loader

Barbara Palvin'den esinlendik: Özel günler için pürüzsüz ten makyajı

Favoriye Ekle
Barbara Palvin'den esinlendik: Özel günler için pürüzsüz ten makyajı

Cannes Film Festivali başladı başlayalı gözlerimizi kırmızı halıdan alamıyor, güzellik teleskopumuzu yanımızdan ayırmıyoruz. En çok merak ettiklerimizden biri de bu kadar flaşa rağmen yıldızların cildinin nasıl bu kadar pürüzsüz göründüğü. Cevap tabii ki makyajda gizli. Bütün yıldızların muhteşem ciltleri yok ama makyaj artistlerinin birkaç hilesi, yıldızların spot ışıklarının altında bile pürüzsüz cilt elde etmelerine yardımcı oluyor.

Festival'de geçtiğimiz sene, Barbara Palvin en kusursuz ciltlerden birine sahipti. Macar yıldızdan esinlenerek kendi 'pürüzsüz ten makyajı' rehberimizi hazırladık, keyfini çıkar!

BÜYÜK GÜNDEN ÖNCE

Peeling uygulamasına davetten bir hafta önce başlamalısın, cildinin alerjik reaksiyonlar vermesini önlemek için önceden denediğin ya da kullandığın peeling ürünlerini tercih et.

Aynısı nemlendirici yüz maskeleri için de geçerli, büyük günden 2-3 gün önce uygulamayı unutma.

Eğer gözeneklerin çok büyükse, davetten birkaç hafta önce gözenek kapatıcı krem veya serum uygulamasına başlayarak, gözeneklerinin belirginliğini azaltabilirsin.

DÜZGÜN BİR BAZ

Kırmızı halı makyajının kalıcılığının öneminden bahsetmemize gerek var mı? Işıklar altında erimeyecek bir makyaj için, makyaja başlamadan önce (gözlerin için ayrı, cildin için ayrı) primer uygula.

KAPATICILIK

Cilt tonuna uygun likit fondöteni, sünger veya fırça yardımıyla cildine sür ve fondöten izlerinden kaçınmak için ürünü doğru dağıttığından emin ol.

Kapatıcılar kızarıklıkları kapatmak ve gözaltı halkalarını düzeltmek için ideal. Transparan pudralarsa, alnında ve burun kemiğinde parlamayı önlemeye yardımcı olacak.

FLAŞ DOSTU

Bronzer uygulayarak tenine sıcaklık katabilirsin. Gözlerinin iç köşelerine açık renk bir far uygulayarak daha büyük görünmelerini sağlayabilir, kamera flaşlarının yansımasına yardımcı olabilirsin.

Geri sayım başladı ve kırmızı halıya yakışır cildin büyük güne hazır bile!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön