loader

Bu 5 şeyin manikürünü bozmasına izin verme!

Favoriye Ekle
Bu 5 şeyin manikürünü bozmasına izin verme!

Kadınlar olarak, manikürün tırnaklarımızı renklendirmekten çok daha fazlası olduğunu biliyoruz. Ellerimiz bizim için çok önemli ve onları en güzel şekilde sergilemeye bayılıyoruz! Ama bazı küçük detaylar ellerimizin istediğimiz kadar iyi görünmemesine ve yeni yaptırdığımız manikürün kendini göstermemesine neden olabiliyor! Bu durumun önüne geçmek için aşağıdaki 5 hatadan uzak dur!

#1. Tırnak yemek.

Bu davranışın yol açtıklarını açıklamaya gerek dahi yok. Kimse yenmiş tırnakları ve tırnak etlerini çekici bulmaz, öyle değil mi?

#2. Kuru eller.

Kuru eller, tırnak etlerinin sertleşmesine yol açabilir. Eğer ellerinin kuru olduğunu düşünüyorsan, gün boyu yanında el kremi taşımayı dene!

#3. Çok sık el yıkamak.

Hepimiz temizliğin öneminin farkındayız, ama su ve sabunu gerektiğinden fazla kullanıyor olabilirsin. Aşırı el yıkamak ellerinin kurumasına yol açabilir. Ellerine, her yıkamanın ardından nemlendirici sürmeyi unutma.

#4. Tırnak sertleştiriciler.

Tırnak sertleştiriciler, tırnak etlerine değdiklerinde tırnak etlerinin de sertleşmesine yol açabilir. Bu tarz ürünleri dikkatli bir biçimde ve anlatıldığı şekilde kullanmakta fayda var!

#5. Temizlik ürünleri.

Deterjanlar gibi ağır temizlik ürünleri, ellerinin kurumasına ve manikürünün bozulmasına neden olur. Temizlik yapmak niyetindeysen, mutlaka bir temizlik eldiveni giy.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön