loader

Böğürtlen dudaklar: Yazın da denenmeli mi?

Favoriye Ekle
Böğürtlen dudaklar: Yazın da denenmeli mi?

Konu bordo gibi koyu rujlara geldiğinde, aklımıza hep kış geliyor. Doğal, parlak bir ciltle tamamlandığında ise bordo dudakların harika bir yaz güzellik trendi olabileceğini iddia ediyoruz. Şöyle açıklayalım...

Yaz böğürtleni

Genellikle koyu, gotik dudak stillerini sonbahar aylarıyla özdeşleştirmeye meyilliyiz. Peki bu tonu yaz aylarında da kullanabilir miyiz? Eğer istiyorsak, neden olmasın! Bu stille biraz oynadığımızda, yaz güzelliğimize uyarlamanın bir sürü yolunu bulduk. İşin püf noktasıysa, geri kalan makyajımızı olabildiğince sade tutmak!

SIRA SENDE

Bu trendde uzmanlaşabilmek için, makyaja pürüzsüz bir tenle başlamalısın. Parmak uçlarına az miktarda likit primerını dök, parmakların yardımıyla ısıt ve cildine uygula. Daha sonra, cilt tonunu hafif kapama sağlayan bir fondötenle eşitle. Koyu dudaklar, yüzündeki kızarıklıkların daha da belirgin olmasına sebep olacak bu nedenle eğer cildinde kızarıklık varsa onları kapatıcı yardımıyla kapat. T bölgene ve yanaklarına transparan pudra uygulayarak parlamanın önüne geç. Makyaj bazın hazır.

Dudaklarını bir dudak balmı uygulayarak hem fazladan nem sağla hem rujunun daha uzun süre dayanıklı olmasına yardımcı ol. Rujunu uyguladıktan sonra, bir kağıt peçeteyi dudağına yapıştır ve çek, dudak fırçası yardımıyla dudağındaki ruju dağıt. Böylece daha doğal bir sonuç elde edeceksin.

Böğürtlen dudakların güneşin parlak ışıkları altında parlamaya hazır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön