loader

Başak Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Düzenli, detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi karakterleriyle bilinen başak burcu özellikleri ve makyaj önerilerine göz atıyoruz.

Tıkır tıkır işleyen planlar, düzen ve mükemmeliyet peşindeki başak burcu özellikleri ilk akla gelenlerden. Planlı ve düzenli olmayı seven başak burçları, en çalışkan ve detaycı kişilikleriyle ön plana çıkıyor. Şimdi gel başak burcu özelliklerine daha yakından bakalım ve başak burcu makyaj önerilerini inceleyelim.

Başak burcu özellikleri

Başak burcu özellikleri

Başak burcu tarihleri: 22 Ağustos – 23 Eylül

Elementi: Toprak

Yönetici gezegeni: Merkür

Renkler: Sarı, mavi, turkuaz

Uğurlu sayılar: 5

Başak burcu taşları: Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin, Yeşim (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Başak burcu özellikleri dendiğinde akla ilk gelenlerden biri de detaylara verdikleri önemdir. Hem kendileri hem de çevrelerindekiler ile ilgili tüm detaylara hakim olmak isterler. Başak burçları için planlı ve düzenli olmak çok önemlidir. Planlayamadıkları olaylar karşısında panik olabilirler. Bir başak burcu eğer bir şey yapacaksa öncesinde onlarca liste hazırlar, tüm detayları belirler ve olabilecek tüm sonuçları önceden hesaplar. Bunu yapmasının sebebi kendini rahat hissetmektir. Başak burçları son derece analitik ve pratiktir. Çok çalışkan ve beceriklidirler. İlgilerini çeken konuları derinlemesine araştırmayı çok severler. Bir başak burcunun en önemli özelliklerinden biri de hizmet etmeyi sevmeleridir.

Başak burcunun olumsuz özelliklerine baktığımızda, eleştirel ve yargılayıcı olmaları ilk önde gelir. Kendileri çok detaycı, planlı ve mükemmeliyetçi oldukları için kendileri kadar özenli olmayan insanlar onları deli eder. Tembel, dağınık ve kaba insanlardan anında uzaklaşırlar ve soğuk davranırlar. Kendilerini kusursuz gördükleri için başkalarındaki kusurları kolay tesbit ederler, yargılarlar ve acımasızca eleştirebilirler. Başak burçlarının diğer bir olumsuz özelliği ise, yardım etmeyi sevdikleri kadar yardım edilmesinden nefret etmeleridir. Başak burcu için bir şey yaptığınızda, arkanızdan yaptığınız işi kontrol edip düzelttiğini görebilirsiniz. Onların bu yönünün ellerinde olmadan ortaya çıktığını bilip sabırlı davranırsanız, kalplerini kazanabilirsiniz. Gelecekle ilgili genellikle endişeli olan başak burçları biraz da evhamlıdırlar ve çevrelerini de olumsuz etkileyebilirler.

Eğer bir başak burcuna sizi anlaması için tüm detayları dürüstçe verirseniz sizi benimser ve olduğunuz gibi kabul eder. Gizemli bir hava yaratırsanız peşinize düşer ve sizi keşfedene kadar vazgeçmez. Fakat sonunda gördüğü kusurlarınız onun kabul edemeyeceği şeylerse, sizden anında soğuyabilir.

Başak burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Başak burcu kadını özellikleri

Başak burcu kadını özellikleri

Başak burcu kadınlarının en önemli özellikleri mükemmel bir düzen ve plan aşığı olmalarıdır. Hayatlarının her yönünü planlamayı çok severler. Kıyafetleri her zaman temiz ve ütülü olmalı, gardıropları ve odaları düzenli ve temiz olmalıdır. Ufak bir dağınıklık bile onların konsantrasyonlarını bozmaya yeter. Hem arkadaşlık hem de aşk ilişkilerinde karşısındakileri incelemeyi severler. Eğer sizde bir kusur bulursa, önce onu kabul edip edemeyeceğine bakar, emin olmak ister. Başak burcu kadını sevgisini genellikle hareketleriyle ve hizmet edişiyle gösterir. Tüm detaylarınıza hakim olup “Neye ihtiyacın olduğunu biliyorum.” demeyi çok sever. Çok ince düşüncelidir. Aynı şekilde düşünülmeyi de karşı taraftan bekler. Ona hakettiği ilgiyi göstermezseniz hırçınlaşabilir.

