loader

Biyometrik Fotoğraflarda Güzel Çıkmak İçin İşe Yarar Makyaj Tüyoları

Favoriye Ekle

Bir çoğumuzun korkulu rüyası haline gelen biyometrik fotoğraflarda güzel çıkmak için işe yarar makyaj tüyolarını mutlaka öğrenmelisin!

Yurtdışı seyahatlerinin heyecanı bir başka bizim için. Instagram'daki pozlarımızın hepsi çok güzel ama pasaporttaki resmimiz arkadaşlar arasında alay konusu! Gülmek güzel ama neden biyometrik fotoğrafında bile güzel olmayasın ki?

Gerçekten de, biyometrik fotoğraflarda güzel çıkmanın yolu yok gibi görünüyor. Tabii, bu makyaj tüyolarını öğrendikten sonra durum senin için değişecek ve artık pasaportunu gördüğünde gözlerini kaçırmayacak ve herkese göğsünü gererek göstermek isteyeceksin!

Biyometrik Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolu

biyometrik fotoğrafta güzel çıkmanın yolları

Düm düz karşıya bak, mimik yapma, gülümseme, BAM, yüzünde güçlü bir ışık tam karşıdan patlasın ve sonuç: O fotoğraftaki ben değilim! Eğer bugüne kadar biyometrik bir fotoğraf çektirdiysen ne demek istediğimizi anlamışsındır. Görüntü epey zorlayıcı olabiliyor.

Esas mantığı, mimik yapmadan, tam karşı açıdan yüzünün uluslararası bir şekilde tanınabilir olmasını sağlamak, fakat o güçlü flaş insanı başka biri gibi gösterebiliyor. Peki biyometrik fotoğraflarda güzel çıkmanın yolu var mı? Evet, çok doğal ve kolay makyaj tüyolarıyla sen de biyometrik fotoğraflarda iyi görünebilirsin.

Doğal ve doğru tonda fondöten seçimi

Maybelline fit me fondöten

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; Biyometrik fotoğraf çektirmeden önce asla ağır bir makyaj yapmamalısın. Tamamen olduğun gibi ama “daha iyi” görünebilmen için sana yokmuş gibi makyaj tüyoları vereceğiz sadece. Bunun en önemli aşaması da doğru fondöten seçiminden geçiyor.

Biyometrik fotoğraf makyajı için doğal, ince yapılı, cilt tonunu dengeleyecek bir fondöten tercih etmelisin. Kullanacağın bu fondöten yalnızca renk eşitsizliklerini dengeleyecek ve yüzüne daha canlı bir görünüm verecek. Seçtiğin tonun aynı zamanda, boynunla aynı renkte olmasına dikkat etmelisin, maske görünümü istemezsin değil mi?

Editörün Önerisi: Cildinle birebir uyum sağlayacak, renk eşitsizliklerini giderecek ve içerisindeki mikro pudra tanecikleri ile de gözenek görünümünü azaltacak mat bir fondöten öneriyoruz: Maybelline New York Fit Me! Fondöten ile harika görüneceksin. Aynı zamanda bu fondöten parlamayı önleyeceği için bu konuyu da dert etmene hiç gerek yok!

Hafif kontür uygulaması ile yüz hatlarını ön plana çıkar

kontür

Kontür uygulaması, insanın yüz hatlarını son derece değiştirebilen bir uygulama. O yüzden biyometrik fotoğraf çektirmeden önce öyle ağır bir kontür uygulaması yapmamanı öneriyoruz. Bunun yerine kremsi ürünlerle elmacık kemiklerine vereceğin çok hafif bir gölge ile flaş patladığında yüzünde yok olacak gölgeleri suni bir şekilde yaratabilirsin. Fakat çok hafifçe uygulamayı sakın unutma!

Editörün Önerisi: Hafif ve doğal bir kontür uygulaması için NYX Professional Makeup’ın Highlight & Contour paleti tam bu işe göre! Kendi tonunu seç ve hafif dokunuşlarla yüzünü şekillendir.

Aydınlatıcı yine harikalar yaratacak!

maybelline chrome extreme aydınlatıcı

Biyometrik fotoğrafta cansız görünmemek için yüzünün yüksek bölgelerine çok hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsin. Özellikle göz pınarlarına ve burnunun ucuna uygulayacağın çok hafif bir aydınlatıcı ile enerjik ve canlı görünebileceğini unutma.

Editörün Önerisi: Verdiği doğal ve canlı aydınlığa bayıldığımız Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılarsan 200 Diamond Glow mutlaka denemelisin.

Kırpık kirpikler, belirgin gözler

maybelline falsies lash lift maskara

Biyometrik fotoğraf makyajında, asla göz makyajı yapmanı önermiyoruz. Bunun yerine gözlerini belirginleştirmek için kirpik diplerine ince bir şekilde kahverengi far uygulayabilirsin. Kirpiklerine lifting etkisi vermek için de Maybelline Falsies Lash Lift maskarayı kullanabilirsin. Çift boğumlu fırçasıyla en kısa kirpikleri bile kaldıran, kıvıran ve hacim veren bu maskara, kirpiklerinin harika görünmesini sağlayacak.

Nude tonlarda bakımlı dudaklar

no diktat

Biyometrik fotoğraf çektirmeden önce, gösterişli bir ruj sürmeyi planlamıyorsun değil mi? Hi̇ç ruj sürmemek yerine de kendi dudak tonuna yakın, satin bitişli bir ruj tercih edebilirsin. Böylece hem dudak rengin kusursuz görünecek hem de bakımlı ve güzel görüneceksin.

Editörün Önerisi: Varla yok arası, kremsi mat yapılarıyla çok sevdiğimiz L’Oréal Paris’in Free The Nudes serisinden No Diktat yerinde bir tercih olacak!

İşte bu kadar! İşte bu ufak makyaj tüyolarıyla, biyometrik fotoğrafta hiç makyaj yapmamış gibi doğal ama bir yandan da ufak dokunuşlarla harika görüneceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön