loader

Biten rimel fırçası nasıl temizlenir?

Favoriye Ekle

Biten rimelin fırçasını kolay bir şekilde temizlemenin yollarını anlatıyoruz!

Rimelin bitince kutuyu olduğu gibi çöpe mi atıyorsun? Makyaj yaparken çok işine yaracak olan rimel fırçasını bir kenara ayırmanı öneririz. Kirpiklerini ve kaşlarını tararken rimel fırçasından yardım alabilir, birbirine yapışan kirpiklerini temiz rimel fırçasıyla açabilirsin.

Rimelin bittiğinde içindeki fırçayı alıp temizleyerek makyaj fırçalarının arasına ekleyebilirsin. Fırçanın tamamen temizlenmesi ve boya vermemesi için aşağıdaki adımları takip ederek tıpkı yeni alınmış gibi görünen rimel fırçasına sahip olabilirsin.

1- Fazla ürünü temizle

1- Fazla ürünü temizle

Maskara fırçasının tamamen temizlenmesi için ilk olarak fazla ürünü fırçadan uzaklaştırman gerekiyor. Genellikle fırçanın üzerinde kalan maskara kalıntıları kurumuş olur. Bu nedenle biten rimel fırçasını temizlemek için temiz bir peçeteye fırçanı sürerek fazla ürünü almanı tavsiye ediyoruz. Yatay hareketlerle fırçanı peçeteye sür ve temizlenmesini sağla. Bu adım sayesinde fırça kıllarının arasındaki fazla ürünü almış olacaksın.

Editörün önerisi: Kirpiklerinin gökyüzüne uzanmasını sağlayan Maybelline New York Lash Sensational Maskara Sky High Maskara'yı bitirdikten sonra mutlaka fırçasını saklamalısın. Çünkü Maybelline maskaranın esnek fırçası, en küçük kirpiklerine bile ulaşarak kolay taranmasını ve şekil almasını sağlar. Limitsiz uzunluk ve hacim etkisi istiyorsan Sky High Maskara'nı bitirdikçe yenisini almanı öneririz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2- Yağ bazlı temizleyici kullan

2- Yağ bazlı temizleyici kullan

Maskara fırçasını temizlemek için, tıpkı göz makyajı için kullandığın yağ bazlı temizleyicileri tercih etmelisin. Makyaj pamuğuna biraz temizleyici dök ve rimel fırçasının aralarını detaylıca temizle. Rimel fırçasını temizlemek ve sonraki makyaj adımlarında kullanmak için maskaranın tamamen temizlenmesi ve eline hiç siyah boyanın gelmemesi gerekiyor. Eğer maskara formülü yoğun ve suya dayanıklıysa, bir bardağın içine micellar su veya göz makyajı temizleyicisi koyarak bekletebilirsin.

Editörün önerisi: Bize göre her maskara fırçasını saklamana gerek yok. L'Oréal Paris Unlimited Maskara'nın fırçası gibi bükülebilen, çift açılı fırçası gibi bir fırça bulduysan kaçırmamalısın. Unlimited maskara fırçası, ergonomik yapısıyla çok kolay uygulama sağlıyor ve en kısa kirpiklere bile ulaşabiliyor. Fırçanın açılı ucu sayesinde alt kirpiklere ve üst kirpiklerin tamamına ulaşabilirsin. Kirpiklerini tararken fırçayı düz formda tutmalı ve zig zag hareketlerle uçlara doğru ilerlemelisin. Bu fırçayı temizledikten sonra kaş sabitlemek için de kullanmanı öneririz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3- Bol su ile durula

3- Bol su ile durula

Rimel fırçasını temizlediğine emin olduktan sonra bol su ile durulayarak rimel fırçasını kullanıma hazır hale getirebilirsin. Rimel fırçasının üzerinde ürün kalıntısı ve temizleyici kalması fırçanın kullanım ömrünü azaltır. Eğer gerçek kılları olan rimel fırçası kullanıyorsan kıllarının dökülmemesi için fırçayı hızlıca kurutmalı ve nemli bırakmamalısın. Bize sorarsan plastik ve silikon rimel fırçalarını temizlemek ve kirpik şekillendirmek için kullanmak daha pratik!

Editörün önerisi: Kirpiklerini tek tek ayırmak ve kirpiklerinde lifting etkisi yaratmak için NYX Professional On the Rise Liftscara Maskara'nın fırçasını mutlaka saklamalısın. Kum saati ve yuvarlak fırçaların birleşmesinden oluşan yenilikçi maskara fırçası tasarımı, gözlerini daha büyük gösteriyor ve kirpik tarağı olarak kusursuz iş çıkarıyor. Üst kirpiklerinin daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bu maskarayı, kaş sabitlemek için de kullanabilirsin.

4- Her makyaj sonrası fırçanı temizle

4- Her makyaj sonrası fırçanı temizle

Rimel fırçasını, maskaranı sürdükten sonra topaklanan kirpiklerini ayırmak, kirpiklerine hacim kazandırmak ve kaşlarını taramak için kullanabilirsin. Hatta biz kaşlarımızı evde almadan önce maskara fırçasıyla tarayarak kaşların ortaya çıkmasını da sağlıyoruz. Rimel fırçasının ömrünü uzatmak için her makyaj uygulaması sonrası fırçanı yağlı temizleyicilerle temizlemelisin. Fırçanın üzerinde ürün kalması fırçanın sertleşmesine ve hassas kirpiklerine zarar vermesine neden olabilir.

Bugüne kadar denediğimiz en güzel maskara fırçalarından biri Lancome Lash Idole Maskara! Kirpik kaldırma etkili ve hacim verme özelliğine sahip olan bu maskara, kirpiklerini tek tek ayırarak daha uzun görünmesine yardımcı olur. Doğal takma kirpik etkisi için Lancome maskara ile en kısa zamanda tanışmalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/