loader

Belirgin Kaşlar İçin Makyaj Çantana Atman Gereken 4 Kaş Ürünü

Favoriye Ekle

Kaşlarımız yüzümüzün çerçevesidir. Son yıllarda popüler olan kalın ve doğal kaşlar modası devam ediyor. Sen de kaşlarını inceltmek yerine daha doğal ve kalın göstermek için bazı makyaj malzemelerinden yardım almalısın. Şimdi kaşlarının güzelliğini ortaya çıkaracak ve dolgunluğunu arttıracak 4 kaş makyaj malzemesi önerisiyle karşındayız. Biz bu ürünleri çantamızdan çıkarmıyoruz, aynısını sana da öneririz!

Kaş belirginleştirmek için doğru kaş ürünlerini kullanmak çok önemli. Kaş belirginleştirme her ne kadar kolay görünse de aslında zor bir iştir. Kaş pomadı, kaş kiti, kaş farı ve kaş kalemi kullanarak kaşlarını belirgin hale getireceksin. Hazırsan başlıyoruz!

Kaş Pomadı 

Kaş Pomadı Nedir?

kaş pomadı nedir

Kaş pomadı hayatımıza giren en yenilikçi kaş ürünlerinden biri oldu. Kaş pomadları, fardan daha yoğun yapıda olan kaşların aralarındaki boşlukları doldurmak için kullanılan makyaj ürünüdür. Özellikle hazırlanmak için zamanın olmadığında kaş pomadı ile kaşlarınının arasındaki boşlukları doldurarak anında kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin. 

En İyi Kaş Pomadları

en iyi kaş pomadları

Aklında beliren soruyu okuyabiliyoruz. En iyi kaş pomadı önerilerini merak ediyorsun. Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Pomadı kaş makyajında mutlaka kullanmanı öneriyoruz. Maybelline kaş pomadı suya ve tere karşı dayanıklı. Kaşlarında 24 saat boyunca daha dolgun ve gür bir görünüm istiyorsan kaş pomadı sana en uygun makyaj malzemelerinden biri!

Kaş pomadının içinden çıkan fırçayla kaşlarının aralarındaki boşlukları yukarıdan aşağı doğru doldur. Kaşlarının tamamının kusursuz görünmesi için bütün kaşlarını baştan sonra kaş pomadı ile doldurabilirsin.

Kaş Farı

Kaş farı nedir?

Kaş Farı

Kaş farı, kaşlarındaki boşlukları doldurmanın ve daha yoğun bir görünüm sağlamanın en pratik yollarından biri. Kaş farını kaşlarının dibinden ucuna doğru uygulamalısın. Sadece kaşlarının arasında kalan boşluklara değil, renk eşitlemek için bütün kaşına uygulamanı tavsiye ediyoruz.

Kaş farı paletinin içindeki sedefli tonları ise kaş kemiğinin altına uygulamalısın. Böylece kaşların daha kalkık görünecektir. Sen hangisi; Kaş kalemi mi yoksa kaş farı mı? 

 Kaş Farı Kaşları Döker Mi?

Kaş farı, kaş dökmez. Kaşlarına makyaj yaptıktan sonra eve gelir gelmez kaşlarındaki farı temizlemeli, eğer kullanıyorsan kaş bakım yağını uygulamalısın. Eğer farını kaşlarından temizlemezsen, kaşlarının dibine biriken makyaj birikintisi gözeneklerine dolacak, kaşlarının dökülmesine sebep olacaktır.

Kısaca, kaş farı kaş dökmez, makyajını uzun süre temizlememek kaşlarının dökülmesine neden olabilir.

En iyi kaş farları

en iyi kaş farları

Kaş farının tozlu ve kolay dağılan formları pek bize göre değil! Biz kaş farı yerine, kaş farı kadar yoğun bir etki kazandıran kaş kalemi kullanmayı tercih ediyoruz. Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemi, tıpkı kaş farı gibi, kaşlarının aralarındaki ince boşlukları doldurmak için ideal! 1.5mm incelikteki ucu kaşlarını en doğal şekilde dolgunlaştırıyor ve daha gür görünmesini sağlıyor. Maybelline kaş kaleminin en sevdiğimiz özelliği ise çizgi çizgi bir görünüm yaratmaması! Kaşlarında doğallık istiyorsan kaş farı yerine Brow Ultra Slim Kaş Kalemi'ni makyaj çantana eklemelisin.

