loader

Bronzerlar hakkında muhtemelen bilmediğin 6 şey

Favoriye Ekle

Bronzluğu kim sevmez ki? Özellikle bir Türk kızı olarak bu görünüme bayıldığını biliyoruz! Peki acaba doğru uygulama yapıyor musun? Cevabı öğrenmek için ipuçlarımıza göz atabilirsin.

1. Yüzünün her bölgesine uygun değildir

Bronzluğa bayılan bir kitle olarak Türk kızları, bu hatayı sık sık yapıyor! Tüm yüze bronzer uygulamak yalnızca abartılı bir görünüme sebep oluyor. Doğru uygulama, yüzün yalnızca güneşin doğal olarak aydınlattığı yerlere yapılmalı. Bu da; saç çizginin altı, yanakların aşağı kısmı, burun kenarları ve çene kemiği demek oluyor.

2. Mat bronzerla yüzünü yeniden yaratabilirsin

Kontur paletlerini ve konturlama amaçlı koyu renk fondötenleri seviyoruz. Ama elbette, daha hafif ve günlük bir kullanım için mat tonlarda bir bronzer tercih edebilirsin. Elmacık kemiklerinin altına ve saç çizginin hemen aşağısına uygulama yapman yeterli!

3. Burun ameliyatına gerek bırakmaz

Yine mat bir bronzerla, burun ameliyatı olmuşçasına ince ve ufak bir buruna sahip olabilirsin. Ufak bir far fırçasıyla göz pınarları hizandan başlayarak, burun kenarlarını ve burun ucunu renklendir. Burun kemerine aydınlatıcı uygula. Keskin görünümü hafifletmek için, temiz bir fırçayla ürünleri dağıt. Yeni burnuna merhaba de!

4. Işıltılı bronzer yağlı cildi daha da yağlı gösterir

Hepimiz, ışıltılı bronzerların büyük hayranıyız. Ancak, özellikle de sıcak günlerde cildin yağ dengesi bozularak sebum artışı olacağından, mat etkili ya da çok az ışıltılı olanları tercih etmeliyiz. Aksi takdirde ışıltılı yerine yağlı bir görünüme sahip olabiliriz!

5. Fondöten ve allıklar gibi, farklı formüllere sahiptirler

Tıpkı fondöten ve allık çeşitleri gibi, bronzerlar da; pudra formlu, mineralli, krem formlu, köpük formlu ya da jel, hatta sıvı formlu olmak üzere bir sürü farklı yapıya sahiptir. Cilt tipine uygun olarak doğru yapıdakini seçmek, mükemmel ve doğal görünüm için şart. Pudra formlular yağlı ciltler için, krem/likit formlular ise kuru ciltler için idealdir.

6. Yalnızca işlevi değil, boyu da önemli!

Gerçekten, çok ama çok önemli! Fırçalardan söz ediyoruz. Fondöten ya da göz farı fırçanla uygulama yaparsan, leke leke ve "çamurlu" bir görünüm elde etmen an meselesi! İdeal bronzer fırçası, büyük ve yumuşak olmalı ki eşit dağılımla doğal bir görünüm elde edebilesin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler