0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Yüzü Daha Genç Gösterecek Makyaj Tüyoları

Favoriye Ekle

Olgun ciltler nasıl makyaj yapmalı? Yüzü daha genç gösterecek makyaj tüyolarını paylaşıyoruz.

Her cildin yapısı ve ihtiyaçları farklıdır, makyaj yaparken de bu farkları bilmek çok şeyi değiştirir. Özellikle yaşlanmaya başlayan ciltlerin daha genç bir görünüm elde etmek için uygulayabilecekleri makyaj tüyolarını bilmekte fayda var. Bu ufak tefek makyaj hileleri ile hem cildinin daha genç görünmesini sağlayabilir, hem de son derece doğal, ışıl ışıl bir makyaj görünümü elde edebilirsin.

İşte karşında yüzü genç gösteren makyaj tüyoları…

1. Nemlendirici ile başla

1. Nemlendirici ile başla

Makyaja başlamadan önce cildi nemlendirmek son derece önemli. Böylece kuruluk kaynaklı çizgilerin görünümü azalacak ve cildin daha genç, sağlıklı ve canlı görünecek.

Nemlendirici Önerisi: L'Oréal Paris Revitalift Filler Yoğun Dolgunlaştırıcı Yaşlanma Karşıtı Gündüz Kremi

2. Çizgileri gizleyen makyaj bazı kullan

Blur efektli makyaj bazları, gözenekleri gizlemenin yanında aynı zamanda ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkları da pürüzsüzleştirme etkisine sahip. Fondötenden önce böyle bir makyaj bazı uygulayabilirsin.

Makyaj bazı önerisi: L'Oréal Paris Prime Lab Pore Minimizer Gözenek Küçültücü AHA Ve BHA Içeren Primer

3. Hafif fondöten kulan

3. Hafif fondöten kulan

Ağır fondötenler ciltte yaşlılık çizgilerini belirginleştirebilir. Hafif ve nemlendirici özellikli fondöten tercih ederek cildinin daha genç görünmesini sağlayabilirsin.

Fondöten önerisi: L'Oréal Paris True Match Nude Fondöten

4. Doğru kapatıcı seçimi ve uygulaması

 Göz altlarındaki morlukları ve cilt kusurlarını kapatmak için uygun bir kapatıcı kullanmak istiyorsan, bunu mutlaka az miktarda ve kusurların olduğu noktaya uygulamalısın. Böylece göz çevresindeki çizgilerin daha az görünmesini sağlayabilirsin.

Kapatıcı önerisi: L'Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı

5. Aydınlatıcı tüyosu

5. Aydınlatıcı tüyosu

Aydınlatıcı, yüzün belirli bölgelerine uygulandığında gençlik ışıltısı sağlar. Elmacık kemikleri, burun sırtı, alın ve çene gibi bölgelere hafifçe sürün. Likit allıklar, ince çizgilerin belirginleşmesine engel oluyor.

6. Eyeliner ile çekik gözler

Gözlerinin daha yukarda ve çekik görünmesi, daha genç bir etki elde etmeni sağlayacak. Bu yüzden bir göz kalemi veya likit eyeliner ile gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirsin.

Eyeliner önerisi: L'Oréal Paris Infaillible 36H Grip Micro Fine Eyeliner

7. Kaş makyajı ile lifting etkisi

Kaşlarını bir kaş maskarası ile yukarı doğru tarayıp sabitleyerek, lifting etkisi elde edebilirsin. Böylece daha genç bir görünüm elde etmiş olacaksın.

Kaş maskarası önerisi: L'Oréal Paris Unbelieva Brow Uzun Süre Kalıcı Şeffaf Kaş Maskarası

8. Allık ile lifting etkisi

Yaşlanmaya başlayan ciltlerde allığı uyguladığın nokta son derece önemli. Eğer tam yanaklarının ortasına sürersen, yüzün daha aşağı inmiş gibi görünebilir. Elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru allığı uygulayarak yine bir lifting etkisi elde edebilirsin.

Allık önerisi: L'Oréal Paris Kadın Pembe Allık Wake Up and Glow Blush 03 Melon Dollar Baby

9. Doğru ruj ve ruj rengi seçimi

9. Doğru ruj ve ruj rengi seçimi

Canlı ve koyu renkler yaşlı bir ciltte sert görünebilir. Bu yüzden daha doğal ve saydam bitişli, dudak rengine yakın nude renkli rujları tercih edebilirsin.

10. Dudak kaleminin önemi

Dudak kalemi, dudakları belirginleştirir ve rujun bulaşmasını engeller. Dudak çevresindeki çizgiler, rujun dağılmasına neden olabilir, dudak kalemi ise bunun önüne geçecektir.

11. Makyaj fırçalarına önem ver

Kaliteli makyaj fırçaları, makyajın daha profesyonel ve doğal görünmesini sağlar. En iyi ve doğal sonucu almak için makyaj fırçalarına yatırım yapabilirsin.

12. Göz altı aydınlatıcısı veya corrector kullan

12. Göz altı aydınlatıcısı veya corrector kullan

Göz altlarındaki koyu halkaları ve torbaları gizlemek için bir göz altı aydınlatıcı kullanabilirsin. Somon veya pembe renkli kapatıcılar, ciltteki yorgun görünümü nötrler, daha canlı ve genç görünmeni sağlar.

13. Cilt bakımını aksatma

Kırışıklık karşıtı krem, retinol veya C vitamini içeren serumları düzenli olarak cilt bakım rutinine dahil edebilirsin. Ayrıca cilt bakımı etkili makyaj malzemeleri de işini son derece kolaylaştıracak.

14. Doğru ışıkta makyaj yapmanın önemi

Doğal ışık altında makyaj yapmak, cilt tonunu doğru görmeni sağlar. Ayrıca hatalı bir ayna pozisyonunda ve karanlıkta makyaj yaparsan, cildinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilirsin. Işık karşıdan gelmeli, ayna da tam karşında olmalı.

15. Aşırıya kaçma

Makyajya yüzün daha genç görünmesini sağlamak için en önemli adım da bu. Daha genç görünmek için makyaj yaparken aşırıya kaçmadan doğal ve hafif bir görünüm tercih edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler