loader

Balık Burcu Makyajı

Favoriye Ekle

12 burcun arasında kuşkusuz en hayalperest ve sevgi dolu burç balık burcu! Her daim romantik, bulutların üzerinde gezen balık burçları genellikle doğal makyaj stillerini seviyor. 

Romantikliği en doruk noktada yaşayan balık burcu kadınları makyaj stillerinde de romantik akımlardan vazgeçemez. Balık kadınları göz makyajında yoğun dumanlı görünümler yerine mor veya pembe tonlarında farla karşımıza çıkarlar. Çekici ve iddialı görünümler hiç onlara değil, balık kadınları enerjik ve renkli makyajlarla sempatik görünmeyi severler. 

Balık burcu makyajının detaylarına yakından bakıyoruz. Eğer sen de balık kadınlarının makyajını merak ediyorsan bu yazımızdan ilham alabilirsin. 

Buğulu göz makyajı

Balık Burcu Makyajı_1

Balık kadınlarında görebileceğiniz en koyu renkli göz makyajı, kahve tonları olacaktır. Çünkü balık kadınları genellikle bakışlarını ön plana çıkarmak için toprak tonlarını tercih ederler.

Melankolik görünmeyi seven balık kadınları, bakışlarını ön plana çıkarmak istediklerinde makyajlarında sütlü kahve tonlarını tercih ederler. Balık burçları kahverengi farı başka farlarla karıştırmak yerine tek farla makyaj yapmayı severler. Makyaja çok zaman harcamayı sevmeyen balık kadınları, tek bir farla 2 dakika içinde havalı bir görünüm yaratabilirler. 

Balık kadınlarının kahverengi buğulu makyajını elde etmek için L'Oréal Paris La Palette Nude far paletindeki sütlü kahverengini seç ve göz kapağının katlanma çizgisine uygula. Farının daha doğal görünmesi için iyice dağıt. Göz makyajında bütünlük yakalamak için farını alt kirpik diplerine de sürüp dağıtmalısın. 

Ultra violet trendi

Balık Burcu Makyajı_2

Romantik balık kadınları 2018 yılı makyaj trendlerinde ön plana çıkan ultra violet rengine çok sevinmiş olmalılar. Balık kadınlarının en sevdiği renklerden biri olan mor ve morun tonları, onların en sık tercih ettiği renklerden bir diğeri.

Balık kadınları mor göz makyajını yaz kış demeden yapabilirler. Özellikle renkli gözlü balık kadınlarının romantik bakışlarını ön plana çıkaran bu göz makyajını biz de çok seviyoruz. L'Oréal Paris Color Riche Quad Göz Farı S3 Disco Smoking far paletindeki mor rengiyle bu makyajı kolayca elde edebilirsin. 

Balık kadınlarının pembe aşkı

Balık Burcu Makyajı_3

Balık burcu kadınlarının en sevdiği rengi tahmin etmek çok da zor değil. Romantik makyajların simgesi olan pembe rengi balık kadınlarına çok yakışıyor. 

Balık kadınlarını pembe allık ve pembe fardan vazgeçirmek neredeyse imkansız. İtiraf edelim, balıkların imza makyajı olan pembe tonları onlara çok yakışıyor. Sen de balıkların romantik pembe makyajı için L'Oréal Paris Infaillible Eye Paint 102 Irresistible Rose likit farını göz kapağına sür ve iyice dağıt.

Ten makyajında da pembenin gücünden yararlanmak için yanaklarının tam ortasına L’Oréal Paris Infaillible Blush Paint Palette 01 Pinks allık paletindeki pembe rengini sürmelisin. 

Sağlıklı ten makyajı

Balık Burcu Makyajı_4

Balık kadınları yoğun kapatıcılığı olan, mat bitişli ten makyajlarını pek sevmezler. Onların imza ten makyajları her zaman doğal ve aydınlık bitişli makyajlardan oluşuyor.

Balık kadınlarının her daim sağlıklı görünen ten makyajları için imdadına aydınlatıcı yetişiyor. Fondötenini veya BB kremini uyguladıktan sonra L'Oréal Paris ınfaillible Shaping Sticks aydınlatıcıyı al ve elmacık kemiklerinin üzerinden kaşlarına doğru C şeklinde uygula. Bu adım elmacık kemiklerini vurgulayarak sana daha aydınlık bir hava katacak. 

Biliyoruz balık kadınları doğallıktan uzaklaşmayı sevmiyor ama dudaklarını daha dolgun göstermek için aydınlatıcını biraz da dudak üzerine uygulayabilirsin. 

En doğal dudak görünümü: Parlak dudaklar

Balık Burcu Makyajı_5

Balık kadınları dudak makyajında genellikle nude veya pembe tonlarını tercih ediyor. Sadece günlük makyajda değil balık kadınlarının davet makyajlarında da pembe tonları ön plana çıkıyor. 

Sen de günün her saati kullanabileceğin bir pembe tonu arıyorsan L'Oréal Paris Color Riche Shine rujlardan 111 INSTAHEAVEN rengini mutlaka denemelisin. Dudakla bütünleşen yapısı ile doğal bir sonuç verirken bu ruj sayesinde romantik havandan da uzaklaşmamış olacaksın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön