loader

Bronz yaz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Bronz yaz makyajı nasıl yapılır? Işıl ışıl bir yaz makyajı için bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Güneş kendini biraz olsun göstermeye başladığında, aklımızda anında ışıl ışıl, bronz yaz makyajları canlanıyor. Cilde sıcacık ve ışıltılı bir etki veren bronz makyaj tüyolarıyla sen de yazın iç ısıtan etkisini cildine yansıtabilirsin. İşte karşında bronz yaz makyajının tüm tüyoları!

Yokmuş gibi bir ten makyajı

Yokmuş gibi bir ten makyajıBu yazın en öne çıkan trendlerinden biri de, yokmuş gibi görünen aydınlık ten makyajları. Hem cildi nemlendiren hem de kusurları gizleyen renkli nemlendiriciler, bronz yaz makyajında çok kullanışlılar.

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici, su bazlı yapısı sayesinde cildi nemlendiriyor ve çok doğal, ışıltılı bir bitiş sağlıyor. Orta kapatıcılığı sayesinde ciltteki kusurları kapatıcıya gerek duymadan gizleyebilen bu renkli nemlendirici, formülündeki aloe, zencefil ve güvercin ağacı özleri ile cilde 24 saate kadar nem veriyor, bakım yapıyor. Bronz yaz makyajında doğal, aydınlık ve ışıltılı bir ten makyajı elde etmek istiyorsan, Skin Paradise şiddetle önerimiz!

Bronzer adımı

Bronzer adımı

Bronz yaz makyajında, tabii ki de en önemli adım bronzer uygulaması. Bunun için doğal tonlu, kolay dağılan ve artırılabilir etkiye sahip bir bronzer kullanmalısın.

L'Oréal Paris Bronze Please! bronzer, bronz bir görünüm elde etmek istediğimizde en güvendiğimiz ürünlerden. Kadifemsi bitişi ve doğal ışıltısı ile kusursuz bir yaz bronzluğu elde etmek için Bronze Please mükemmel bir sonuç veriyor. Yumuşak formülü ile çok kolay bir şekilde ciltte dağılıyor ve etkisi artırılabiliyor.

Bronzerı, güneşte ilk bronzlaşan noktalara uygulayarak doğal bir görünüm elde edebilirsin. Elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru, alın köşelerine, burun üzerine ve çenene uygulayarak ışıl ışıl bronz bir etki yakalayabilirsin.

Bronzer ile allık ve aydınlatıcı uyumu

Bronzer ile allık ve aydınlatıcı uyumu

Bronz yaz makyajının doğal görünmesi için allık rengi seçimine dikkat etmelisin. Bronz bir etki yaratmak demek, sadece bronzer kullanmakla bitmiyor. Doğru allık rengini seçerek güneşte yanmış etkiyi elde edebilirsin. Bunun için bronzerınla uyacak, aynı zamanda yanaklarına güneşte kızarmış bir etki verecek doğru allığı seçmelisin.

L'Oréal Paris Melon Dollar Baby allık, doğal pembe tonu ile bronzerınla uyacak ve o güneşte yanmış etkinin belirginleşmesini sağlayacak. Allığı yanaklarından şaşaklarına doğru uygula ve bronzerınla doğal bir şekilde karışmasını sağla. Allığın formülü yumuşacık olduğu için cildinde hemen dağılacak ve doğal bir geçiş ortaya çıkacak. Üstelik Melon Dollar Baby tam yaza yakışan mis gibi bir karpuz kokusuna da sahip, uygularken bile insan yaz moduna giriveriyor!

Son adımda uygulayacağın aydınlatıcı da hem yüzünün yüksek noktalarını öne çıkarmalı hem de allık ve bronzerınla uyumlu olmalı. Bunun için L'Oréal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcıları kullanabilirsin. Hindistancevizi yağı içeren formülleriyle ciltle bütünleşen bu likit aydınlatıcılar çok doğal, içten gelen bir ışıltı veriyor. Renk önerimiz ise yine allıkla uyumlu olan tonuyla Melon Dollar Baby!

Bronz göz makyajı

Bronz göz makyajı

Cildinde elde ettiğimiz bu yaz bronzluğunu ön plana çıkarmak ve göz makyajınla desteklemek için, gözlerinde tamamen nude tonlar kullanmalısın. Bronz makyajda yapabileceğin en pratik makyaj tüyosu ise, bronzerını göz kapaklarına uygulamak. Böylece cildindeki bronzluğun bütünlüğünü sağlamış olacaksın.

Daha sonra ise içerisinde sıcak nude tonlar barındıran bir far paleti tercih etmek. Bizim son zamanlardaki favorimiz L'Oréal Paris Emotions of Nude Allık & Far Paleti. Duyguların cilde yansımasından ilhman alan 16 nude renge sahip bu palet, bronz makyajda ihtiyacın olacak o sıcak nude tonları barındırıyor.

Bronz makyajına canlılık ve ışıltı katmak için Emotions of Nude paletteki ışıltılı turuncu tonlarını göz kapaklarına uygulayabilir, göz pınarlarına da ışıltılı krem rengini uygulayabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Bronz makyajda 3 boyutlu kirpikler

Bronz makyajda 3 boyutlu kirpikler

Bronz göz makyajını tamamlamak için kalkık, hacimli kirpiklere ve büyük görünen gözlere ihtiyacın var! Bunun için de tek bir maskara önerebiliriz: L'Oréal Paris Bambi Oversized Eye Maskara... 3 boyutlu ceylan göz etkisi, kirpik lifting ve hacim etkisini bir arada veren bu maskara, kirpiklerinin daha kıvrık, hacimli ve uzun görünmelerini sağlayacak. Böylece bakışların ortaya çıkacak.

Bronz makyajda parlak dudaklar

Bronz makyajda parlak dudaklar

Bronz makyajın olmazsa olmazlarından biri de parlak dudak makyajları. Cildindeki ışıltıyı dudaklarında da devam ettirmek için L'Oréal Paris Color Riche Shine rujları kullanabilirsin. Bu rujlar dudaklara göz alıcı bir parlaklık verirken aynı zamanda renklendiriyor ve yapışkan bir his bırakmıyor. Yazın kullanmayı en sevdiğimiz renklerin başında gelen 247 Shot of Sun, tam bir bronz makyaj ruju!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/