0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

“Bronz” makyaj nasıl yapılır?

Favoriye Ekle
“Bronz” makyaj nasıl yapılır?

Güneşli günler gelip çattığına göre, makyajımızı da artık bronzlaştırmanın zamanı geldi demektir! Peki “bronz makyaj” nasıl yapılır öğrenmek ister misin?

Yeteneğine ve yaratıcılığına hayran olduğumuz Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu’nun bu videodaki konuğu Maybelline New York kızlarından Cansu Akın! Bu harika ikili ile beraber şimdi bronz makyajın sırlarını keşfediyoruz.

Güneşin zararlarını artık hepimiz biliyoruz. Her ne kadar güneşlenmeyi ve bronzlaşmayı sevsek de, uzun vadede cildimizin göreceği zararı bildiğimizden, artık öyle saatlerce güneşin altında yatmıyoruz değil mi? Bir taraftan da yaz demek bronzluk demek. O yüzden ne yapıyoruz? Yaza yakışan harika bronz görünümü makyajımıza taşıyoruz.

Bronz ve ışıltılı bakışlar

Bronz bir makyajın ilk adımı göz makyajından başlıyor. Alp ilk olarak, bizim de çok severek kullandığımız Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan On and on Bronze rengini, Cansu’nun tüm göz kapağına ve alt kirpik diplerine uygulayarak dumanlı bir görünüm elde ediyor. Sonrasında 05 Eternal Gold rengi ile gözün iç köşelerine altın ışıltılar ekliyor.

Editörün Önerisi: Color Tattoo’lar kremsi yapıları ile çok kolay uygulanıyorlar, özellikle kalıcılıkları sayesinde, yaz makyajı dediğimizde elimiz ilk bu farlara gidiyor. Tüm gün ışıltısını kaybetmeyen, kalıcı bronz göz makyajı için Maybelline New York Color Tattoo 35 On and on Bronze ve 05 Eternal Gold renklerini mutlaka denemelisin!

Tek katta dolgun kirpikler

Gelelim maskara adımına: Alp’in tericihi, bizim de çok uzun zamandır heyecanla beklediğimiz Maybelline New York Big Shot maskara! Dolgunluk ve hacim etkisi ile bronz gözler böylece iyice ön plana çıkmış oluyor.

Editörün Önerisi: Eğer kirpiklerin olduğundan çok daha hacimli ve belirgin görünsün istiyorsan ve bunu tek katta yapmak istiyorsan Big Shot maskara senin için biçilmiş kaftan! Özellikle maskaranın fırçasını kirpik diplerine oturtup, yukarı doğru zig-zag hareketlerle çektiğinde, maskaranın performansını fazlasıyla arttırabilirsin. Uyguladıktan sonra aynaya baktığında, kirpiklerinin hacmi seni şaşırtacak!

Doğru ten makyajı

İşin en önemli kısmı, bronz makyajın için doğru fondöteni seçmek. Alp’in de altını çizdiği gibi, bronz bir makyaj için asla kendi ten renginden daha koyu renkte bir fondöten seçmemelisin. Doğru fondöteni bulmak için boynundan referans alabilirsin. Kendi tonunda fondötenini uygula ve bronzluk görevini “bronzerına” bırak.

Kapatıcı adımında, yüzüne boyut vermek ve bronzluğunu ön plana çıkarmak için, göz altlarını aydınlık tutmalısın. Bu yüzden Alp kapatıcıyı Cansu’nun göz altlarına üçgen şeklinde uyguluyor ve çok doğal bir şekilde aydınlatıyor.

Baş rol: Bronzer palet!

İşte geldik işin en önemli kısmına. Alp’in bu bronz makyajdaki seçimi, bizi yine en heyecanlandıran ürünlerden biri: Maybelline New York Master Bronze palet! İçindeki farklı tonlarda 3 bronzer ve aydınlatıcı sayesinde bu palet, son zamanların en popüler ürünleri arasında.

Master Bronze’u neden çok sevdik? İçindeki doğal ışıltılar ve her cilt tonuna uyumlu olabilecek 3 farklı tondaki bronzer bu paleti mükemmel yapıyor. Pigmentlii ve yumuşak toz yapısı sayesinde verdiği bronz etkiyi kademe kademe arttırabiliyoruz, en güzel tarafı da bu. Bir de içindeki altın yansımalı toz aydınlatıcı ile yaptığımız son dokunuş sonrasında muhteşem bronzluğu yakalayabiliyoruz. Bu palete sahip olmak istersen Gratis mağazalarından ulaşabilirsin.

Bronzerı nereye uygulamalıyız? Bu konuda Alp’in verdiği bilgiler resmen altın değerinde. Allığı, gülünce çıkan elmacık kemiklerimize, konturu kulak hizamızdan elmacık kemiğimizi takip eden çizgiye, aydınlatıcı elmacık kemiklerimizin üzerine ve son olarak da bronzerı ise yüzümüzün güneşte ilk yanan yerlerine sürüyoruz.

Alp Kavasoğlu’nun Önerisi: Bronzeri yanaklarına, burnun ucuna, alnına ve çenene sürerek, güneşte yanmış doğal bir etki elde edebilirsin. Elmacık kemikleri üzerine de aydınlatıcını uygula. Son adım olarak da omuz başlarına ve köprücük kemiklerine de bronzer ve aydınlatıcı sürerek, harika bir bronz görünüm elde edebilirsin.

Doğal ve belirgin kaşlar

Maybelline New York’un yeni Brow Precise Micro Pencil kaş kalemini kullanarak Alp, Cansu’nun kaşlarını çok doğal bir şekilde belirginleştiriyor. Doğal görünüm yakalamak için dikkat edilmesi gereken en önemli noktayı ise şöyle belirtiyor: Kaş fırçası ile önce kaşları yukarı doğru tarayıp, sonra Micro Pencil’in ince ucu sayesinde doğal kıl görünümü ile seyrek yerleri doldurmak.

Dudaklarda doğal renkler

Bronz makyaja uyum sağlayacak bir rujla Alp, makyajı bitiriyor. Tercihi ise Maybelline New York Color Sensational serisinden, bizim de her makyaja çok yakıştırdığımız harika bir kahverengi tonu: 745 Wooden Brown. Yumuşak formülü ile dudakları asla kurutmayan Color Sensational serisini sen de mutlaka denemelisin, özellikle bu renk bronz makyajlarına çok yakışacak!

Bronz makyajını nasıl buldun? Bu ve bunun gibi altın değerinde ipuçları içeren eğlenceli makyaj videoları için sen de Makyaj Şehirde'nin renkli dünyasına katıl!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön