loader

Bilinçli makyaj: Cilt tonuna uygun makyaj yapmayı öğren!

Favoriye Ekle

Açık:

Bronzlaşma

skalasında, senin gibi porselen tenler alt sıralarda yer alıyor. Alt tonları soğuk olan bu mavimsi veya kırmızı renkler olan tenler, güneşte hemen kızaracağı için mutlaka faktörlü makyaj ürünleri kullanmalısın. Buna ek olarak cildinin mavi alt tonunu dengelemek için kontrast renkler seçmelisin.


Orta-açık: Pembe bir cilt tonuna sahip olan bu ciltler, skalanın serin renkler kısmında yer alıyor. Pembe veya şeftali alt tonları içeren renkler kullanmak cildinizi olduğundan daha güzel gösterecektir.

İpucu: Mavi

göz farı

rahatlıkla makyaj çantanın demirbaşı olabilir!


Orta-Nötr:

Açık bej rengindeki bu cilt tonun için fondöten arayışındaysan, sana L'Oréal True Match serisini öneririz. Transparan pudra da, bej tonlarındaki ciltler için renksiz formülü ve parlamayı önleyici özelliğiyle mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. Ayrıca bu tip orta tonlar sağlıklı bronzlaşabilir bir yapıya sahip. Bu güzel yaz günlerinde bronzlaştırıcı allıklarla görünümüne ışıltı katabilirsin.

Orta koyu:

Renk skalasında sıcak bölgeye geçiş yaptığımızda; sarı, yeşil ve açık kahve alt tonlarla karşılaşıyoruz. Genellikle yağlı bir görünümde olan cildin için, köpüksü yapıda temizleyiciler seçebilirsin. Makyaj kısmında ise yağlı görünümü kontrol etmek için transparan pudra imdadına yetişiyor. Nötr ve sıcak renkler seçmek cildini daha da güzel gösterecektir.

Koyu: Bu ciltler koyu kahve tonlarıyla renk skalasının en üstünde yer alıyor. Bu cilt tonları kolayca bronzlaşırken, hiperpigmentasyon sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Bunun için cildini güneşin zararlı ışınlarından korumaya, en az açık tenliler kadar dikkat etmelisin. Toprak tonları ve ruj seçiminde ise canlı kırmızının tonları, senin için ideal.

Yardıma mı ihtiyacın var?

Eğer cilt tonunun ne olduğunu anlamakta zorlanıyorsan, bileğinin iç kısmındaki damarların renginden yardım alabilirsin. Eğer damarların mavi renkte ise, cilt tonun açık demektir. Eğer yeşile dönük bir damar rengin varsa, cildinin daha nötr tonlarda olduğunu anlayabilirsin. Keyifli makyajlar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler