loader

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi

Favoriye Ekle

Bu kış deneyebileceğin birbirinden farklı 10 göz makyajı ve far önerisi ile karşındayız!

Zaman zaman hepimiz makyajımızı yaparken, göz makyajımızda eyeliner çekmekle ile farlarla şöyle güzel bir göz makyajı yapmak arasında kararsız kalıyoruz. Çoğunlukla da elimiz hep aynı renklerle aynı tarz göz makyajlarına alışkın olduğundan ve değişik bir fikir bulamadığımızdan vazgeçiyoruz. İşte bu yazımızda, sen de bizimle aynı durumdan şikayetçiysen, bu kış deneyebileceğin farklı göz makyajlarından ve far önerilerinden bahsedeceğiz!

#1 Bordo Dumanlı Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_1

Bu sezonun favori rengi bordo. Bordo farlar ile yapılan dumanlı göz makyajları ise resmen insanın içini ısıtıyor. Hem dikkat çekici hem de cool görünen bu göz makyajı için iki renge ihtiyacın var: mat bordo ve metalik bakır tonları. Farları iyice dağıtıp kusursuz yumuşaklıkla geçişler de bu makyajın kilit noktası.

#2 Sıcak Kahverengi ile Tek Far Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_2

Son zamanların en sevilen trendlerinden biri de tek renk far ile yapılan göz makyajları. Özellikle sonbahara çok yakılan sıcak kahverengi tonları ile yapıldığında çok güzel görünüyorlar. Tek yapman gereken, farını katlanma çizginin biraz daha yukarısına kadar uygulayıp iyice karıştırmak. Dramatik buğulu bir etki istediğinde, aynı farı alt kirpik diplerine de hafifçe uygulayabilirsin.

#3 Metalik Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_3

Metalik trendin son zamanlarda tavan yaptığını biliyorsun. Aynı şekilde metalik göz makyajları da, dudak görünümünden sonra bizim de favorilerimizden. Gümüş ve altın renklerinin kullanıldığı metalik göz makyajları ise son derece göz alıcı ve şık görünüyor. Gece makyajları kadar, hafif uygulandığında günlük stile de uyan metalik göz makyajlarını bu kış mutlaka denemelisin!

#4 Lacivert Dumanlı Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_4

Dumanlı göz makyajlarında, genelde daha çok siyah, gri ve toprak tonlarına alışkın olsak da, bu kış lacivert tonlarda bir far ile dumanlı bir göz makyajını mutlaka denemelisin. Hem mat hem de ışıltılı lacivert tonları ile son derece şık ve havalı bir görüntü elde edebilirsin.

#5 Duo Chrome Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_5

Metalik göz makyajları kadar çekici bir diğer makyaj stili de duo chrome farlarla yapılanlar. Hareket ettikçe renk değiştiren farlar, bakışlarda çok güzel bir yansıma sağladığı için haliyle de tüm dikkatler gözlerde toplanıyor. İster pastel tonlarda holografik farlar, istersen de toprak tonlarına yakın farlar kullanarak dumanlı bir göz makyajı seni bu kış bambaşka bir havaya sokacak.

#6 Mor Tonlarda Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_6

Bu aralar, açık mor tonlarda tek far kullanılarak yapılan göz makyajları radarımıza girdi. Porselen ten makyajı ile son derece uyumlu olan bu görünüm için, gözleri çok hafifçe mor farla renklendirmen yeterli. Hem enerjik hem de sıradışı bir hava yaratan bu makyajı en kısa zamanda denemelisin!

#7 Sarı Göz Makyajı

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_7

Son zamanlarda Instagram’ı da sallayan sarı allık trendi ile beraber sarı göz makyajları da dikkat çekiyor. Eğer bir enerjik ve iddialı bir görünüm istiyorsan, sarı dumanlı bir göz makyajı deneyebilirsin. Sarı farı göz kapağına uyguladıktan sonra, katlanma bölgesine uygulayacağın toprak tonlarda bir far ile son derece çarpıcı bir göz makyajı elde edebilirsin.

#8 Renkli Alt Kirpikler

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_8

Yine son zamanlarda oldukça popüler olan bir trendden bahsedeceğiz: Renkli alt kirpikler. Genelde üst göz kapaklarını çıplak bırakıp, yeşil, mor, pembe ve turuncu gibi renklerle sadece alt kirpik diplerine sürülen farların yarattığı etki çok hoş görünüyor. Eğer sen de sade ama yine de dikkat çekici değişik bir makyaj yapmak istersen, bu trende bir şans verebilirsin.

#9 Parlak Göz Pınarları

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_9

Hem canlı hem de biraz Kore makyajı esintileri taşıyan diğer bir göz makyajı seçeneği ise, göz pınarlarına parlak renkler uygulamak. Göz makyajında kullandığın renk ile kontrast yaratacak şekilde göz pınarlarına parlak bir far uygulamayı mutlaka bu kış denemelisin.

#10 Allıkla Yapılan Göz Makyajları

Bu Kış İlham Verebilecek 10 Göz Farı Önerisi_10

İşte en sevdiğimiz şey: Bir makyaj malzemesini amacı dışında kullanmak! Pembe ve şeftali tonlarda allıkları göz kapaklarına far olarak uygulamak aynı zamanda son derece pratik. Çok yoğun göz makyajı yapmak istemediğin ama bir yandan da renk katmak istediğin zamanlar için ideal. Tek yapman gereken, allığını gözlerinin dış kısmına ve katlanma bölgesine uygulayıp güzelce dağıtmak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler