loader

Bal rengi göz makyajı nasıl olmalı?

Favoriye Ekle

Bal rengi gözlere nasıl makyaj yapılır? Bal rengi gözlerini ön plana çıkarmak için makyaj tüyoları veriyoruz...

Bal rengi gözler nadir oldukları için çok değerli! Eğer gözlerin bal rengiyse çok şanslısın! Ancak bu güzel gözleri daha da ortaya çıkartmak, renginin daha belirgin olmasını sağlamak lazım değil mi? O zaman bal rengi gözlerinle dikkat çekmeni sağlayacak göz makyajı önerilerimize bir göz atmanı mutlaka öneririz!

 Bal rengi gözlere hangi far renkleri yakışır?

1. Bal rengi gözler için yeşil far önerisi

Bal rengi göz makyajı nasıl olmalı?_1

Bal rengi gözlerinin rengini vurgulamak için, yeşil göz makyajı yapabilirsin. Yeşil bir göz kalemini eyeliner şeklinde uygulayabilir, sıcak tonlu farlarla da göz makyajını ısıtabilirsin. Maybelline New York'un Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 932 Intense Green rengini kullanabilirsin.

Yumuşak yapıları sayesinde kolay uygulanan bu göz kalemleri, sabitlendikten sonra da kesinlikle bulaşmıyorlar ve akmıyorlar. Bu kalemleri ister eyeliner makyajı için kullanabilir, istersen de bir far fırçasıyla dağıtarak dumanlı göz makyajı yapabilirsin.

2.Bal rengi gözler için pembe far önerisi

bal rengi göz makyajı

Açık kahverengi göz rengi ile pembe göz makyajı da yapabilirsin. Böylece gözlerinin sıcak tonunun daha da belirgin olmasını sağlayabilirsin. Bunun için Maybelline Color Tatoo krem farlardan ışıltılı pembe renkli Socialite rengini kullanabilirsin. Bu far tek başına doğal bir etki verecek. Eğer daha fazla pembe tonu kullanarak dumanlı bir göz makyajı yapmak istersen de Maybelline The Blushed Nudes far paletini kullanabilirsin. Pembe tonlarından oluşan bu far paletinde hem açık hem de koyu tonları bir arada bulabilirsin.

Pembe göz makyajını, dudaklarında pembe mat bir rujla tamamlayabilirsin. Maybelline Super Stay Matte Ink likit mat rujların Pink Edition serisindeki 155 Savant rengini kullanabilirsin. Sıcak tonlu bu pembe mat ruj, göz makyajınla güzel bir uyum yakalayacak.

 3.Bal rengi gözler için mor far önerisi

mor göz makyajı

 Yeşil gözleri belirginleştiren mor, bal rengi gözlerdeki yeşilliği vurgulamak için de ideal! Bunun için Maybelline Total Temptation far ve aydınlatıcı paletini kullanabilirsin. Açık ve koyu mor farlarıyla göze boyutlu bir makyaj yapmak için bu palet çok kullanışlı.

Eğer mor bir eyeliner görünümü denemek istersen de, Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 942 Rich Berry rengini kullanabilirsin.

4.Bal rengi gözler için toprak tonlu far önerisi

toprak tonları

Bal rengi gözlerini ön plana çıkarmanın bir diğer yolu da tam göz rengine birebir uyacak sıcak toprak tonlarını kullanmak. Sıcak kahve, bej ve karamel gibi tonları kullanarak gözlerini boyutlandırabilir, dış köşeleri koyulaştırarak gözlerini iyice belirginleştirebilirsin. Bu makyaj için önerimiz: Maybelline The Nudes of New York far paleti. Bu far paletinde, gözlerine uyacak her far tonunu bir arada bulabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bal rengi gözler için makyaj önerileri

lifting etkili maskara

Bal rengi gözlerine uygun makyaj yaparken kirpiklerini unutmamalısın. Göz rengin ne olursa olsun, bakışları belirginleştirmenin en önemli yolu, kirpiklerinin daha uzun, hacimli ve kıvrık görünmelerini sağlamak. Bunun için lifting etkili bir maskara kullanabilirsin. Maybelline Flasies Lash Lift maskarası, profesyonel uygulamalardan ilham alarak tasarlanmış, kirpik liftingi etkili bir maskara. Çift taraflı eğimli fırçası ile kirpiklerin daha uzun, hacimli ve kıvrık görünmelerini sağlıyor. Kirpiklerini bu maskara ile belirginleştirdikten sonra gözlerinin iyice ortaya çıktığını göreceksin.

Bal rengi gözlere makyaj nasıl yapılır?

1. Adım: Far bazı uygula

bal rengi göz makyajı nasıl yapılır

Bal rengi gözlerine makyaj yaparken kalıcılığını arttırmak için far bazı kullanmanı öneririz. Far bazı, göz kapağının rengini eşitlediği için uygulayacağın farın pigmentasyonunu daha iyi görebileceksin. Böylece göz makyajın daha yoğun, canlı ve belirgin olacak.

2. Adım: Farını göz kapağının ortasına uygula

far uygulaması

Bal rengi gözlerini ortaya çıkarmak için seçtiğin metalik tonlarda farı ilk önce göz kapağının ortasına uygula. Daha sonra gözlerinin dış köşelerine doğru yay. Böylece gözlerin daha büyük ve çekici görünür. Metalik rengi farların ışıltısı, bal rengi gözlerini daha çok ortaya çıkarır.

3. Adım: Kahve eyeliner kullan

kahve eyeliner

Bal rengi gözü olanlara kahve tonlarındaki eyelinerlar çok yakışıyor. Kahve eyeliner, kahverengi maskara gibi göz makyajı ürünleri tam senin göz rengine göre! Kahverengi eyelinerını gözlerinin dış köşelerine doğru uzat ve kedi gözü görünümü ver. Şimdi bal rengi gözlerin herkesin odağında olacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/