üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Belirgin kaşlar için makyaj ipuçları

Favoriye Ekle
Belirgin kaşlar için makyaj ipuçları

Konu kaşlar olduğunda doğru makyaj ipuçlarını bulmak kolay bir mesele değil. İnan bana, kaşlarımın istediğim gibi görünebilmesi için yıllarımı harcadım ve bunun zor bir süreç olduğunu biliyorum. Bu süreçte bir çok makyaj ipucu deneyimledim ve en çok işe yarayanları seninle paylaşmaya hazırım! Belirgin Kaşlar İçin Makyaj Çantana Atman Gereken 4 Kaş Ürününü bul ve makyajına başla. 

1. Kaş farı kullan

Göz farı uygularken en sık yapılan hatalardan biri de göz farını kaşa kadar çıkartmak. Bu hem kaşlarını hem de gözlerini arka plana atan bir hareket. Bunun yerine göz farını yalnızca göz kapaklarına uygula, kaşlarını ise kaş farı ile belirginleştir ve kaş kemiğinde aydınlatıcı far kullan.

2. Kaşlarını kaş mumu ile sabitle

Evet, yalnızca kaşlarını sabitlemek için üretilen kaş mumları olduğunu ben de bilmiyordum ama varmış! Kaş mumun yardımıyla kaşlarını sabitleyerek, kaş şeklini korumaya al.

3. Uzunlukları kes

Bu adımı mutlaka bir profesyonelden yardım alarak yap ve kaşlarında kontrolden çıkan uzunluklar varsa keserek kontrol altına al. Böylece hem kaşların daha şekilli duracak hem de kaşlarına yaptığın makyaj çok daha etkili görünecek.

4. Cımbıza gelince…

Aman dikkat! Yalnızca kaşının çevresinde çıkan fazla tüyleri al ve kaşlarının doğal şeklini bozmamaya dikkat et.

5. Doğru rengi seç 

Kaş ürününün doğru renkte olması en önemli adımlardan biri! Doğal görünen bir sonuca asla standart bir kaş kalemi ile kavuşamazsın. Bu nedenle bir kaş paleti edin ve farklı tonları karıştırarak kendi doğal kaş rengine en yakın tonu elde et.

6. Kaşlarını fırçala

Gelelim en sevdiğim adıma, kaşlarını mutlaka yukarı doğru tara. Bu kaş kemiğini aydınlatırken kaşlarının kusursuz göründüğünü garantilemenin en ideal yolu!

Bu ürünü dene

Güzel görünen kaşlar için çantanda tonlarca ürün taşıyorsan, buna son verebilirsin. Urban Decay Brow Box güzel görünen kaşlar için ihtiyacın olan her şeyi bir kutuya sığdırmış! Her Brow Box kutusunun içinde, iki ton kaş farı, kaş mumu, yüksek kalite küçük metal cımbız, iki adet mini açılı fırça ve iki ayna bulunuyor. Aynalardan biri büyütme özelliğine sahip, yani her detayı görerek kusursuz kaşlar elde etmen mümkün! Mükemmel renk tonunu yakalamak için iki kaş pudrasını karıştır sonra da kaşlarına kusursuz bir biçim vermek ve sabitlemek için mumu kullan. Bu sabitleyici mumun besleyici aloe,  balmumu ve hindistan cevizi içerikleriyle dolu olduğunu belirtmekte de fayda var.

Kusursuz kaş görünümü için senin bu listeye ekleyecek başka ipuçların var mı? 

Bu görünüm için

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön