loader

Bahar makyajı ilhamı: Luma Grothe

Favoriye Ekle

L'Oréal Paris'in yeni güzellik elçisi Luma Grothe, kimsede görülmeyen farklı bir yüz güzelliğine sahip. Grothe, bir far paleti ve bir BB kremle nasıl harika makyaj yapılır sorusuna, bu görünümüyle adeta cevap veriyor! Çekimlerde kullanılan Disco Smoking far paleti, bahar için mükemmel bir makyaj imkanı sunuyor. Bu stil yakında açılacak olan düğün sezonu için de ideal. Bu renkli makyajın yapılışına bir göz atmaya ne dersin?

Sıra sende

Luma Grothe'nin kimsede göremeyeceğin bu makyaj stili, bahar geceleri için ideal.

Birinci adım:

BB ya da CC kremi veya dilersen ince yapılı bir fondöteni parmak uçlarına sık ve alın, burun, yanaklar ve çene olmak üzere ürünü cildine uygulayıp yuvarlak hareketlerle dağıt. Sıvı yapılı bir kapatıcıyı burun kenarlarına, göz kapaklarına ve altlarına, dudak kenarlarına noktalar halinde sür. Daha sonra yüzük ya da serçe parmağınla tampon hareketler yaparak yedir. Bronz pudrayı elmacık kemiklerinin alt kısımlarına sürerek yüzüne kontur ver. Son olarak transparan pudra dokunuşuyla ten makyajını sabitle.

İkinci adım:

Orta boy düz bir fırçayla sarı farı göz kapaklarına baz renk olarak uygula. Kaş kemiklerinin altına, göz çukurunun başladığı yere; gözlerinin şeklini iyice belirginleştirmek için kahverengi far sür. Kahverengi farı uyguladığın yerin 1 mm yukarısına, bordo farı yine fırçanın yassı kısmını kullanarak uygula. Kahverengi eyelinerı gözlerinin dış köşelerine ince bir şekilde çek. Daha sonra eğik açılı bir fırçayla, mavi farı alt kirpik diplerinin dış kısımlarına uygula. Gözlerinin iç köşelerine mor far uygula. Bunu yaparken gözlerini tamamen çerçeveleyerek kedi gözü görünümü elde ettiğinden emin ol. Kirpiklerini kıvırıcıyla kıvırmanın ardından, hacim veren bir maskarayı iki kat halinde uygula.

Üçüncü adım:

Kaşlarının hemen altına aydınlatıcı uygulayıp parmak uçlarınla tenine yedir.

Dördüncü adım:

Son olarak dudaklarını renksiz, nemlendirici bir lipstickle korumaya alırken dolgun bir görünüm elde et.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön