loader

Baking 101: Makyaj pişirme nedir? Nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Makyaj bloggerlarında sık sık gördüğümüz #Baking trendi bugün merceğimiz altında. Ten makyajının daha kalıcı, pürüzsüz ve kapatıcı olmasını sağlayan bu yöntemi günlük makyajına nasıl adapte edebileceğini merak ediyorsan, A'dan Z'ye #Baking tekniğinin detayları şimdi karşında! 

Makyaj pişirme tekniği nedir?

 

Baking 101: Makyaj pişirme nedir? Nasıl yapılır?_1

Baking tekniği transparan pudra kullanırak yapılan makyaj pişirme tekniğidir. Makyaj pişirmekten kastedilen, kapatıcının üzerine uyguladığın transparan pudra 10 dakika içinde vücut ısınla birleşerek pişiyor. Böylece daha kalıcı, pürüzsüz ve aydınlık bir ten görünümüne erişebiliyorsun. Kapatıcı uyguladığın bölgeleri pişirerek makyajının performasını ve kalıcılığını arttırabilirsin.

Baking nasıl yapılır?

 

Baking 101: Makyaj pişirme nedir? Nasıl yapılır?_2
Ten makyajını tamamladıktan sonra, (eğer kontür yapacaksan, pişirme işlemine başlamadan önce yapmanı öneriyoruz) yüzünde aydınlamasını istediğin bölgelere transparan pudranı bolca uygula. Baking tekniği genellikle göz altı, alın ve çene bölgelerinde harika sonuçlar veriyor. Şimdi minumum 10 dakika beklemelisin. Bu sürede göz makyajını tamamlayabilirsin. 10 dakikanın sonunca yuvarlak ve yumuşak uçlu bir makyaj fırçasıyla transparan pudrayı süpür. Süpürme işleminden sonra ortaya çıkan görüntüye inanamayacaksın. 

Baking işlemi kimler için uygundur?

 

Baking 101: Makyaj pişirme nedir? Nasıl yapılır?_3
Baking işlemi hemen hemen her cilt tipine uygundur. Cildin kuruysa, makyaja başlamadan önce mutlaka cildini nemlendirmeli ve ıslak bitişli bir fondöten kullanmanı öneriyoruz. Kuru cildine pudra uyguladığın zaman pudra çizgilerine dolabilir ve bu da seni olduğundan daha büyük gösterebilir. Yağlı ciltliler ise mat bitişli fondötenler kullanarak baking tekniği ile gün boyu kusursuz bir ten görünümüne kavuşabilirler. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler