezonun en dikkat çeken trendi oldu. Göz makyajı yaparken artık renk sınırlamasına gerek kalmadı. En sevdiğin tonları karıştırarak göz makyajında kendi imzanı oluşturabilirsin. Kırmızı far ve kırmızı maskara ikilisi bu sezonun en havalı makyajına yapmana yardımcı olacaktır. Kirpik dibine kırmızı far sürüp, iyice dağıttıktan sonra daha doğal görüneceksin. 

Editörün önerisi: Kirpiklerinin ön plana çıkmasını istiyorsan, maskara uygulamadan önce kirpik bazı sürmelisin.

Mavi kirpikler

Bahar 2017 için renkli maskara önerileri_5

Renkli maskaralar arasında en sık gördüğümüz renk, kuşkusuz canlı mavi rengi oldu. Yoğun göz makyajlarıyla veya sadece başlı başına kullanıldığında bile makyajın anında yıldızı olan mavi rengini biz çok seviyoruz. Mavi kirpik görünümleri, günlük makyajımıza anında son moda bir dokunuş katarak, havalı bir stile sahip olmanın en sevdiğimiz yolu!

Mavi maskara sürdüğün günlerde kırmızı ruj sürerek kontrast yaratabilirsin. Canlı ten görünümü de bu makyaja çok yakışacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön