loader

Boğa Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Güvenilir ve sabırlı oluşlarıyla bilinen boğa burcu özellikleri ve boğa burcu makyaj önerileriyle karşındayız!

Zodyak’ın 12 burcu arasında en sadık, en güvenilir ve bir o kadar da inatçı olan boğa burcu özelliklerini bir araya getirdik. Venüs’ün etkisiyle güzelliğe düşkün, maddiyatçı yönü ön plana çıkan boğa burçları hakkında bilmen gereken her şey bu yazımızda. En sondaki boğa burcu makyaj önerilerine de göz atmayı unutma!

Boğa burcu özellikleri

boğa burcu özellikleri

Boğa burcu tarihleri: 21 Nisan – 21 Mayıs

Elementi: Toprak

Yönetici gezegeni: Venüs

Renkler: Toprak renkleri, açık mavi, pembe, yeşil

Uğurlu sayılar: 6, 4

Boğa burcu taşları: Turkuaz, pembe kuvars, safir ve yeşim (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemize göz atabilirsin.)

Boğa burcu özelliklerine baktığımızda, son derece güvenilir ve sabırlı olduklarını görürüz. Boğa burçları hem kendileri hem de sevdikleri için güvenliği sağlama konusunda çok yeteneklidirler, korumacı bir yapıları vardır. Aynı zamanda boğa burcu özelliklerinden en dikkat çekeni sadık olmalarıdır. Hem aşk hem de arkadaşlık ilişkileri uzun sürelidir, sağlam temeller üzerine kurarlar. Boğa burçları aynı zamanda romantiktir. Düzeni ve planlamayı severler, bu noktada başak burçlarıyla tam bir uyum içerisindedirler.

Boğa burçları maddiyatçı yönleriyle de bilinirler. Ticari zekaları vardır ve para kazanmak, yeni yerlerden gelir elde etmek onlar için kolaydır. Bunu da daha kaliteli bir yaşam tarzı için yaparlar. Sadece yemek yemeyi değil, kaliteli, keyifli yemekler yemeyi severler. Adeta bir gurmedir. Yemek yapmayı da çok severler ve bu onların romantik yönünü ortaya çıkarır. Boğa burçları aynı zamanda doğa ile iç içe olmayı da sever. Ekstrem sporlar, dağlar, uzun yürüyüşler tam onlara göredir.

Boğa burçlarının olumsuz özelliklerine baktığımızda, zaman zaman tembel yönlerinin öne çıktığını görürüz. Bir boğa burcu ya tembel bir şekilde kanepede uzanır ya da çok coşkuludur. Çalışmayı, iş hayatının temposunu sever ama sık sık yakınır. Genellikle fazla temkinli bir yapıları olduğu için boğaları bir şeye ikna etmek bazen çok zor olabilir. Hele bir de acele ettirirseniz, tıpkı bir boğa gibi öfkelenebilir. Karşısına çıkan engeller, güvensizlik ve maddi şeylerin israf edilmesi de onları kızdırır.

Boğa burcu 2022 yorumlarını okumadan geçme!

Boğa burcu kadını özellikleri

Boğa burcu kadını özellikleri

Boğa kadınları en sadık arkadaşlardandır. Aşk ve evlilik ilişkilerinde de boğa kadını son derece sadıktır. Bir kere sevdi mi, hayat boyu bağlı kalma ihtimali çok yüksektir, sadece hak ettiği şekilde sevilmeyi bekler. Sizi kabuğunuzdan çıkarmak için efor sarf etmek istemez, bu yüzden onun cesaretine ayak uydurmanız gerekir. Kurduğu güvenilir ilişkiler sayesinde boğa kadınları vazgeçilmez bir etki bırakırlar. Doğa ile barışık olan boğa kadını, sağlıklı ve kaliteli yemekleri sever. Giyinmekten, süslenmekten ve pahalı aksesuarlar kullanmaktan hoşlanır. Bazen harekete geçmekte zorlanır çünkü rahatına çok düşkündür.

Boğa burcu erkeği özellikleri

Boğa burcu erkeklerinin özelliklerine baktığımızda, onlar için güven ve sadakatin çok önemli olduğunu görürüz. Eğer size güveniyorsa, onu kaybetmeniz çok zordur. Lükse, paraya ve maddiyata önem vermeleriyle bilinirler. Son derece sabırlı ve ciddidirler. İlişkilerinde ve ailelerinde güven sağlamak isterler. Romantik boğa erkeklerinin en büyük hayali, konforlu, duygu dolu ve lüks bir yaşam sürmektir. Genellikle yardıma ihtiyaç duyan bir arkadaşı varsa hemen koşar. Doğada spor yapmayı sever. Eğer size yemek yapıyorsa, size değer veriyor demektir. Boğa burcu erkeklerinin olumsuz özelliklerinden biri ise zaman zaman maço olabilmeleridir, bu da koruyucu doğalarından kaynaklanır.

Boğa burcu burç uyumu

Boğa burcunun anlaştığı burçlar: Başak, Akrep, Terazi

Boğa burcunun anlaşamadığı burçlar: Aslan, Yay, Kova

Boğa burcu makyajı

Boğa burcu makyajı

Doğallığı seven, rahatına düşkün boğa burçları için makyaj önerileri de toprak tonlarında ve doğal bitişli ürünlerden yana. Güzellik konusunda çok seçici olan boğa burçları için Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu, Instagram hesabında boğa burcu makyajı videosunu paylaşmış. Biz görür görmez bu makyajı çok beğendik, sen de boğa burcu makyajı videosunu izlemek için linke tıklayabilirsin.

1. Doğal ten makyajı

Boğa burçları son derece rahatına düşkün. Bu yüzden de ağır ten makyajları yerine daha kalıcı, gün boyu etkisini sürdüren ama aynı zamanda da doğal bitişli ten ürünlerini tercih ediyorlar. Bizim de önerimiz Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten’den yana. Doğal-mat bir bitiş veren bu fondöten, cildi kusursuz gösteriyor, 30 saate kadar kalıcı ve transfer olmuyor. Alp bir de göz altlarına doğal bitişli bir kapatıcı ile yanaklarda nude tonlarında bir allık ile ten makyajını tamamlıyor.

2. Toprak tonlarında göz makyajı

Boğa burçlarının doğaya bağlı olduklarını söylemiştik, en sevdikleri renkler ise genellikle toprak tonları ve pembeler. Alp, boğa burcu göz makyajında ise metalik toprak tonlarını tercih ediyor. Kullandığı farın krem yapıda olması da doğallığı biraz daha artırıyor. Renk önerimiz Maybelline Color Tattoo Groundbreaker rengi. Kirpiklerde de tek tek ayrılmış, yoğun hacimli bir görünüm için Maybelline Lash Sensational Maskara’yı uyguluyor.

3. Boğa burcu ruj rengi

Boğa burcunun favori renklerinden birinin de pembe olduğunu söylemiştik. Boğa burcu makyajında da pembe ruj olmazsa olmaz! Maybelline Matte Ink Zodiac ruj koleksiyonundaki boğa burcu ruju olan Ink Crayon Stay Exceptional rengi tam da aradığımız pembe tonunda! 8 saate kadar kalıcı, mat bitişli ve tek sürüşte renk veren bu kalem rujlar, boğa burçlarının aradığı o konforu sağlıyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler