Bayrama özel: 3 adımda hafif ve taze makyaj

Bayrama özel: 3 adımda hafif ve taze makyaj

Bayram demek misafir demek! Gerek ev sahibesi, gerek misafir olarak bu özel günlerde bakımlı ve ışıltılı olmak gerek. Fakat ışıltılı olmak adına makyajı fazla kaçırmamaya dikkat etmeli. Sen de Bayram ziyaretleri için uygun makyaj tonları hakkında fikir edinmek ister misin?

Sıra sende

Bayramın büyükleri ziyaret etme ritüeline uygun olarak, taze ve elegan bir makyaj uygulamak için önerilerimize göz at!

Birinci adım:

Öncelikle tenini bu özel güne hazırlamak için primer uygulamasıyla makyajına başla. Ardından, Bayramın ziyaret ruhuna uygun olarak makyajımızın ağır olmasını istemediğimiz için, bir BB krem sürmek yeterli olacaktır. Dilersen yanaklarına hafifçe açık pembe bir allık uygulayabilirsin.

İkinci adım:

Gözlerde de vurgulu, ancak hafif bir görünüm elde etmek istiyoruz. Bunun için işe, tabii ki göz kapaklarına primer uygulamakla başlamalısın. Bunu takiben, uçuk pembe tonlarında hafif pırıltılı bir farı, fırça yardımıyla göz kapaklarına eşit bir şekilde sür. Aynı farı alt kirpik diplerine de ince bir çizgi halinde uygula. Siyah bir göz kalemini, üst kirpik diplerine çok ince bir çizgi halinde çek. Amaç; kuyruklu ve seksi bir göz makyajı elde etmekten ziyade, bakışlarımızı vurgulamaya yetecek kadarına sahip olmak. Son olarak alt kirpik diplerinin iç kısımlarına da göz kalemini çek ve iki kat maskara uygulayarak göz makyajını noktala.

Üçüncü adım:

Bu sade bayram makyajının tamamlayıcısı olarak, dudaklarında da abartısız bir görünüm yaratmak için, nude tonlarda bir ruj sür. Hatta, ziyaret sırasında öpeceğin el sayısı fazla ise, ruj izi bırakmamak için renksiz bir dudak nemlendiricisi uygulamakla yetinebilirsin :)

İyi bayramlar!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi

Maybelline Colossal Kajal Göz Kalemi