0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Biz Birlikte Güzeliz! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

Favoriye Ekle
Biz Birlikte Güzeliz! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, birbirimizden güç alarak, bizi biz yapan kusurlarımız, yeteneklerimiz, uğraşlarımızla güzeliz!

Bugün hepimiz için özel bir gün, sadece takvimdeki bir günden de ibaret olsa, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, kendimizi ne kadar sevdiğimizi bilerek, her koşulda, tüm kusurlarımızla, yeteneklerimizle ve uğraşlarımızla güzel olduğumuzun farkında olarak geçiriyoruz. Birlikte olmanın verdiği güç ile, birbirimizden güç alarak bugünü kutluyoruz!

İyi hissetmek…

Günlük koşuşturmacalarımız ve sorumluluklarımız arasında kendimize zaman ayırmayı çoğunlukla es geçiyoruz. Gerçekten nasıl hissettiğimizi bile kendimize bazen soramıyoruz. Şimdi bu yazıyı okurken lütfen kendine sor: “En son ne zaman iyi hissettin?” Eğer bu sorunun cevabı seni düşündürüyorsa, en azından bugün kafanı meşgul eden diğer şeyleri sessize al ve biraz kendine zaman ayır. Kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik aslında kendimizi dinlemek ve iyi hissetmek için çabalamak. Belki bir fincan kahve, belki sevdiğin şarkı belki de güzel bir makyaj, hangisi kendini iyi hissetmeni sağlıyorsa, bugün ona zaman ayırmayı dene.

Kusurları sevmek

Hepimizin farklı farklı kusurları var. Önemli olan, bu kusurları gizlemeye çalışmak, yokmuş gibi davranmak değil, aksine tüm bu kusurlarla kendini sevmek. Bir kadının kendini özgüvenli ve mutlu hissettiği an, aslında tüm kusurlarını kucaklamayı ve onlarla kendini sevmeyi öğrendiği an. Bugünü bir milat kabul et ve bugünden itibaren tüm kusurlarınla kendini sevmeye başla çünkü inan bizi biz yapan o güzel kusurlardan ibaret.

Kendine izin ver!

Hayattaki her konuda başarılı olmak zorunda değilsin! Bunu bilmek ve kendini tanımak da mutlu olmaya giden yolda çok önemli bir aşama. Başarısız olduğunu hissettiğin konularda kendini üzmek ve özgüvensiz hissetmek yerine, iyi olduğun konulara odaklanıp bu noktalarda kendini geliştirmeyi dene. Hepimiz biliyoruz ki kimse kusursuz değil. Önemli olan, kendine izin verip, yetenekli ve başarılı olduğun konularda kendine izin vermek ve kendini takdir etmek. Bu duygunun verdiği mutluluk ve özgüven gerçekten çok güzel!

Aynada gördüğünle mutlu olmak

Makyaj yapmak hepimiz için bir tutku ama bundan keyif aldığımız için makyaj yapmak bizi mutlu ediyor. Senin için de böyle mi? Cildinde sivilce lekeleri olabilir, dudakların ince, burnun büyük olabilir. Bunların ne önemi var? Her aynaya baktığında, gördüğünden mutlu olmamak için hiçbir sebebin yok, bunu unutma!

Birlikte olmanın verdiği güç

Kadın olmak gerçekten çok özel ve birlikten güç almak, birlikte güzel olmak kadar iyi hissettirecek bir şey daha yok. Birbirimizden destek alarak ve yine birbirimize saygı duyarak çok daha aydınlık bir gelece adım atacağımıza inancımız sonsuz! İlhamımızı da ContentPRO'nun kadın içerik üreticilerinden alıyoruz, bugün Makyajcom Instagram hesabımıza göz atmayı unutma!

Makyaj.com kadın editörleri olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müzü kutluyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön