loader

Bahar makyajda: 'Nude' makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle
Bahar makyajda: 'Nude' makyaj nasıl yapılır?

Bizi bilirsin, nerede bir moda etkinliği varsa, merceğimizi oraya çeviririz: Bu hafta da Sao Paulo Moda Haftası'nın nabzını tuttuk. En çok dikkatimizi çeken, bu doğal görünümlü makyajlar oldu. Sen de doğal bir makyaj hedefliyorsan; okumaya devam et!

ANAHTAR KELİME: DOĞALLIK

Bahar, makyaj rutinini yenilemek ve ışıltılı sonuçlar veren hafif makyaj ürünlerine yönelmek için yılın en iyi zamanı. Bizim dikkatimizi çeken bu 'nude' makyajın ise hem yapması kolay hem de gün içinde çok fazla rötuş gerektirmiyor. İhtiyacın olan tek şey bir far fırçası ve tek bir far tonu. Bu stil aynı zamanda yanında çok fazla makyaj malzemesi olmayan zamanlar için de kurtarıcın olacak.

SIRA SENDE

Birinci adım:

Bir BB krem veya renkli nemlendiriciyi makyaj fırçası veya sünger ile cildine uygula.

İkinci adım:

Likit bir aydınlatıcı ile normalde güneşin yüzünde vurduğu yerleri aydınlat (elmacık kemikleri, burun kemiği, alnın ortası, dudak üstü ve çene üzeri). Bu cildine ışık getirecek ve canlandıracak.

Üçüncü adım:

Göz kapaklarına krem göz farı uygula. Farı dışa doğru dağıtmak için bir far fırçasından yardım al. Fırçanın uç kısmıyla, fırçada arta kalan farı alt kirpik çizgine sür. Doğal bir etki için kirpiklerine tek kat maskara uygula.

Dördüncü adım:

Görünümünü doğal tonlarda bir dudak balmıyla tamamla.

Artık güneşin altında ışıldamaya hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön