Bize tatile gideceğin yeri söyle, sana makyajını söyleyelim

Favoriye Ekle
Bize tatile gideceğin yeri söyle, sana makyajını söyleyelim

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil planları yapılmaya başlandı. Tatil kombinleri, yazlık alışverişler derken yılın en keyifli dönemine geldik sayılır! Peki, tatilde nasıl makyaj yapacağına karar verdin mi?

Tatil bölgelerine göre makyaj önerilerimizi öğrenmek ister misin? Sen bize nereye uçtuğunu söyle, biz sana makyajını söyleyelim.

Barselona

null

Hem denize girip serinleyip, hem de tarihi mimarinin büyüsüne kapılacağın ender şehirlerden biri olan Barselona, en popüler turistik noktalardan birisi. İspanyol ateşine ayak uydurmak için Barselona'ya giderken yanına renkli kıyafetlerini ve rengarenk makyaj malzemelerini almanı öneriyoruz. Barselona'da şehir turu yaparken içinde güneş koruması olan BB kremleri tercih edebilirsin. Göz makyajında da açık pembe far ve maskara yeterli olacaktır. Tatil fotoğraflarında enerjik ve canlı görünmek istiyorsan pembe allığını sürmeyi unutmamalısın. 

Editörün önerisi: İspanya tatilinde senenin trendi olan fırfırlı üstlerle, kot şortları kombinleyebilirsin. 

Roma

null

İtalya'nın en popüler şehirlerinden biri olan Roma, sanatın ve tarihin buluştuğu en güzel yerlerden birisi. Roma'da gün boyu müze gezip, tarih kokan sokakların nabzını tutacaksan; makyajında sade ve pratik tercihlerde bulunmalısın. Sabah erkenden yollara düştüğün tatil günlerinde, makyaj için saatlerini harcamamalısın. Bunun için ten makyajında cushion fondöten kullanabilirsin. Kullanımı oldukça kolay olan bu fondöten, tatil çantalarının vazgeçilmezlerinden biri. Göz makyajında waterproof göz kalemi tercih edebilirsin, ne de olsa gün boyu dışarda olacaksın. Yanakların için stick formdaki allıkları kullanmanı öneriyoruz. Hem pratik hem de gün boyu kalıcı formları sayesinde stick fondötenler tatillerde çok kullanışlı oluyor. Dudaklarına da lip gloss sürdükten sonra Roma'yı fethetmeye hazırsın. 

Londra

null

Londra'ya tatile gidiyorsan kendini her türlü hava şartına hazırlamalısın. Bu nedenle yanına hem yazlık kıyafetlerini, hem de ince yağmurluğunu götürmende fayda var. Makyajına gelince, Londra'nın yağmurlu havasına inat biraz renkli makyaj yapmaya ne dersin? Göz makyajında renkli farları karıştırarak enerjik bir stil yakalayabilirsin. Dudaklarında da pembe, mor hatta mavi gibi çılgın renkleri kullanarak tatilinin daha renkli geçmesini sağlayabilirsin. Emin ol, renkli makyajınla fotoğraflarda harika görüneceksin.

Paris

null

Paris'in romantik havasına kim karşı koyabilir? Sen de Paris tatilinde makyajına romantik dokunuşlar eklemelisin. Kuyruklu eyeliner ve kırmızı ruj Paris makyajının olmazsa olmaz ikilisidir. Parizyen görünümünü desteklemek için kalem etekler ve yüksek topuklu ayakkabıları da bavuluna eklemeni öneririz.

Plaj tatili

null

Yazın olmazsa olmazı plaj tatillerine gidecek olanlar bu kısmı iyi okumalılar! Plaja giderken kusursuz görünmek istiyorsan küçük makyaj taktiklerini değerlendirebilirsin. Cildinin tamamına fondöten uygulamak yerine sadece sivilce veya lekelerinin üzerine kapatıcı sürebilirsin. Göz altına ve göz kapağına da renk eşitleyici sürerek ten makyajında bütünlük sağlayabilirsin. Su geçirmeyen göz kalemleri sayesinde denizde veya havuzda da göz kalemi sürebilirsin, tabii abartmamak şartıyla. Dudaklarının hem kurumasını önlemek, hem de renkli görünmesini sağlamak için lip balmlarını ise yanından ayırmamalısın. 

Herkese iyi tatiller!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön