loader

Bahar özel: Cildini güneşten korumayı unutma!

Favoriye Ekle
Bahar özel: Cildini güneşten korumayı unutma!

UV ışınlarının yalnızca yaz aylarında zararlı olmadığını biliyor muydun? D Vitamini kaynağı olarak oldukça faydalı olsa da, cildin hala kıştan kalma beyazlığını korurken güneş ışınlarına maruz kalmak oldukça tehlikeli olabilir. Yanımızda her daim güneş kremi taşımadan bu tehlikenin önüne nasıl geçebiliriz? Makyajla!

Anti-UV makyaj

UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak için, güneş koruması içeren makyaj malzemelerine yönelmeyi deneyebilirsin. BB ve CC kremler bunun için ideal. Non-comedogenic olmalarının yanı sıra, bu ürünler güneş koruması (genellikle SPF 10 ila 30 arasında) içeriyor. Böylece hem güneş koruması sağlıyor hem ten görünümünü kusursuzlaştırıyorsun.

Eğer bronz ten elde etmek için sabırsızlanıyorsan, bu ürünlerin aynı zamanda renklendirilmiş çeşitleri olduğunu da aklında bulundurmalısın. Altın mikro partiküllerle zenginleştirilmiş ürün, cildinde anında bronzluk efekti yaratırken, yaz gelmeden yaz havasına bürünmemizi sağlıyor. Artık kendini korumaya almamak için bahanen kalmadı!

İpucu: Yüzünün hassas kısımlarına ekstra özen göster, örneğin göz çevrene. Cildinde ekstra koruma sağlamak içinse, güneş gözlükleri ve şapka kullanmaya özen göster ve güneşin tepede olduğu saatlerde kapalı mekanlarda olmaya özen göster. Artık güneşin keyfini özgürce çıkarabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön