loader

Berlin Fashion Week özel: Kusursuz ten görünümü

Favoriye Ekle
Berlin Fashion Week özel: Kusursuz ten görünümü
Berlin Fashion Week özel: Kusursuz ten görünümü_1
Nude akımı uzun zamandır podyumların göz bebeği! Makyaj artistleri ise kulislerde modeller üzerinde BB kremler gibi daha hafif makyaj ürünleri ile harika sonuçlar elde etmekte. Kusursuz ve doğal bir görünüm için cildini beslemek ise son derece önemli. Berlin Moda Haftası'nda radarımıza takılan kusursuz ten görünümü senin için detaylıca inceledik ve küçük bir güzellik rehberi hazırladık.

Cildini hazırla

Kuru bir cilt asla kusursuz olamaz. Bu nedenle nemlendiricini günlük olarak kullanmaya özen göster. Yüzünü günde iki kez ise temizleyip, tonikleyip, nemlendirmeyi unutma. Tenini içerden beslemek içinse bol bol su içmeye özen göster.

Kusursuz baz

Primer yardımı ile makyajında birinci adımı at. İyi bir primer, ince çizgileri doldurmana, gözenek görünümünü küçültmene yardımcı olur ve ciltte ağırlık yapmaz. Böylece tenini makyaja hazırlarken, makyajının kalıcı olmasını da sağlayacaksın. Ardından fondöten yerine daha hafif bir formül olan BB kremlere yönel. Ürünü avuç içine bir parça sık, iki elinle ovuştur ve dışa doğru hareketlerle yüzüne uygula; boynuna dağıtmayı da unutma. Avucunda kalan BB kremi bir yüz fırçası yardımıyla yüzünde gezdirerek, kusursuz bir cilt yaratmaya odaklan.

Aydınlat ve vurgula

Makyajını aydınlatmak için, aydınlatıcını göz altlarına, burun kemiğine, ve dudak üstünün ortasına uygula. Ufak bir ipucu daha: Göz pınarlarına küçük bir nokta halinde aydınlatıcı uygulamak, daha zinde görünmeni ve canlı bakışlara sahip olmanı sağlayacak.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön