loader

Bu kez ilhamımız sevimli Plüton'dan: Romantik makyaj

Favoriye Ekle
Bu kez ilhamımız sevimli Plüton'dan: Romantik makyaj

Geçtiğimiz senelerde onu gezegen olarak saymadılar ve gezegen tanımlamasından çıkardılar ama o bizlere kırgınlığının aksine, sevgi dolu son resimleriyle yine gönlümüzü fethetti! Uzaya giden son uydu New Horizons, uzaydan ve gezegenlerden bize kareler göndermeye devam ederken, Plüton'un fotoğrafı tüm dünyayı salladı. Kocaman kalbiyle bizleri kucaklayan Plüton bize ilham verdi ve romantik bir makyaj ortaya çıktı. Bu makyaj stilini öğrenmek için yazımızın devamına alalım seni!

Plüton'a özel romantik makyaj

İlk adım:

Güneşin bizi kavurduğu bugünlerde makyajına başlamadan önce güneş koruyucu yüz kremini mutlaka sürmelisin.

İkinci adım:

Sıcakta ağır makyajlara gerek olmayacağı için, BB kremlerden faydalanıyoruz. Ten rengine uygun tondaki BB kremini tüm yüzüne uygulayıp, cilt tonunun eşitlenmesini ve cildinin kusursuz görünmesini sağlayabilirsin.

Üçüncü adım:

Adı üstünde romantik makyaj olduğu için, pembe tonların hakim olduğu bir makyaj olması gerekir! Bu nedenle de yanaklarını renklendirmek için, pembe tonlarda bir allığı kullanabilirsin.

Dördüncü adım:

Gözaltlarına kapatıcı uygulayıp, kaş kemiğine doğru aydınlatıcı uygula. Siyah göz kaleminden yardım alarak da gözlerinin belirgin olmasını sağlayıp, bolca maskarayla göz makyajını tamamla.

Beşinci adım:

Geldik romantik makyajın en can alıcı kısmına, dudaklarını renklendirmeye! Dudaklarını dilersen, sevdiğin tonda pembe bir rujla ya da vişne rengi bir rujla renklendirebilirsin. Ama rujunu uygulamadan önce dudaklarına nemlendirici bir ruj sürmeyi de sakın unutma!

Plüton'un bize olan sevgisinden ilham alan makyajımızı hemen denemeye ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön