loader

Bronzlaşan cilde uygun makyaj teknikleri

Favoriye Ekle

Bronzlaşan cildine nasıl makyaj yapmalısın? Yaz tatilinden döndüğümüzden beri aklımızdan bu soruyu çıkaramıyoruz. Güneşin etkisiyle ışıldayan, pırıl pırıl görünen cildimizi makyajla daha çok ön plana çıkarmak istiyoruz. Instagram'da bir yıl boyunca #tbt yapacağımız bronz fotoğraflarda kusursuz görünmemiz şart! Bronz makyajın sırlarını seninle paylaşma zamanı geldi.

Bronz ten makyajı

 

Bronzlaşan cilde uygun makyaj teknikleri_1

Bronz ten makyajı için normalde kullandığın fondötenin daha koyu renklisini kullanmalısın. Koyulaşan ten rengine uygun fondöten seçerken boynunda deneme yapabilirsin. Bronz ten makyajı denildiğinde bizim aklımıza parlak, aydınlık bir görünüm geliyor. Bunu elde etmek için fondötenini ıslak makyaj süngeriyle sürmelisin. Bronz tene bronzer sürülür mü? Evet! Yüzüne bronz ışıltılar katmak ve daha havalı görünmek için mutlaka bronzer kullanmalısın. Nasılsa bronzlaştım, bronzer kullanama gerek yok diye düşünmemelisin. Daha fazla ışıltıdan kimseye zarar gelmez, biraz da elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcı sürebilirsin. Yaz sıcaklarında cildinin çabuk yağlanmasını ve parlamasını önlemek için yanında matlaştırıcı mendillerden taşıyabilirsin.

Makyaj artistlerinin bronzerla ilgili öğrenmeni istediği 7 şey hakkındaki yazımız için seni buraya alalım!

Bronz tonlarda göz makyajı

Bronzlaşan cilde uygun makyaj teknikleri_2

Bronz tene en çok yakışan göz makyajı kızıl ve turuncu tonlarının buluştuğu makyajlardır. Gün batımı renklerinden ilham alan bu göz makyajı, bizim 2017 makyaj favorilerimizden biri haline geldi. Göz makyajının daha ıslak görünmesini istiyorsan krem farları kullanabilirsin. Far sürmeden önce mutlaka göz kapağına far sürmeni öneriyoruz. Sıcak günlerde göz makyajının kalıcı görünmesi için mutlaka primer uygulamalısın. Kızıl tonlarda farını göz kapağına uyguladıktan sonra karıştırma fırçasıyla iyice dağıt. Kaş kemiğinin altına sedef tonlarındaki aydınlatıcını sürerek göz makyajının daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsin.

2017 yaz makyajında biz siyah yerine kahverengi maskara kullanıyoruz. Kirpikleri dolgunlaştıran aynı zamanda doğal bir hava katan kahverengi maskara, makyaj çantamızın olmazı! 

Bronz makyajın ana teması doğallıktır. Bu nedenle kaşlarını çok fazla inceltmeden, doğal şekillendirmeni öneriyoruz. Kaş makyajı yaparken sadece kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurman yeterli olacaktır.

Bronz tene hangi ruj yakışır?

Bronzlaşan cilde uygun makyaj teknikleri_3

Bronz tenine makyaj yaparken dudakları es geçmek olmaz. Yazın enerjisini ve rengini dudaklarına da yansıtmalısın. Bu yaz mevsiminde bizim favorimiz nar çiçeği ve koyu turuncu tonları oldu. Işıltı bronz makyaja çok yakışan bu renkler, özelilkle akşamüstü makyajlarında harika görünüyor. Güneşin batışı ve turuncu tonlarındaki dudaklar birleştiğinde harika fotoğraflar ortaya çıkacaktır, bizden söylemesi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön