loader

Bayram tatili: 5 adımla tatil boyunca güzel görün

Favoriye Ekle

Bayram tatiline az kaldı, bütün sene çalışan bizler ise bu birkaç günlük arada kendimizi şehir dışına atmaya hazırlanıyoruz! Sen de mi? Kilometrelerce uzakta yaşayan ailenin yanına da gidiyorsan, biraz nefes almak için şehrin dışına da kaçıyorsan, seyahat güzelliğini bize bırak. İşte tatil güzellik rehberimiz!

1. Makyaj çantanı korumaya al

Uzun bir yolculuktan sonra makyaj çantanı açıp, kırılmış göz farları ve allıklarla karşılaştığın oldu mu? Özellikle araba yolculukları sırasında çantalarımız sarsılıp durur (havalimanlarında bagajların oradan oraya atılmasından bahsetmiyoruz bile). Sana önerimiz ise makyaj çantanın içine makyaj malzemelerinin çarpışmasını önlemek için pamuklar yerleştirmen.

2. Cildini ferahlat

Yorgun düşmüş, seyahat ciltlerine anında ferahlık sağlamak için mist spreylerinden faydalanabilirsin. Eğer elinin altında böyle bir ürün yoksa soda sıkmayı dene? Cildin anında ferahlayacak ve çok daha canlı görünecek.

3. Saçlarını kontrol altına al

Özellikle uçak yolculukları sonrası saçların nasıl olduğunu bilirsin, elekriklenen, yapışan, solgun... Kuru şampuanlar sana bu konuda yardımcı olabilirdi ancak uçağa bu tarz spreyleri sokmak yasak olduğundan, bebek pudrası da işini görecektir. Saç diplerine bir parça bebek pudrası uygula ve saç derine masajla yedir. Saçların saniyeler içinde daha hacimli ve canlı görünecek!

4. Fondöteni atla

Seyahat boyunca ne kadar az makyaj o kadar iyi! Ağır fondötenler uzun seyahatlerde eriyebilir. Bunun yerine, geceden cildini nemlendir ve fondöten yerine BB Krem kullanmayı dene. (BB krem kullanma kılavuzu için buraya tıkla.) Böylece sen de, cildin de daha rahat nefes alacaksınız.

5. Soğut soğutabildiğin kadar

Tatil seyahatleri boyunca en çok neyi severiz? Soğuk olan her şeyi. Bir sonraki durakta, soğuk bir içecek al ve yüzüne bastırarak böylece gözaltı torbalarının oluşmasını ve yorgunluk izlerini gidereceksin. Eğer uçak yolculuğu yapıyorsan, hostesten biraz buz rica edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön