loader

Barbiecore Makyajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

50’li yılların moda ikonu Barbiecore akımıyla yeniden hayat bulunca, biz de senin için Barbie makyajı nedir ve nasıl yapılır mercek altına aldık!

Barbie’lerin sihirli dünyasına ait yansımaları bu aralar sen de günlük hayatında ve sosyal medyada sıklıkla görüyor olmalısın. Adeta çılgınlık düzeyinde bir trend halini alan Barbiecore, ünlü isimleri pembenin yüzlerce tonuyla buluşturuyor. Tabii ki bu akım öyle bir sabah durup dururken ortaya çıkmadı. Hadi itiraf edelim, Barbie sevdası hepimizin içinde zaten hala yaşıyor. 

Barbiecore trendi, bu yıl yayınlanacak Barbie film sahnelerinin sosyal medyada paylaşılmasıyla 2023 makyaj trendleri içinde bir küresel akım oluşturdu. Barbie’ye benzeyen stiller yaratmayı hedefleyen bu trend süredursun, biz de Barbiecore nedir daha yakından bakalım! 


Barbiecore Nedir?

Barbiecore Nedir?

Özünde yalnızca tek bir rengi barındıran ve doğrudan Barbie’den ilham alan Barbiecore akımı, Barbie tutkunlarına tek bir kural koyuyor: Baştan aşağı pembe olmak! En dikkat çekici Tiktok makyaj trendlerinden biri olan Barbiecore akımı, Barbie’nin ikonik kıyafetleri ve aksesuarları ile kadınları tıpkı Barbie gibi görünen bir stil yaratmaya davet ediyor. 

Sıcak pembe tonundaki elbiseler, yüksek topuklu pembe ayakkabılar ve Barbie’nin klasikleşmiş mini pembe çantaları, Barbie akımına hayat veren parçaların başında geliyor. Barbiecore akımı yalnızca modada büyük ses getirmiyor. Aynı zamanda makyaj dünyasında da yankı uyandıran Barbiecore trendi, bizleri pembenin büyüsüne çekiyor. Canlı, cıvıl cıvıl ve fazlasıyla feminen bir görünüm sunan bu trend, yıllardır adeta güzellik uykusunda olan pembenin tüm tonlarını yeniden uyandırıyor. 

Barbiecore Makyajı Nedir? 

Barbiecore Makyajı Nedir?

Barbie stiliyle özdeşleştirilen Barbiecore makyajı, pembenin sıcak tonları başta olmak üzere neredeyse tüm tonlarını tek bir uygulamada bir araya getiriyor. Pembe allıklar, pembenin tonlarından oluşan göz farı paletleri, parlak pembe rujlar, hatta pembe eyeliner’lar… Pembeyi özgürce kullanmayı mümkün hale getiren Barbiecore makyaj stili, estetikten uzaklaşmadan etkileyici bir görünümü amaçlıyor. E hadi o zaman Barbie, seninle Barbiecore makyajı yapmanın inceliklerine geçelim! 

Barbiecore Makyajı Nasıl Yapılır?

Barbiecore Makyajı Nasıl Yapılır?

  • Barbiecore makyajı yapmak için öncelikle bir primer, cilt rengine uyumlu fondöten ve kapatıcı ile yüz makyajını tamamlamalısın. 
  • Yüz makyajının ardından pembenin hüküm sürdüğü bir makyaj uygulamasına başlayabilirsin. 
  • Göz kapaklarına pembenin farklı tonlarında far uygulaması yapabilir, pembe göz kalemi ile bakışlarını belirginleştirebilirsin. Daha dikkat çeken bir makyaj için maskara sürmeyi unutmamalısın.
  • Elmacık kemiklerine ve burnuna pembe allık ile hafifçe renk vererek bu makyaj stiline uygun bir görünüm elde edebilirsin. 
  • Son olarak dudaklarını ön plana çıkaracak ve makyajını bütünleyecek pembe rujunu da sürdükten sonra hazırsın! 
  • Dilersen zevklerine göre makyajına farklı dokunuşlar yapabilir ve pembe glitter gibi detaylar da ekleyebilirsin. 

Barbiecore Makyajı Kimlere Yakışır?

Barbiecore Makyajı Kimlere Yakışır?

Klasik Barbie makyajının, bu karakter yaratıldığı ilk günden bu yana epey değiştiğini hepimiz biliyoruz. Hatta Barbie makyajı Barbicore akımıyla 21’inci yüzyılda yepyeni bir görünüme evrildi desek yanılmış olmayız. Barbie makyajının daha modern bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Barbiecore makyaj uygulamalarının, 35 farklı ten rengine ve çeşitli yüz tiplerine hitap ettiği biliniyor. Bu sayede aslında Barbiecore makyaj trendi, zihnimizde yer edinenin aksine neredeyse tüm cilt rengindeki kadınlara fazlasıyla yakışıyor. 

Barbiecore Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Barbiecore Makyajında Nelere Dikkat Edilmeli?

Barbie’den öğrendiğimiz şeylerden biri de dengeli bir görünüme sahip olmak! Yani Barbicore makyajı yaparken dikkat edilecekler arasında en önemli detay, pembeyi özgürce ama dengeli bir şekilde kullanmak. Aksi halde, pembenin pek çok tonundan oluşan bu makyaj uygulaması estetik çizgiden uzaklaşarak abartılı ve zarif olmayan bir görünüme dönüşebilir. Barbiecore makyajı yapımında en nihayetinde Barbie’nin duru güzelliğinden ve pembe tonlarındaki hafif ama parıltılı makyajından ilham alıyoruz, değil mi?

Barbiecore Makyajı için Ürün Önerileri

Barbiecore Makyajı için Ürün Önerileri

Barbiecore akımına dahil olmak ve özel davetlerde bu trendle boy göstermek istiyorsan Barbiecore makyajı için gerekli malzemelere ve doğru ürünlere sahip olmalısın. Bu aşamada NYX Cosmetics koleksiyonundan senin için bazı öneriler hazırladık. Dilersen hemen Barbiecore makyaj malzemeleri listemize bir göz atalım!

NYX Professional Makeup Barbie Mini Göz Farı Paletleri

NYX Professional Makeup Barbie Mini Göz Farı Paletleri

Pembenin birçok farklı tonunu bir araya getiren NYX Professional Makeup x Barbie The Movie Koleksiyonundaki far paletilerinde saten, mat ve ışıltılı bitişli, tam Barnie tonlarında bulunan farları bir arada anda sunuyor. Barbiecore makyajı için son derece ideal bir seçenek olduğunu düşündüğümüz bu NYX Professional Makeup far paleti senin de favorin olacak! 

NYX Professional Makeup Barbie Smooth Whip Likit Mat Rujlar

NYX Professional Makeup Barbie Smooth Whip Likit Mat Rujlar

Pembe, mat ve pürüzsüz dudaklar tam da Barbie’ye göre! NYX Professional Makeup Smooth Whip Likit mat rujların Barbie koleksiynuna özel renklerini Barbiecore makyaj deneyimin için tercih edebilirsin.

NYX Professional Makeup Barbie makyaj ürünlerini daha yakından incelemek için makalemize göz atmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler