loader

Bakışlar Ön Planda: Kaş ve Göz Makyajı Tüyoları

Favoriye Ekle

Artık makyajda gözler ön planda: Bu yazımızda vereceğimiz kaş ve göz makyajı tüyolarıyla ustalaşman an meselesi!

2020’de yüz maskelerinin hayatımıza girişiyle ten makyajımız ve dudak makyajımız ister istemez biraz arka planda kalmaya başladı. Maske taktığımız zaman belirginleşen göz bölgesi de makyajın odak noktası oldu. Bu yüzden biz de, bakışların ön planda olacağı, kaş ve göz makyajında harikalar yaratabileceğin makyaj tüyolarını bir araya getirdik!

Işıltılı ve doğal göz makyajı

Işıltılı ve doğal göz makyajı

Madem bakışlar ön planda, şöyle dikkat çekici ama bir o kadar da doğal bir göz makyajıyla işe başlayabilirsin. Maske takarken öyle yoğun göz makyajı yapmak yerine, tek renkte ışıltılı bir far ile aydınlık ve çekici bir görünüm elde etmek çok daha pratik.

Bunun için L’Oréal Paris Color Queen tekli farlardan metalik bakır tonlu Almighty rengi favorilerimizden biri oldu. Sadece tek bir farla ışıltılı bir göz makyajı yaptığımızda hem bakışlarımız ön plana çıktı hem de her zamanki özenli makyajımızdan ödün vermemiş olduk. Color Queen farların tek seferde yoğun renk veren yumuşacık formülleri de işimizi gayet kolaylaştırdı. Değerli yağlar içeren formülü sayesinde, bu farlardan istediğin rengi alman ve kolay bir şekilde dağıtman mümkün.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Hava kadar hafif, hacimli kirpikler

Hava kadar hafif, hacimli kirpikler

Bakışlarını ön plana çıkarmak için, göz makyajında en çok dikkat etmen gereken nokta maskara seçimi. Doğru maskara ile kirpiklerine yoğun bir hacim vererek, tamamen ön plana çıkmalarını sağlayabilirsin. Uzun ve hacimli kirpikler, maske taktığın zamanlarda gözlerinin odak noktası olmasını sağlayacak.

Bizim son zamanlarda en sevdiğimiz maskaraların başında L’Oréal Paris Air Volume Mega Maskara geliyor. Havayla aktifleşen özel formülü sayesinde bu maskara, kirpiklere inanılmaz yoğun bir hacim verirken, aynı zamanda ağırlaşmalarına da engel oluyor. Eğer kirpiklerinde yoğun hacim etkisini seviyor ve bu yüzden maskaranı kat kat uyguluyorsan, Air Mega Volume’un bu özel formülü sayesinde kirpiklerinin asla ağırlaşmadıklarını göreceksin. Üstelik kirpikleri ayırıyor, kaldırıyor, uzatıyor ve simsiyah olmalarını sağlıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Belirgin kaşlar

Belirgin kaşlar

Göz makyajının olmazsa olmazı ise belirgin kaşlar. Hem doğal, kalemle çizilmiş gibi olmayan, hem de belirgin bir kaş görünümü için iki farklı ürün önerimiz var. L’Oréal Paris’in Skinny Definer Kaş Kalemi, kaş kılı inceliğinde ucu ile kaşlardaki boşlukları doldurmak için en iyi seçeneklerden biri. Bu kaş kalemiyle hem kaş çerçeveni belirginleştirebilirsin, hem de kaşlarının arasındaki boşluklara bu ince uçlarda kıl formu vererek doğal bir görünüm elde edebilirsin. Daha sonra arkasındaki kaş fırçasıyla kaşlarını taradığında, daha doğal bir etki elde etmiş olacaksın.

Kaşlarını doldurduktan sonra yukarı doğru taramak ve sabitlemek için L’Oréal Paris Plump & Set Kaş Maskarası’nı kullanabilirsin. Suya, tere, her şeye dayanıklı olan bu kaş maskarasını, minicik bir fiber fırçası var. Bu sayede kaşlarını yukarı doğru tararken istediğin açıyı kolaylıkla verebilirsin. Kalıcı formülü sayesinde kaşlarının gün boyu aynı şekilde bozulmadan kalacağına emin olabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler