0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Blake Lively'nin soft bahar makyajı nasıl elde edilir?

Favoriye Ekle
Blake Lively'nin soft bahar makyajı nasıl elde edilir?

Bahar geldi. İçimiz kıpır kıpır. Kış mevsiminde tercih ettiğimiz vamp ve koyu makyajları; daha canlı, daha enerjik ve daha hafif makyajlarla değiştirmenin zamanı geldi. İlhamımızı ise L’Oréal Paris’in güzeller güzeli elçisi Blake Lively’den alıyoruz! Doğal güzelliğiyle kalbimizi fetheden havalı sarışın, katıldığı bir davette pembe renginin ağır bastığı bahar makyajıyla dikkatimizi çekti. Hazır baharın enerjisini dört bir yanda hissetmeye başlamışken, makyajımıza da baharın tonlarını taşımamızı sağlayacak bu makyajdan ilham almak için sabırsızlanıyoruz! 

Ten makyajı

Tüm etkili makyajlar kusursuz bir ten görünümü ile başlar. Kusursuz bir ten görünümünü elde edebilmek için cildini öncelikle makyaja hazırlamalısın. Cildini temizle, arındır ve nemlendir. Temiz ve nemli bir zemin hazırladığına göre bir sonraki adıma geçebiliriz.

Cilt tonunu eşitlemek için renk eşitleyici makyajdan yardım alabilirsin. Cildindeki kızarıklıklar için yeşil, koyu lekeler için mor, gözaltı halkaların için şeftali tonlarındaki kapatıcını kullan.

Cilt tonunu eşitledikten sonra ten rengine uygun fondötenini yüzüne noktalar halinde uygula ve temiz bir fondöten fırçası yardımı ile dağıt.

Göz makyajı

null

Blake Lively’nin göz makyajına hafif dokunuşlar hakim. O'nun göz makyajını kendi bakışlarına taşımak için altın ışıltılı kahverengi likit göz farını göz kapaklarının üzerine uygula. Yine, ince hatlar taşıyan likit göz farını, bu sefer göz pınarlarına uygulayarak daha parlak ve aydınlık bakışlar elde et. Eyelinerın yardımıyla üst kirpik çizgine ince bir kuyruklu eyeliner çek. Hacim ve uzunluk veren siyah maskaranı kirpiklerine uygulayarak göz makyajını tamamla.

Son dokunuşlar

Gül tonlarındaki allığını elmacık kemiklerinin yüksek noktalarına uygulayarak cildine sıcaklık kat. Son olarak pembe veya nude tonlarda likit rujunu dudaklarına uygulayarak, Blake'den ilham aldığımız bahar esintili makyajını tamamla.

Dilersen makyajını bizimle Facebook ve Instagram sayfalarımız üzerinden paylaşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön