0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın olan kaş ürününü söyleyelim!

Favoriye Ekle

Kaşlar yüzün çerçevesi, bütün ifadeyi bir anda değiştiren kilit noktası adeta. Ten makyajına, göz makyajına, hatta dudak makyajına büyük özen gösterip çoğunlukla kaşları atlıyoruz. Son zamanlarda Instagram sayesinde kaş makyajı da hayatımıza yoğun bir şekilde girdi. Peki kaş makyajını nasıl yapacağız, hangi ürünü kullanmalıyız? Şimdi bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın ürünü söyleyelim!

1 – İnce ve şekilsiz kaşlar

Bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın olan kaş ürününü söyleyelim!_1

İnce ve şekilsiz kaşlar belki de makyajda en zorlayıcı olabilenler ama hiç gözün korkmasın. Doğru ürünü seçtiğinde ve önerilerimize kulak verdiğinde çok güzel sonuç alacağına eminiz. Eğer makyajını tamamlayıp aynaya baktığında kaşlarının görüntüsü bir türlü hoşuna gitmiyorsa birkaç kaş ürününden yardım alarak bu durumu tam tersine çevirebilirsin.

Öncelikle sana hatırlatmak isteriz ki bu sene de kalın ve doğal kaşlar trend ama bize sorarsan herkesin bu trende uymasına gerek yok! Doğal görünüm her zaman çok daha güzel görünüyor. Yapman gereken sadece doğal kaş çizgine yakın bir sonuç almak. Bunun için de ince uçlu kaş kalemlerinden yardım alabilirsin.

Bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın olan kaş ürününü söyleyelim!_2

İpucu: Kaşını tamamen boyayıp, yepyeni bir kaş çizmekten tamamen uzak durmalısın. İnce uçlu bir kaş kalemiyle, eksik gördüğün yerlere minik kaş telleri çizerek çok daha doğal bir görünüm yakalayabilirsin.

Bu noktada senin için harika bir önerimiz var: Maybelline New York’un yeni çıkan Brow Precise Micro Pencil’i ile hem çok doğal hem de kusursuz bir sonuç elde edeceksin. Tek yapman gereken, Micro Pencil’in fırçası ile kaşlarını yukarı doğru taramak ve sonra da fazla kalınlaştırmadan, yukarı doğru minik hareketlerle yeni kaş telleri çizmek. En sonda da tekrar fırçası ile tarayarak çizgileri yumuşatmalısın. Bu doğal görünümün seni mutlu edeceğine eminiz, artık kaşlarınla barışabilirsin :)

2- Seyrek kaşlar

Bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın olan kaş ürününü söyleyelim!_3

Eğer kaşların açık renkliyse ve makyajını tamamladığında hep bir şeyler eksikmiş gibi geliyorsa, bu kaşlarını biraz daha belirginleştirmen gerektiği anlamına geliyor. Belirgin kaşlar her zaman makyajı bir adım daha öteye taşıyor ve ciddi bir fark yaratıyor. Kaşlarının doldurmaya ihtiyacı olmasa da, renkli bir kaş maskarasıyla taradığında çok daha iyi durduğunu göreceksin.

Editörün önerisi: Kaşlarına doğal ve belirgin şekil vermek için, kaşlarınla aynı renkte bir kaş maskarası kullanmanı öneriyoruz. Bizim son zamanlarda bu konudaki favorimiz Maybelline New York’un Brow Drama kaş maskarası. Bu ürünü neden bu kadar çok sevdiğimize gelirsek, kaşları çok fazla kalınlaştırmadan ve boyamadan, tam tadında belirginleştiriyor. Kaş jeli nedir ve nasıl kullanılır biliyor musun? Jel yapısı tüm gün boyunca bozulmayacak kadar kalıcı ve ağırlık yapmıyor. Top uçlu fırçasının da uygulanışı son derece kolay, kavislerde öyle iyi ki, istenmeyen kazaların yaşanmasına izin vermiyor.

Nasıl kullanacağına gelirsek, Brow Drama ile önce kaşlarının kuyruğundan başlayarak ters yönde kaşlarını tara, sonra da içten kuyruğa doğru tara. Böylece kaşlarını doldurmuş olacaksın. Son adımda da hafif yukarı tarayarak kaşlarına istediğin şekli verebilirsin. Eğer boyamak istemem diyorsan, transparan Brow Drama’yı da tercih edebilirsin.

3 – Doğal ve dağınık kaşlar

Bize kaş şeklini söyle, sana ihtiyacın olan kaş ürününü söyleyelim!_4

Kaşların ne çok ince ne de çok kalınsa ama aralarda doldurmak istediğin boşluklar varsa bu sefer imdadına fiberler içeren kaş maskaraları yetişebilir. Doğal ve belirgin kaşlar için en sevdiğimiz ürünlerden biri de Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler. İçindeki minik fiberler, kaşlarına yeni kıllar ekliyor ve bunu çok doğal bir şekilde yapıyor. Kalemle doldurmaya ihtiyaç duymuyorsan ama kaşların da belirginleşsin istiyorsan bu maskarayı mutlaka denemelisin.

Kaşların ister ince, istersen kalın, seyrek veya gür, makyajını tamamlamadan önce mutlaka onlara da özen göstermelisin. İfadeni güçlendirmek için doldurabilir, baştan şekil verebilir veya sadece tarayabilirsin, sonrasında makyajının ne kadar değişeceğini sen de fark edeceksin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler