loader

Bu Sonbahar Denemen Gereken Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Bizim için sonbahar demek iddialı göz makyajları demek! Yaz aylarının doğal ve minimal göz makyajı stillerini bir kenara bırakalım ve sonbaharın ikonik görünümlerinin tadını çıkarmaya başlayalım.

Sonbahar mevsiminde mutlaka denemen gereken göz makyajı modellerini anlatıyoruz. İddialı, çekici, havalı veya çabasız... Sonbahar moduna göre göz makyajı stilini seç ve uygulamaya başla. Dumanlı göz makyajlarını denedikçe, yoğun göz makyajı yapmayı ne kadar özlediğini fark edeceksin. İşte karşında mutlaka denemen gereken sonbahar göz makyajı stilleri!

Krem farları eyeliner olarak kullan

Toprak tonlarını kullan

Sonbahar makyajında iddialı görünümleri sevdiğimizi söylemiştik. Göz makyajı yaparken klasik stillerin dışına çıkarak krem farını eyeliner olarak kullanmaya ne dersin? Yumuşak sürümü ve gün boyu kalıcı yapısıyla bizi kendine aşık eden Maybelline Color Tattoo Krem Farlardan 220 Trailblazer rengi bu görünüm için ideal. Kesik uçlu eyeliner fırçasını al ve krem farını tıpkı eyeliner sürer gibi kuyruk bölümünden başlayarak uygula. Göz pınarlarını daha aydınlık göstermek istiyorsan Maybelline krem farlardan Front Runner rengini kullanabilirsin. Göz pınarlarına metalik renkli far sürmek gözlerini daha aydınlık ve büyük gösterecek.

İddialı mavi eyeliner stilini geceye taşımak için göz makyajını grafik eyeliner ile şekillendirebilirsin. Bu görünüm için ihtiyacın olan tek şey kahverengi krem far. Color Tattoo far serisindeki 240 Dusk Doll rengini, mavi farının tam üzerine ince bir çizgi şeklinde uygula. Göz makyajının daha iddialı görünmesi için eyelinerlarını daha kalın uygulayabilirsin.

Kalem farların pratikliğinden yararlan

Maybelline Color Strike Kalem Far 35 Flash

Şehir hayatına geri döndüğümüz şu günlerde hızlı hazırlanmanın ne kadar önemli olduğunu yeniden hatırladık. Yaz aylarında uzun uzun yaptığımız makyaj seansları yerini hızlı ve pratik makyaj yöntemlerine bıraktı. Sonbahar makyajında iddialı ve bir o kadar da hızlı makyaj yapmak için kalen farları kullanıyoruz. Kalem farlar kolay sürümü, uzun süre kalıcılığı ve etkileyici renkleriyle sonbahar makyajının demirbaş ürünlerinden biri oldu.

Maybelline New York Color Strike Kalem Far renklerinden 35 numaralı Flash, tam sonbahara yakışacak bir koyu altın rengi. Kremsi his bırakan formülü tek seferde yoğun bir etki bırakıyor. 12 saat dayanıklı yapısı sayesinde artık makyaj yenilemek, göz makyajını kontrol etmek gibi ihtiyaçların da ortadan kalkıyor. Sonbahar makyajında kalem farları kirpik dibine uygula ve temiz far fırçasıyla hafif dağıtarak buğulu bir görünüm ver. Göz makyajının daha dramatik görünmesi için kuyruğunu uzatmak serbest!

Göz kalemlerine geri dönüş

Göz kalemlerine geri dönüş

Sonbahar göz makyajı modasına baktığımızda göz kalemlerine geri dönüş olduğunu görüyoruz. Bizim gibi göz kalemlerinden vazgeçemeyenler için bu harika bir haber! Renkli göz kalemleri ile makyaj yapmak ve akmayan göz kaleminin tadını çıkarmak için hemen Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemleri ile tanışmalısın. 7 farklı renk seçeneği ve 36 saate kadar kalıcı yapısıyla Maybelline göz kalemlerini sen de çok seveceksin.

Sonbahar makyajında göz kalemlerini kullanımının iki farklı yöntemini anlatalım.

  • Buğulu göz makyajı için 900 Deep Onyx rengini kirpik dibine uygula ve far fırçasıyla dağıt. Gözlerini badem yapısında göstermek için kirpiklerinin dış kısımlarına daha yoğun göz kalemi sürebilirsin.
  • Sıcak ve renkli göz makyajı için 942 Rich Berry kusursuz bir göz kalemi rengi seçimi olacak. Dilersen bu mor tonunu eyeliner gibi uygulayabilir veya göz kalemini dağıtarak buğulu gösterebilirsin. Farklı göz makyajlarını seviyorsan alt kirpik dibine de 911 Smooth Walnut rengini uygulayarak kahve ve morun uyumunu yakalayabilirsin.

Klasik eyeliner görünümünden vazgeçme

klasik eyeliner

Sonbahar makyajında yeni görünümleri denerken klasik makyaj stillerinden de vazgeçme. Yaz aylarında en çok eyeliner çekmeyi özlediğini biliyoruz. Sonbahardaki hava değişimine, rüzgara ve yağmura dayanıklı eyeliner arıyorsan sana Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner'ı öneririz. Yumuşacık ucu sayesinde, ilk defa eyeliner deneyenlerin bile boşluksuz, kusursuz görünümler yarattığı bu eyelinerı sonbahar makyaj rutinine eklemelisin. Hızlı hazırlanman gereken sabahlarda, Hyper Easy eyeliner ile incecik, profesyonel ve iddialı eyeliner modelleri yaratman en fazla 5 dakikanı alacak.

Maskarasız asla!

Maskarasız asla!

Sonbaharda göz makyajını ortaya çıkaracak en önemli adım: Maskara sürmek. Maskara uygulamayı unuttuğun anda göz makyajının yarıya yarıya dikkat çekeceğini bilmelisin. Bu sonbaharın bize göre en iyi maskarası Maybelline New York Falsies Lash Lift Maskara. Kirpikleri kıvıran ve tek tek ayrılmasını sağlayan bu maskarayı ilk denemeden itibaren yanımızdan ayırmıyoruz.

Maskara sürerken başını hafif yukarı kaldır ve kirpiklerine dipten uca doğru uygula. Maskaranı hafif sağa sola oynayarak kirpiklerinin arasına girmesini sağlamalısın. Tek kat maskara günlük makyajın için yeterli. Akşam makyajına geçiş yaparken maskaranı temizle ve iki kat tekrar uygula. Unutma, maskaran kuruduktan sonra ikinci katı sürmek kirpiklerinin yapışmasına sebep olur. Maskaranı tazelemek istiyorsan silmeli ve yeniden sürmelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/