Bir diyetisyenin en büyük cilt bakım sırrı nedir?

Bir diyetisyenin en büyük cilt bakım sırrı nedir?

Hepimiz bu gerçeğin farkındayız: cildimizin güzelliğini beslenmemiz hemmen etkiliyor! Suyu artırıp, fastfoodu azalttığım an cildimin parlak ve canlı olduğunu hissediyorum. Fastfoodu abarttığım zaman ise cildimde sivilce çıkması kaçınılmaz oluyor ☹

Peki bugünkü konumuz ise – yağlar! Hem cildimiz hem de sağlıklı beslenme için onlara ihtiyacımız var ☺

Yağlar sevsek de sevmesek de vücudumuz için çok önemli – hem enerji kaynağı hem de vücut ısısını korumada faydalılar. Ayrıca yağda eriyen A, D, E, K vitaminleri diyette yeterince yağ olmadığında yeterli emilemeyip gerekli vitamini bize sağlayamıyorlar.

Peki ya en faydalı yağlar hangileri? Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, avokado yağı benim ilk 3’üm. Tüketmekten kaçınmamız gerekenler ise ayçiçek yağı, margarin tahmin edebileceğimiz gibi. Aslında bir diyetisyen olarak bu konu hakkında sayfalarca konuşabilirim ama sonuç olarak faydalı yağlardan yararlanıp kararında tüketmeliyiz!


Bir diyetisyenin en büyük cilt bakım sırrı nedir?

Hadi beslenmemiz ile bir takım şeyleri düzenleyebiliriz ama dışarıdan da bir takviye yapmamız şart! Uzun zamandır cilt bakım rutinimde bakım yağları olmazsa olmazım oldu. Bitkisel yağların cildimiz için faydalarını hep araştırırdım kullanmak isterdim ama kullanmaktan çekinirdim. Neden mi? Cildimde yağlanma veya sivilce olur mu gibi sorular ile karşı karşıya kalırdım hep sonra denemek istedim ve ilk olarak belirli yağları cilt tipime göre araştırıp aktardan seçtiğim yağları satın aldım. Aldığım bitkisel yağları ayrı ayrı belirli ölçülerde karıştırarak kullanmaya başladım. Bitkisel yağların yapıları yoğun olduğu içim cildim tarafından hemen emilmiyordu ve bu durum beni rahatsız ediyordu. Bu yöntem benim için hem uğraştırıcı oluyordu hem de masraflı oluyordu. Sonra L’Oréal Paris’ten Mucizevi Yağ’ı keşfettim ve daha sonra kullananların yorumlarını okuduktan sonra denemeye başladım.


Bir diyetisyenin en büyük cilt bakım sırrı nedir 2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ

L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ


İlk başta benim için en önemli olan içeriğiydi. Mucizevi Yağın içeriğinde cildimiz için besleyici ve ışıltı veren 8 temel yağ var – benim favorim lavanta çiçeği, gül ve portakal yağları. Bu yağlara ek olarak Jojoba ve Kuşburnu yağı ile tüm yağlar ile harmanlanması ile bu %98 doğal içeriğe sahip mucizevi yağ ortaya çıkmış.

Şişesi ise damlalıklı olmasını çok seviyorum. Kullanımı oldukça pratik oluyor. Avuç içime gerekli olacak şekilde üründen damlatıyorum, ve cildime ufak hareketlerle yediriyorum. Benim cilt tipim karma - T bölgem yağlı , yanak bölgem daha kuru. Mucizevi Yağı ilk başta sadece geceleri 3-4 damla olmak üzere tüm cildime uygulayarak kullanmaya başladım. Ürünü yüzüme uyguladıktan kısa süre sonra hızlı bir şeklde emiliyor. Cildimde asla yağlı bir his bırakmıyor. Mucizevi Yağı uyguladığım zamanlar kokusu sayesinde daha rahat uyuduğumu gözlemledim. Sabah kalktığımda ise cildim daha yumuşak , nemli ve parlak oluyor. Cildimi sabahları böyle güzel gördüğümde mutlu oluyorum. Kim mutlu olmaz ki?

Zamanla Mucizevi Yağı kullandıkça kullanmak istedim ve farklı kullanım şekillerini keşfettim. Gece yatmadan önce sürmek haricinde günlük nemlendirici kremimin içine karıştırıp uyguluyorum. Bunun dışında makyaj öncesi baz olarak tüm cildime uygulayınca gerçekten de makyajım gün boyu daha kalıcı, çok daha güzel duruyor. Parlak bitişli bir ten makyajı için fondötenimin veya highlighterımın içine 1-2 damla karıştırıp uyguluyorum. Mat ruj öncesi dudaklarımı nemlendirmek için de süper oluyor!


via GIPHY


Kısacası en büyük cilt bakım sırrım L’Oréal Paris Mucizevi Yağ! Hem doğru yağlarla beslenmek hem de Mucizevi Yağ cilt güzelliğim için olmazsa olmazlarım. Sizler de cildinizdeki mucizevi değişimi gördükçe eminim ki benim gibi kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz!


Begüm K.

Begüm K.

Editor

EDİTÖRÜN DİĞER YAZILARI
BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ

L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ

L'Oréal Paris - Mucizevi Yağ

Begüm K.

Begüm K.

Editor

EDİTÖRÜN DİĞER YAZILARI