üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Belirgin Kaşlar İçin Makyaj Çantana Atman Gereken 4 Kaş Ürünü

Favoriye Ekle
Belirgin Kaşlar İçin Makyaj Çantana Atman Gereken 4 Kaş Ürünü

Kaşlarımız yüzümüzün çerçevesidir. Son yıllarda popüler olan kalın ve doğal kaşlar modası devam ediyor. Sen de kaşlarını inceltmek yerine daha doğal ve kalın göstermek için bazı makyaj malzemelerinden yardım almalısın. Şimdi kaşlarının güzelliğini ortaya çıkaracak ve dolgunluğunu arttıracak 4 ürün önerisiyle karşındayız. Biz bu ürünleri çantamızdan çıkarmıyoruz, aynısını sana da öneririz!

Kaş belirginleştirmek için doğru kaş ürünlerini kullanmak çok önemli. Kaş belirginleştirme her ne kadar kolay görünse de aslında zor bir iştir. Kaş pomadı, kaş kiti, kaş farı ve kaş kalemi kullanarak kaşlarını belirgin hale getireceksin. Hazırsan başlıyoruz!

Kaş Pomadı 


Kaş Pomadı Nedir?

Kaş pomadı hayatımıza giren en yenilikçi kaş ürünlerinden biri oldu. Kaş pomadları, fardan daha yoğun yapıda olan kaşların aralarındkai boşlukları doldurmak için kullanılan makyaj ürünüdür. Özellikle hazırlanmak için zamanın olmadığında kaş pomadı ile kaşlarınının arasındaki boşlukları doldurarak anında kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin. 

En İyi Kaş Pomadları

Aklında beliren soruyu okuyabiliyoruz. En iyi kaş pomadı önerilerini merak ediyorsun. L'Oréal Paris - Paradise Brow Pomade'ı kaş makyajında mutlaka kullanmanı öneriyoruz. Kaş pomadının içinden çıkan fırçayla kaşlarının aralarındaki boşlukları yukarıdan aşağı doğru doldur. Kaşlarının tamamının kusursuz görünmesi için bütün kaşlarını baştan sonra kaş pomadı ile doldurabilirsin.

Kaş Farı

Kaş farı, kaşlarındaki boşlukları doldurmanın ve daha yoğun bir görünüm sağlamanın en pratik yollarından biri. Kaş farını kaşlarının dibinden ucuna doğru uygulamalısın. Sadece kaşlarının arasında kalan boşluklara değil, renk eşitlemek için bütün kaşına uygulamanı tavsiye ediyoruz.

Kaş farı paletinin içindeki sedefli tonları ise kaş kemiğinin altına uygulamalısın. Böylece kaşların daha kalkık görünecektir. Sen hangisi; Kaş kalemi mi yoksa kaş farı mı? 

 Kaş Farı Kaşları Döker Mi?

Kaş farı, kaş dökmez. Kaşlarına makyaj yaptıktan sonra eve gelir gelmez kaşlarındaki farı temizlemeli, eğer kullanıyorsan kaş bakım yağını uygulamalısın. Eğer farını kaşlarından temizlezsen, kaşlarının dibine biriken makyaj birikintisi gözeneklerine dolacak, kaşlarının dökülmesine sebep olacaktır. Kısa kaş farı kaş dökmez, kaş farını uzun süre temizlememek kaşlarının dökülmesine neden olabilir.

Kaş Farı Tavsiyeleri

Kaş farı tavsiyeleri isteyenler buraya! Maybelline New York Master Brow Pro Palette, kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurmak için harika bir ürün! Yumuşacık yapısı sayesinde kaşlarında varla yok arasında bir görüntü bırakıyor. Kaş paletinin içindeki aydınlatıcı rengi de kaşlarının altına sürerek kaşlarının daha belirgin görünmesini sağlayabilirsin. Doğru kaş şekillendirme tekniklerini öğrendikten sonra kaşlarında istediğin görünümü yakalayacaksın. 

Kaş Kalemi 

Kaş kalemi en büyük kurtarıcılarımızdan biri! Kaşlarının arasındaki boşlukları dolduran ve onları olduğundan daha kalın gösteren bu ürüne bayılıyoruz. Sen de kaşlarını, tüylerinin çıkış yönünün tersine doğru tara ve aralarda kalan boşlukları kaleminle doldur.

Editörün önerisi: Kaş kalemi alırken kaş rengine uygun olmasına özellikle dikkat etmelisin.

Kaş Kalemi Kaşları Döker Mi?

Kaş kalemi kaşlarının dökülmesine neden olmaz. Kaş kalemi seçerken mutlaka yumuşak uçlu kaş kalemlerini tercih etmelisin. Sert kaş kalemleri, kaşlarının kırılmasına yol açabilir. Kaşlarını yukarıdan değil dipten doğru doldurmalısın. Kaşlarının içini kaş kalemi ile doldururken mutlaka kalemin ucunun açık olmasına dikkat etmelisin.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Kaş kalemi seçilirken ucunun sürümünün yumuşak olmasına dikkat etmelisin. Kaş kaleminin rengi, kaşlarının renginde olmalı kaşlarının renginden daha açık veya daha koyu tonlardan uzak durmalısın.

Kaş kalemini kullanırken kolay uygulamak istiyorsan arkasında kaş tarağı olan kaş kalemlerini almanı öneriyoruz. 

Kaş Kalemi Önerileri

Kaş kalemi önerileri arayanlar için harika bir ürün tavsiyemiz var: LOréal Paris Contour Khol kaşlarını doldururken aynı zamanda doğal bir görünüm bırakıyor. Kaşlarının kendi rengine en yakın tonu bul ve boşlukları doldurmaya başla! Eğer kaşların çok inceyse ve kalınlaştırmak istiyorsan kaş çerçeveni kaşlarının biraz dışından çizebilirsin.

Kaş Kiti 

Kaş kiti nedir?: Kaş kiti, profesyonel kaş makyajı yapmak isteyenlerin favori makyaj ürünü oluyor. İçinde hem pudra hem de yoğun yapıdaki kaş waxı sayesinde kaşlarını doldururken gün içinde aşağı düşmemesini sağlıyor. Tek bir ürünle kusursuz kaşlara ulaşmak için bu ürün tam sana göre!

En iyi kaş kitleri için sana L'Oréal PAris Brow Artist Genius Kit'i öneriyoruz. İçindeki uygulama aplikatörü ve kitin içindeki ayna sayesinde her yerde kaşlarını doldurabilir ve kaş makyajını sabitleyebilirsin. Kaşlarını önce kaş farı ile doldur daha sonra sabitle. 

Kaş Kiti Kaşları Döker Mi?

Kaş kiti kaşlarını dökmez. Kaş kitini kullandıktan sonra eve geldiğinde makyaj temizleme suyu ile ürünü kaşlarından temizlemelisin. Kaş kitini uygularken kaşlarına çok bastırmamalı ve kaşlarını kırmamalısın. 

 En İyi Kaş Kiti Önerileri

En iyi kaş kiti için L'Oréal PAris Brow Artist Genius Kit'e göz atmalısın. Eğer kaşlarının aralarında çok boşluk varsa NYX Professional Makeup Precision Brow Pencil kaş kalemi ile önce içlerini doldur daha sonra kaş kiti ile son görünümü ver.

Kaş kiti nasıl kullanılır?: Kaş kitinin içindeki kaş farını kaşlarının aralarına sürerek kaşlarına daha dolgun ve belirgin bir görünüm ver. Daha sonra kaş sabitleyici ürünü kaşlarının tamamına sürerek bu görüntüyü sabitle. Kaş tarağı ile kaşlarını yukarı doğru tarayarak fazla ürünü almalı ve kaşlarına doğal bir dokunuş katmalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön