loader

Bize cilt tipini söyle sana nasıl temizleyeceğini söyleyelim

Favoriye Ekle
Bize cilt tipini söyle sana nasıl temizleyeceğini söyleyelim

Her cilt tipinin temizlenmesi farklıdır. Her ciltte aynı kremi kullanamayız, değil mi? Özellikle yaz mevsiminde güneşten kuruyan, deniz tuzundan oldukça etkilenen cildimizi, normalde olduğundan daha iyi koruyup bakmalıyız. Senin için hazırladığımız cilt bakım rehberinde, cilt tipini seç ve ona uygun önerileri kullanmaya başla! Yağlı cilt için bakım önerileri saysinde farkı göreceksin.

Yağlı cilt

Yağlı ciltler, zaten kendileri sebum ürettikleri için yağlı kremlere ihtiyacı yoktur. Güzellik marketlerinde gördüğün, yağsız nemlendiriceler tam sana göre! Bu ürünlerin içersinde, cildini ekstra yağlandıran, parlatan içerikler yoktur. Cildini yıkamak ve makyajdan arındırmak için de köpük kıvamlı temizleyiceler yerine, jel temizleyici kullanmalısın.

Kuru cilt

Kuru cilde sahip olanlar, cildini temizledikten sonra ekstra bir kuruluk hissederler. Hatta bu sebeple cildini hiç yıkamak istemediğin oluyordur, değil mi? Kuru cilde sahipsen, iri taneli peeling jelleri kullanmamalısın. Bunlar cildine zarar verebilir. Bunun yerine krem formunda cilt temizleyicileri kullanmalısın. Su ile birleşen ürünler yerine, pamukla cildini silebileceğin ürünler almanı tavsiye ediyoruz.

Hassas cilt

Hassas cilde sahip olanlar, herhangi bir ürün kullanmamalılar. Mutlaka araştırıp, uzman kişilere sorup ürün almalısın. Özellikle cilt temizliğinde paraben içeren ürünlere yaklaşmamalısın. Süt kıvamındaki temizleyiciler bu cilt tipine uygundur, aldığın ürünlerin içinde gliserin olmasına da dikkat et. Yeni ürünleri kullanmadan önce mutlaka cildinin ufak bir yerinde test etmelisin.

Sivilceli cilt

Eğer sivilceli bir cildiniz varsa, 'bütün cilt tiplerine uygun' yazan ürünler sana göre değildir. Senin, cildini tedavi edici ürünlere ihtiyacın var. Bunun için, sivilceli ciltler için üretilmiş cilt temizleticileri kullanman gerekiyor. Özellikle çay ağacı yağı, salisilik asit ve benzoil peroksit olan temizleciler kullanabilirsin. Eğer cildin bu ürünlerden sonra kurumaya başladıysa, hergün yerine iki günde bir bu ürünleri kullan. Kullanmadığın günlerde, hafif yapılı gözenek temizleyicisi kullanabilirsin. Sadece temizleyiciler için değil, kullandığın fondötene de dikkat etmelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön