Başak Burcuna Özel Makyaj Önerileri

Başak Burcuna Özel Makyaj Önerileri

Başak burcu kadınları havalı makyajları ve her daim kusursuz görünmeleriyle bilinirler. Klasik tonlardan uzaklaşamayan başak kadınları, her daim şık görünmenin yolunu bulurlar.

Aylardan Eylül olduğuna göre başak burcu kadınlarını yakından inceleme zamanı gelmiş demektir! Başak burcu kadınına uygun makyaj tüyoları, renkler ve trendlerle dolu yazımıza hoş geldin!

Klasik göz makyajıİlk başta da söylediğimiz gibi başak kadını hem makyajında hem de stilinde klasik renklerden vazgeçmiyor. Kahverengi, nude ve bronz tonları başak kadının en sık kullandığı renklerin başında geliyor. Makyajında minimal bir yenilik yapmak istiyorsan, ışıltılı bronz tonlarında göz farını mutlaka denemeni öneriyoruz. 2017 sonbahar trendlerinde ön plana çıkan metalik bronz tonu sana çok yakışacaktır. 

Nasıl yapılır?: Bronz farını göz kapağına uyguladıktan sonra nude tonlardaki farını göz kapağının katlanma çizgisine sür ve iyice dağıt. Böylece gözlerinde aydınlık ve ışıltılı bir görünüm elde edebilirsin. Göz makyajını ön plana çıkarmak için eyelinerdan yardım almak serbest!

Kusursuz ten makyajıBaşak burcu kadını fondöten olmadan sokağa adımını bile atmaz. Her daim kusursuz porselen cildini ön plana çıkarmak isteyen başak kadını ışıltılı ten makyajlarına da bayılır. Eğer kuru bir cildin varsa, makyaja başlamadan önce mutlaka ışıltı veren primer kullanmanı öneriyoruz. Böylece makyajın gün boyu canlı ve parlak görünecektir.

Yağlı ciltliler ise cilt yapılarına uygun fondöten kullanmalılar. Işıltılı ten makyajı, yağlı ciltliler için çok tercih edilen bir makyaj değildir. Fondötenin parlamasından sürekli şikayet eden yağlı ciltliler genellikle mat ten makyajının hayalini kurar. Mat ten görünümü için fondötenin üzerine transparan pudra uygulayabilirsin. 

Kaşlarını mutlaka doldurÜrünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony

L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony


Kusursuz görünmekten bahsederken kaşları da unutmamak lazım. Başak kadınlarının bir başka takıntısı da kaşlarıdır. Detaycı yönüyle bilinen başak kadını için kusursuz kaşlar olmadan makyaj bitmiş sayılmaz. Bizce de öyle!

Kaşlarını doldurmadan önce mutlaka yukarı doğru taramalısın. Böylece kaşların aralarındaki boşlukları daha iyi  görebilirsin. Daha sonra L'Oréal Paris Brow Artist Xpert kaş kalemiyle kaşlarının aralarındaki kaşları doldurmaya başla. Kaş kalemi koleksiyonumuzdaki favori ürünümüz olan L'Oréal Paris Brow Artist Xpert incecik ucu ve arkasındaki kullanışlı kaş tarağıyla yanımzdan ayıramadığımız bir parçamız haline geldi.

Daha önce kullandığımız kaş kalemlerinde en sık karşılaştığımız problem sınırlı renk skalasıydı. Kaş rengimize uygun kaş kalemi bulamamaktan yakınırken L'Oréal Paris Brow Artist Xpert ile tanıştık ve o günden itibaren artık kaş kalemi arayışını bitirdik. Çünkü artık kaş rengimizle neredeyse aynı renkte harika bir  kaş kalemine sahibiz! Sen de henüz hayatının kaş kalemini bulamadıysan bu ürüne mutlaka bakmalısın.

Kaşlarını kaş kalemiyle doldurduktan sonra kaş farıyla da bütünlük yakalamayı unutmamalıısn. Yeni L'Oréal Paris Brow Artist Genius Kit'in içinde bulunan kaş farını kaşlarına aşağıdan yukarı doğru uygula. Böylece kaşların hem gün boyu sabit duracak hem de dolgun görünümüyle herkesin dikkatini çekecetir.

Ruj seçimiBaşak burcu kadını nude rujdan vazgeçemiyor. İçinde pembelik olan nude rujlar başak burcu kadının en sevdiği renklerden biri olabilir. Özellikle buğday tenlilere çok yakışan bu renk, 2017 sonbahar makyaj trendilerinde de ön plana çıkıyor.

Hem günlük hem de gece makyajında kullanabileceğin nude ruju, şeffaf parlatıcınla daha genç ve modern bir hale getirebilirsin. Nude rujunun üzerine parlatıcını sürerek makyajında minimal bir değişikliğe gitmelisin. Genellikle aynı makyaj tarzını yaptığın için en ufak değişiklikte bile arkadaşlarının dikkatini çekebilirsin. 


BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony

L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony

L'Oréal Paris - Brow Artist Xpert 102 Cool Blonde

L'Oréal Paris - Brow Artist Xpert 102 Cool Blonde

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony

L'Oréal Paris Brow Artist Xpert 109 Ebony

L'Oréal Paris - Brow Artist Xpert 102 Cool Blonde

L'Oréal Paris - Brow Artist Xpert 102 Cool Blonde