Kaş Kalemi 

Kaş kalemi nedir?

Kaş Kalemi

Kaş kalemi en büyük kurtarıcılarımızdan biri! Kaşlarının arasındaki boşlukları dolduran ve onları olduğundan daha kalın gösteren bu ürüne bayılıyoruz. Sen de kaşlarını, tüylerinin çıkış yönünün tersine doğru tara ve aralarda kalan boşlukları kaleminle doldur.

Editörün önerisi: Kaş kalemi alırken kaş rengine uygun olmasına özellikle dikkat etmelisin.

Kaş Kalemi Kaşları Döker Mi?

Kaş kalemi kaşlarının dökülmesine neden olmaz. Kaş kalemi seçerken mutlaka yumuşak uçlu kaş kalemlerini tercih etmelisin. Sert kaş kalemleri, kaşlarının kırılmasına yol açabilir. Kaşlarını yukarıdan değil dipten doğru doldurmalısın. Kaşlarının içini kaş kalemi ile doldururken mutlaka kalemin ucunun açık olmasına dikkat etmelisin.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Kaş kalemi seçilirken ucunun sürümünün yumuşak olmasına dikkat etmelisin. Kaş kaleminin rengi, kaşlarının renginde olmalı kaşlarının renginden daha açık veya daha koyu tonlardan uzak durmalısın.

Kaş kalemini kullanırken kolay uygulamak istiyorsan arkasında kaş tarağı olan kaş kalemlerini almanı öneriyoruz. 

Kaş Kalemi Önerileri

kaş kalemi önerileri

Kaş kalemi önerileri arayanlar için harika bir ürün tavsiyemiz var: Maybelline New York Tattoo Brow Kaş Kalemi 36H, kaşlarını doldururken aynı zamanda doğal bir görünüm bırakıyor. Maybelline kaş kaleminin 36 saate kadar kalıcı formülü sayesinde hem gece, hem de gündüz makyajlarında bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsin. Gün içinde tazeleme gereksinimi yaratmayan kaş kalemi, kaşlarında adeta dövme etkisi yaratacak!

Kaşlarının kendi rengine en yakın tonu bul ve boşlukları doldurmaya başla! Eğer kaşların çok inceyse ve kalınlaştırmak istiyorsan kaş çerçeveni kaşlarının biraz dışından çizebilirsin.

Kaş Maskarası

Kaş maskarası nedir?

Kaş Maskarası

Kaş maskarası, tıpkı kirpiklerimize uyguladığımız maskara formunda olan ve genellikle jel formdaki renkli kaş ürünleridir. Hem kaşları boyama hem de tarayarak belirginleştirme ve sabitleme özelliğine sahiptir.

Kaş maskarası kullanarak kaşlarının daha belirgin ve biçimli olmasını, gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin. Ayrıca renkli kaş maskaralarıyla kaşlarının rengini belirginleştirebilirsin.

Kaş maskarası önerisi

Kaş maskarası önerisi:

Son zamanlarda çok severek kullandığımız Maybelline Brow Sculpt Kaş Maskarası, kaşları gün boyu belirgin ve sabit tutma konusunda çok başarılı. Jel formülü ve minik kaş fırçası sayesinde çok kolay bir şekilde uygulanan bu kaş maskarası ile gün boyu kalıcı, belirgin ve doğal bir kaş görünümü elde edebilirsin.

Brow Fast Sculpt şeffaf kaş maskarasını istersen tek başına, istersen de kaş kalemiyle kaşlarını doldurduktan sonra sabitlemek için kullanabilirsin. Bir diğer seçeneğin ise Brow Fast Sculpt kaş maskaralarının renkleriyle kaşlarına renk ve sabitleme etkisini de aynı anda verebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/