Başak burcu erkeği özellikleri

Başak burcu erkeklerinin en öne çıkan özellikleri eleştirel olmalarıdır. Mükemmeliyetçiliğe o kadar çok önem verirler ki, onlara uyum sağlamak için kendinizi değiştirmeye çalıştığınızı hissedebilirsiniz. Bunu fark ettiklerinde sizi takdir ederler. Başak burcu erkekleri genellikle çok pratiktir ve mantıklarına önem verirler. Çok titiz oldukları için bazen karşılarındakini sıkabilirler fakat sizi öyle iyi tanırlar ki, siz farkında olmadan hayatınızı kolaylaştırırlar. Sizin yerinize bir şeyleri düşünmeyi sever, emek verir. Başak burcu erkeği için aşk ilişkilerinde karşısındakinin zekası önemlidir. Hayatınca sokacağı kişiye her koşulda güvenebilmelidir. Eleştirileri zaman zaman kırıcı olabilir.

Başak burcu burç uyumu

Başak burcunun anlaştığı burçlar: Boğa, Balık, İkizler

Başak burcunun anlaşamadığı burçlar: Akrep, Aslan, Kova

Başak burcu makyajı

Başak burcu makyajı

Abartıyı ve gösterişi sevmeyen başak burçları için makyaj önerilerinde tamamen doğal renkler ve görünümler ön plandadır. Tıpkı hayatın diğer konularında olduğu gibi makyajının da kusursuz olmasını isterler. Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu, Instagram hesabında paylaştığı başak burcu makyaj videosunda da tam başak burçlarının doğal ve kusursuz stillerini vurgulayan bir makyaj yapıyor. Şimdi gel bu makyaja daha yakından bakalım…

1. Aydınlık, ışıltılı ten makyajı

Cilde aydınlık ve parlak bir etki vermek için ilk adımda Alp, Garnier C Vitamini Süper Parlak Serum’u uyguluyor. Daha sonra da üzerine cildin kendi ışıltısını ön plana çıkaran, doğal bitişli bir fondöten uyguluyor. Ciltteki lekeleri ve göz altı morluklarını gidermek için de yüksek kapatıcılığı ile L’Oréal Paris More Than Concealer Kapatıcı’yı kullanıyor. Doğal bitişi ile Maybelline Cheek Heat likit allıklar, başak burcunun doğallığına en uygun allıklardan.

2. Kusursuz eyeliner makyajı

Başak burcu için göz makyajı kusursuz olmalıdır. Bu yüzden Alp de göz makyajında jilet gibi kusursuz bir eyeliner çekiyor. Eğer iki eyeliner birbiriyle eşit olmazsa, bir başak burcu delirebilir, hatırlatalım 😊 Tek seferde, hatasız bir eyeliner çekmek için önerimiz ise Maybelline Hyper Precise Eyeliner! Yoğun hacimli ve tek tek ayrılmış kirpikler için de Maybelline Lash Sensational Maskara uyguluyor.

3. Nude mat dudaklar

Başak burcu ruj regi seçiminde doğal tonlara yöneliyor. Tam bir başak burcu ruju olan, Maybelline Zodiac ruj serisindeki Matte Ink 65 Seductress, bu makyaj için mükemmel bir seçim. 16 saate kadar kalıcı ve süper mat bitişli bu ruj, başak burcunun kabusu olabilecek rujun çıkması veya bozulmasını riskini sıfıra indiriyor. Nötr nude rengi de başak burçlarının favori renklerinden.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler