loader

Bu Bahar Denemen Gereken Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Bahar aylarında makyajında ufak değişikliklere gitmeli ve kış aylarına göre daha farklı görünümler denemelisin. Bize göre bahar makyajı demek daha aydınlık, daha fresh ve daha renkli görünümler demek! Sen de klasik makyajını baharın güneşli günlerine uyarlamak istiyorsan doğru yerdesin.

En çok kullandığımız makyaj malzemeleriyle bahar makyajının nasıl yapıldığını adım adım anlatıyoruz. Bahar aylarında cıvıl cıvıl görünmek ve bahar enerjisini makyajına yansıtmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsin.

Bahar aylarında nasıl ten makyajı yapılmalı?

Bahar aylarında nasıl ten makyajı yapılmalı?

Bahar ayları için hem kapatıcılığına güvendiğin hem de cildinin nefes almasına izin veren bir fondötene ihtiyacın olacak. Bahar fondöteni ince yapılı olmalı, cildinde ağırlık yapmamalı ve en önemlisi cildini güneşin zararlı etkilerinden korumalı! Biz aradığımız bahar aylarına uygun fondöteni L'Oréal'de bulduk!

L'Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten, yüzde 24 saat boyunca kalıcı bir etki gösteriyor ve cildindeki kusurları gizleyerek bahar freshliği yaratıyor. Fresh Wear Fondöten'in en sevdiğimiz özelliği maskeye, neme ve fırtınaya dahi dayanıklı olması. Böylece gün boyu makyaj tazelememize gerek kalmadan bahar tazeliğini koruyabiliyoruz. Formülündeki SPF 25 özelliği cildimizi zararlı UV ışınlarından koruyarak kurumasına engel oluyor. Bahar aylarında güneşin de etkisiyle fondöten oksitlenmesini ve fondötenin turuncuya dönmesini görebilirsin. Loreal fondötenin içindeki oksijen teknolojisi sayesinde bu fondöten oksitlenme problemiyle karşılaşmadık. Sen de bahar makyajında daha taze görünmek istiyorsan Infaillible Fresh Wear Fondöten'i alışveriş sepetine eklemelisin.

Yok gibi göz makyajı

Yok gibi göz makyajı

Bahar aylarında göz makyajının doğal ve sade olmasını tercih ediyoruz. Bahar aylarının fresh ve aydınlık havasını gözlerine yansıtmak için az ve öz makyaj modellerine ihtiyacın olacak. Dilersen tek far kullanarak gözlerinde pespembe görünümler yaratabilirsin. Veya tek başına göz kalemi kullanmak da gözlerini olduğundan daha büyük göstermene yardımcı olacak. Minimal göz makyajı yaptıktan sonra kirpiklerini daha belirgin göstermek için maskara sürmeyi unutma!

Bizim en favori bahar göz makyajımız için L'Oreal Paris Melon Dollar Baby Allık kullanmanı tavsiye ediyoruz. Evet çok işlevli bu allığı sadece yanaklarını renklendirmek için değil, göz makyajına hafif pembelik kazandırmak için de kullanabilirsin. Melon Dollar Baby'nin karpuz kokusuyla baharın en enerjik kızı sen olacaksın! Allığı, göz kapağının tam ortasına sür ve dış köşelere doğru yay. Bahar göz makyajını ortaya çıkarmak için L'Oréal Paris Bambi Oversized Maskarayı kullanmalısın. Maskaranı tam kirpik altına yerleştir ve diplerden uca doğru ilerle. Tek adımda gözlerinde belirgin ceylan gözü ve kirpik liftingi etkisini aynı anda görebilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Daha aydınlık ten makyajı için

Daha aydınlık ten makyajı için

Bahar makyajını klasik makyajlardan ayırmak için aydınlatıcını biraz daha yoğun kullanmanı tavsiye ediyoruz. Bahar makyajı denilince akla daha parlak, sağlıklı ve ışıltılı görünümler geliyor. Sen de bu makyaj tekniği için L'Oreal Paris Glow Mon Amour Likit Aydınlatıcı'dan yararlanabilirsin. Likit aydınlatıcı kullanmak bahar makyajları için daha uygundur. Kolay yayılan, ciltte sahte bir görünüm yaratmayan ve ten makyajıyla hızlı bir şekilde birleşen bu Loreal aydınlatıcıyı biz çok seviyoruz.

Bahar aylarında sabırsızlanıp bir anca önce bronz görünmek isteyebilirsin. Biz de senin gibi doğal bronz makyaj görünümlerinin fanıyız. Bahar makyajında hafif bronzluk yakalamak için L'Oreal Paris Bronze Please! Bronzlaştırıcı Mat Pudra kullanabilirsin. Loreal bronzer pudra, cildine renk ve canlılık katıyor ve yüzünü boyutlandırmanı sağlıyor. Bronzerını çene kemiğine, burun üzerine, alın ortasına ve biraz da saç diplerine uygulayarak yüzünde doğal kontür etkisi gösterebilirsin.

Renkli rujlar edin

Renkli rujlar edin

Bahar makyajlarına en çok pembe saten rujlar yakışıyor. Saten bitişli rujlar dudaklarda daha kalıcı oluyor ve dudakları daha pürüzsüz gösteriyor. O yüzden sıcak ve aydınlık havalarda bizim tercihimiz genelde yarı parlak saten rujlardan yana oluyor.

Bahar mevsiminde hangi ruju sürsek diyenler için L'Oreal Paris Color Riche Lipstick Saten No: 112 Paris Paris ruju öneririz. Koyu pembe tonlarındaki bu ruj rengi özellikle buğday ve esmer tenlilere çok yakışacak. Rujunu dikkatli bir şekilde sür ve eşit olarak yayıldığına emin ol. Loreal saten bitişli rujun yoğun örtücülüğü sayesinde tek katta bile istediğin rengi elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler