loader

Bahar sıcaklarına dayanıklı kalıcı ten makyajı

Favoriye Ekle
Bahar sıcaklarına dayanıklı kalıcı ten makyajı

Havalar ısındığı için yaşadığımız mutluluğu kelimelerle anlatmak neredeyse imkansız! Uzun süren kış aylarının ardından baharıgüneşi ve baharın tüm renklerini özlemiştik! Çok da eğlenceli olmayan yün kıyafetlerimizi rafa kaldırdık, hatta makyaj malzemelerimizi bile bahara uyum sağlamak için yeniledik. Ancak içimiz kıpır kıpır doğanın değişimine ayak uydururken, her mevsimin kendine göre zorlukları olduğunu da unutmadık! Kış aylarında cildimiz solgun ve kuru gözükmesin diye çabaladığımız gibi, bahar ve yaz aylarında da sıcakla birlikte makyajımızın uçup gitmemesi için çaba göstermemiz gerekecek.

Sıcakta makyajını akıp gitmemesi için akıllıca birkaç seçim yapmaktan daha fazlasına ihtiyacın yok. Bahar sıcaklarına dayanıklı kalıcı makyajın püf noktalarını öğrenmek için okumaya devam et.

Birinci adım: Hazırlık 

 

Tenini makyaja hazırlamalısın. Cildinde bir gün önceden makyaj kalıntıları olmadığına emin ol. Bunun için makyaj çıkarıcını pamuğa uygula ve bu pamuk yardımıyla cildini temizle. Bu aşamada bizim de favorimiz olan yağ temizleyicilerden yardım alabilirsin. Yağ temizleyiciler hem cildini derinlemesine temizleyip arındıracak, hem de cildinin nemli kalmasına yardımcı olacak. Bizim favorimiz olan Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil’i deneyebilirsin.

İkinci adım: Baz oluştur 

Cildin temiz ve nemli olduğuna göre makyaj rutininin ilk aşamasına geçebilirsin. Bunun için cilt tipine uygun bir makyaj bazını tüm yüzüne uygula. Makyaj bazı, geniş gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümü azaltacak, teninle makyaj arasında koruyucu bir katman görevi görecek, cildini pürüzsüzleştirerek makyaja hazırlayacak ve makyajını çok daha kalıcı olmasını sağlayacak!

Tam da bu sebepten kalıcı bir bahar makyajı için makyaj bazıları en önemli ürünlerden bir tanesi. Bizim favori makyaj bazımızsa, tüm bu görevlerinin yanı sıra güneş koruması da sağlayan Urban Decay Urban Defense Makyaj Bazları. 30 faktörlü güneş koruması sağlayan bu makyaj bazları geniş gözeneklerin ve ince çizgilerin görünümünü azaltmasının yanısıra cilt rengini de eşitliyor.

Üçüncü adım: Cilt tonunu eşitle 

Seçtiğin, cilt rengine uygun ten makyajı ürününü tüm cildine temiz bir makyaj fırçası yardımıyla dağıtarak cilt tonunu eşitle. Bu aşamada ten makyajı ürünü olarak BB krem veya fondöten kullanabilirsin. BB kremler cilt tonunu eşitlerken cilt kusurlarını izleyip cildini nemlendirir, güneş koruması sağlayarak tek taşla birkaç kuş vurmana yardımcı olur. Bu noktada Kiehl’s Actively Correcting & Beautifying BB Kremi deneyebilirsin.

Dördüncü adım: Yağlanmayı engelle

Gün içinde oluşabilecek yağlanmayı kontrol altına almak ve makyajını sabitlemek için pudranı geniş ve temiz bir makyaj fırçası yardımıyla tüm yüzüne dağıt. Bu adımda Urban Decay De-Slick Mattifying Powderı denemeni öneririz. 

Beşinci adım: Ekstra kalıcılık

Ekstra kalıcılık için makyaj sabitleyici spreylerden yardım alabilirsin. Seçtiğin makyaj spreyini cildine sıkarak makyajının kalıcı ve sıcağa dayanıklı olmasını sağla. Urban Decay Chill Makyaj Sabitleyici Spreyi deneyebilirsin. Bu ferahlatıcı sprey, sıcaklık kontrol teknolojisine sahip! Üstelik, tüm cilt tipleri için de ideal!

Bu bahar makyajın hiç akmayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön