loader

Bebeksi Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Bebeksi makyaj denilince aklına ne geliyor? Pürüzsüz bir ten makyajı, pembe tonlarında hafif bir allık ve parlak dudaklar... 90'lara ait olan bebeksi makyaj modası son yıllarda yeniden popüler olmaya başladı. Doğal makyaj görünümlerine olan ilginin artmasıyla bebeksi makyaj modelleri gün yüzüne çıkmaya hazırlanıyor.

Sen de bebeksi görünmek aşağıdaki makyaj adımlarını takip edebilirsin. Cildini olduğundan daha pürüzsüz göstermek, doğal makyaj yaparken aynı zamanda bebeksi yanını da ortaya çıkarmak istiyorsan bu makyaj ipuçlarından ilham almanı öneririz.

Renkli nemlendiricilere güven

Renkli nemlendiricilere güven

Bebeksi ten makyajı yapmak için cildinde en pürüzsüz ve en doğal görünümü amaçlamalısın. Tıpkı bebeklerin cildi gibi kusursuz görünmek için renkli nemlendiricilerden yardım almanı tavsiye ediyoruz. Renkli nemlendiricilerin incecik yapısı cildinde varla yok arasında bir his yaratıyor ve cilt rengini eşitlemeni sağlıyor. Böylece yoğun ten makyajının yaratacağı mat ve abartılı görünümlerden uzaklaşmış oluyorsun.

Bebeksi ten makyajı için bizim tercihimiz L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendiriciden yana oluyor. Gün boyu nemlenmiş cilt görünümü sağlayan bu renkli nemlendirici, ciltte adeta ıslak makyaj görünümü yaratır. Mineralli pigmentli formülü orta dereceli bir kapatıcılık sağlar. Yüzde yağlanma yapmayan ve doğal bir bitişe sahip olan Skin Paradise renkli nemlendiricini istersen nemli makyaj süngeriyle veya parmaklarınla uygulayabilirsin. Bu ürünü uyguladığın anca cildinin ne kadar aydınlık, fresh, kısaca bebeksi göründüğünü fark edeceksin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajında pembe tonlarını kullan

Göz makyajında pembe tonlarını kullan

Bebeksi göz makyajında tek baskın renk olmalı, o da pembe tonları! Pembe göz makyajı seni olduğundan daha genç ve enerjik gösterecek. Bebeksi makyaj yaparken dikkat etmen gereken diğer önemli kural ise her daim ıslak ve parlak görünümleri tercih etmek. Yani mat makyaja geçit yok!

Gözlerinde bebeksi bir görünüm yaratmak istiyorsan sana Maybelline New York Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pembe Gold rengini tavsiye ediyoruz. Islak pembe bitişli Maybelline göz farı, 24 saate kadar kalıcılık sağlıyor ve kremsi formülüyle çok hızlı uygulama şansı sunuyor. Parmağına krem farını al ve tampon hareketlerle göz kapağına uygula. Bebeksi makyaj modellerinde göz farları sadece göz kapağının üstüne sürülüyor, çok fazla yukarı doğru dağıtılmıyor. Sen de sadece göz kapağına farını sür ve parmağında kalan ürünü gözlerinin dış köşelerine doğru dağıt. Metalik pembe göz farı ile çok masum görüneceksin.

Ceylan bakışlarını ortaya çıkar

Ceylan bakışlarını ortaya çıkar

Bebeksi makyaj görünümlerinde tek tek ayrılmış uzun kirpikler dikkatimizi çekiyor. Sen de kirpiklerini ortaya çıkarmak için L'Oreal Paris Bambi Eye Ceylan Göz Etkili Maskarayı kullanabilirsin. Ceylan göz etkisiyle gözlerini daha büyük göstermeyi hedefleyen bu maskara, kirpiklerini tek tek ayırıyor ve hacim kazandırıyor.

Bebeklerin kirpiklerinin ne kadar uzun ve kıvrık göründüğünü fark etmişsindir. Sen de bebeksi makyajına ceylan gibi görünen gözlerini dahil etmek istiyorsan Bambi Eye Maskarayı tek kat uygulayabilirsin. İçten dışa doğru kıvrılan çarpıcı kirpiklere sahip olmanı sağlayan bu maskarayı, kirpiklerinin dibine yerleştir ve kirpik uçlarına doğru zig zag hareketlerle ilerle. Maskara fırçasının bütün kirpiklerini kavradığına emin olmalısın. Topaklanmayan formülü sayesinde gün boyu ceylan bakışlara sahip olacaksın.

Likit allıklardan yardım al

Likit allıklardan yardım al

Bebeksi görünümün en önemli şartlarından biri likit allık kullanmak! Fresh makyajın anahtar noktalarından olan likit allıklar, yüze bir anda bebeksi ve masum bir ifade kazandırıyorlar. Bu görünüm için pembe tonlarında likit allık kullanmanı tavsiye ederiz.

Giorgio Armani Neo Nude Likit Allıkarın 4 farklı pembe tonundan cildine en uygun olanı seçip makyajına sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsin. Bizim favorilerimizden olan 50 numaralı Rose Pastel rengi bebeksi makyaj için ideal! Yanaklarına likit allığı sür ve allık fırçasıyla elmacık kemiklerine doğru dağıt. Yüzüne sağlıklı bir ışıltı kazandıran bu allığı senin de seveceğine eminiz.

Editörün önerisi: Yüzünün yüksek bölgelerine aydınlatıcı sürerek makyajını daha fresh göstermeyi unutmamalısın. Bizim aydınlatıcı tercihimiz Armani Beauty Neo Nude A-Highlight oluyor. İnci yansımalı likit highlighter, yüz hatlarını ortaya çıkaracak ve makyajına doğal bir ışıltı kazandıracak.

Dudaklarına ıslak bitiş sağla

Dudaklarına ıslak bitiş sağla

Bebeksi makyajını tamamlarken dudaklarına ıslak ve doğal bir görünüm kazandırmalısın. 90'larda popüler olan renkli dudak parlatıcısı, bebeksi makyaj trendiyle geri dönüyor.

NYX Professional Makeup Shine Loud dudak parlatıcısını kullanarak dudaklarında 16 saate kadar kalıcı parlak bir bitiş sağlayabilirsin. Evet, klasik dudak parlatıcıları etkisini kısa sürede kaybederken, NYX parlatıcı ile gün boyu devam eden ıslak dudak makyajı yapabilirsin. Bebeksi makyaj için parlak pembe, parlak mercan veya nude ruj renklerini kullanmalısın. Biz Shine Loud Born to Hustle rengini bu makyaja çok yakıştırıyoruz. Tek sürüşte yoğun pigmentasyon ve yoğun renk veren bu parlatıcıları önümüzdeki aylarda bol bol kullanacağını tahmin ediyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler