loader

Bahar bakımı: Kusursuz bir cildin 4 sırrı

Favoriye Ekle
Bahar bakımı: Kusursuz bir cildin 4 sırrı

Bahar kapıya gelmişken, güzellik stilimizi yeni sezona adapte etmeye sabırsızlanıyoruz! Kış zor geçti ve açıkçası güneşin etkilerini tenimizde bir an önce hissetmek istiyoruz. Ten görünümünü bu baharda mükemmelleştirmek ve ışıltısını ön plana çıkarmak için hazırladığımız rehbere bir göz at. Bakım ritüeline ekleyeceğın bu dört adımla çok daha güzel görünen bir ten görünümü kaçınılmaz olacak.

1. Cildini nem terapisine al

Cildini nem terapisine al

Kış mevsimini geride bırakmış olmanın en önemli etkilerinden biri de, soğuk hava şartlarıya mücadele vermiş cildimizin kuru olması. Sana önerimiz her zaman cildini çok iyi bir şekilde nemlendirmen ama bahara giriyorken de biraz nem terapisi hiç de fena olmaz. Aloe Vera özleri ve hyalüronik asit içeriği ile nemi cilde 72 saate kadar hapseden L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, kışın yorduğu kuru cildini neme doyuracak. Sabahları bebek gibi bir ciltle uyanmaya hazır ol!

2. C vitamin desteği

C vitamin desteği

Hepimiz C Vitamini'nin bağışıklık sistemimize faydalarını biliyoruz. Bu vitaminin aynı zamanda cildin için faydalı olduğunu biliyor muydun? Kolajen üretimini hızlandıran bu vitaminin cildinin nem seviyesini de yükseltiyor. Böylece ince kırışıklık çizgileri hafiflerken, tenin sağlıkla parlıyor. Cildinin ışıl ışıl parlaması, enerjik görünmesi ve nemli olması için Garnier'in Taze Karışım Kağıt Yüz Maskesi C Vitamini'ni haftada 2 kere uygulayabilirsin!

Editörün Önerisi: Garnier'in Taze Karışım maskelerini incelediğimiz makalemize göz atmayı unutma!

3. Güneş koruması

Güneş koruması

Güneş korumayı yılın her mevsiminde cilt bakım rutinine dahil etmelisin. Makyaja başlamadan önce, kış aylarında bile güneş koruma uygulamalısın. Bahar aylarında ise güneş kendini iyiden iyiye göstermeye başlayacağı için ciddi bir güneş korumasına ihtiyacın olacak. Bunun için sana önerimiz, La Roche-Posay'in Anthelios Shaka Fluid SPF 50 renkli güneş koruyucusunu kullanman. Hem yüksek güneş koruma özelliğine sahip hem de cilde sürer sürmez emildiği için makyaj öncesi kullanmaya da çok uygun. Beyaz veya yağlı bir kalıntı bırakmadığını da ekleyelim!

4. Gözeneklerini arındır

Gözeneklerini arındır

Cildinin bahara girerken, tamamen arınmış olmasını istemez miydin? Kışın tüm yorgunluğunu üzerinden atmak ve sıcacık mevsimi arınmış bir şekilde karşılamak için, cildini peelinglerle arındırarak tazeleyebilirsin. Lancôme'un Rose Sugar Scrub peelingi, içerisindeki şeker granülleriyle tüm gözeneklerini temizleyecek ve aynı zamanda da cildini besleyecek.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön