loader

Bize burcunu söyle sana makyajını söyleyelim: Koç Burcu makyajı

Favoriye Ekle

Koç kadını, senin ne kadar başarıya bağımlı olduğun aşikar; cesur, girişken ve kararlısın. Makyajın da bu özelliklerini yansıtmalı. Gözünü hedefine diktiğini biliyoruz, şimdi ise sıra, bu kararlı gözleri ön plana çıkarmakta.

Nasıl yapılır?

Ten:

Öncelikle tüm yüzüne fondöten uygulayarak zemini hazırla. Kurnazca bir belirginlik yaratmak için, normalde vurgulayacağın bölgelere kapatıcı sür. Transparan pudra ve yumuşak bir fırça yardımıyla kapatıcıyı sabitle.

Yanaklar:

Açık şeftali tonlarında allığını elmacık kemiklerine sür. Hedefimiz gözleri ön plana çıkarmak için geri kalan kısımları olabildiğince sade tutmalısın. Alnını, elmacık kemiklerinin altını ve alt çene hattını bronzer yardımıyla belirginleştir. Küçük kontör fırçasıyla, bronzerı iç taraftaki göz köşenden burnunun yan taraflarına doğru uygulayarak burnunun daha ince gözükmesini sağla ve şeklini ön plana çıkar.

Göz:

Kaşlarını kaş kalemi ile doldur. Bir far fırçasıyla, siyah göz farını uygulamaya başla. Uygulamayı kirpik çizgine olabildiğince yakın yap ve dışarı doğru dağıt, böylece daha natürel sonuçlar alacaksın. Uygulamayı alt kirpik çizgine de yapmayı unutma. Özgün bir stil için alt kirpiğine ve üst kirpiğine uyguladığın far arasında ince bir boşluk bırakmayı dene. Parmağın yardımıyla koyu füme tonlarında göz farını göz kapaklarının ortasına bastır ve küçük, yassı bir fırça yardımıyla dağıt. Favori maskarandan iki kat sürerek göz makyajını tamamla.

Dudaklar:

Dudaklarına primer olarak kapatıcını sür. Dudak rengine yakın tonlarda bir dudak parlatıcısı ile makyajını tamamla.

Kişiliğini yansıtan bu makyajı doğum gününde denemeni şiddetle tavsiye ediyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön