loader

Bu Yaz Mutlaka Denemen Gereken Göz Makyajı Modelleri

Favoriye Ekle

Sosyal izolasyon dönemi yavaş yavaş sona erdiğine göre dışarı çıkmak için hazırlanabiliriz. Malum, yeni normal döneminde hayatımıza birçok değişiklik oldu, bunlardan biri de maske takmak! Dışarı çıkarken maske takmamız, kendimizi ve çevremizi korumamız adına son derece önemli. Maske takarak dışarı çıktığımız zamanlarda yapabileceğin göz makyajları da son derece çeşitli. Sen de uzun bir aradan sonra dışarı çıkarken yaz trendlerine uygun bir şekilde göz makyajı yaparak harika görünebilirsin. Bu yaz mutlaka denemen gereken göz makyajı stillerini keşfetmek için okumaya devam et.

Metalik bronz göz makyajı

metalik göz makyajı

Son dönemlerde karşımıza en çok metalik, ıslak ve kremsi göz makyajları çıkıyor. Özellikle arkadaş buluşmaları ve hafta sonu gezmeleri için ıslak bronz göz makyajları ideal olacak. Hem çok havalı hem de çok pratik olan bronz makyaj için sadece tek bir makyaj malzemesine ihtiyacın var: Krem far. En sevdiğimiz krem far olan Maybelline New York Color Tattoo serisinin On and On Bronze farı, canlı ve kalıcı bir etki sağlıyor. Kremsi formülü sayesinde çok kolay yayılıyor ve sabitleniyor. Gün boyu kalıcı olan bu far, çizgilere de dolmuyor. Aynı zamanda gözlerde ıslak ve ışıl ışıl bir bitiş sağlıyor.

Editörün önerisi: Biz krem farları en çok parmağımızla uygulamayı seviyoruz. Elinin ısısıyla farın yumuşayacak ve daha kolay bir şekilde uygulanacak. Dilersen krem farının üzerine toz farlarından uygulayarak dumanlı bronz makyaj da yapabilirsin.

Kusursuz eyeliner

kusursuz eyeliner makyajı

Evde kaldığın günlerde en çok eyeliner sürmeyi özledin. Arkadaşlarınla buluşurken ve alışveriş merkezine giderken kuyruklu eyeliner çektiğin günler burnunda tüttü. Evde kaldığın günlerin acısını çıkarmak için dışarı çıkarken bol bol eyeliner makyajı yapmalısın.

Evde kaldığın sürede eyeliner çekmeyi unutman çok normal. Yumuşak uçlu eyeliner kullanarak kusursuz eyeliner çekebilirsin. Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner'ın ince ve esnek ucu sayesinde kolayca kedi gözü makyajı yapacaksın. Eyeliner çekmeye önce kuyruk bölümünden başla, daha sonra göz pınarlarına doğru ilerle. Yoğun pigmentasyonu ve altıgen gövdesiyle Hyper Easy Eyeliner, hata yapmaya fırsat vermiyor.

Editörün önerisi: Eğer göz kapaklarında renk eşitsizliği varsa, önce kapatıcı kullanarak göz kapaklarında kusursuz bir baz oluştur. Daha sonra eyeliner uygula.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yelpaze kirpikler

Yelpaze kirpikler

Maske takarak ofise gitmek yeni ritüelin olacak. Bu yeni normal döneme alışırken, gözlerini ortaya çıkarmak için kirpiklerini tek tek ayıracak bir maskara kullanmalısın. Bizim en sevdiğimiz ve en çok kullandığımız maskaralardan olan Maybelline New York Lash Sensational ofisin ilk günü için ideal!

Kirpikleri tek tek ayıran ve adeta yelpaze etkisi yaratan bu maskarayı kirpiklerinin dibinden başlayarak uçlarına doğru uygula. Tek katta bile tüm kirpiklerinin hacim kazandığını ve yelpaze şeklini aldığını göreceksin. Ofisin ilk günü iddialı görünmek için Lash Sensational maskara ideal!

Buğulu göz makyajı

buğulu göz makyajı

Yaz makyajında buğulu gözler çok popüler! Uzun zamandır görmediğin ailenle, arkadaşlarınla ve komşularınla bir araya gelirken buğulu göz makyajı yaparak çok havalı görünebilirsin.

Buğulu göz makyajı için kolay yayılabilen ve jel formülü olan göz kalemine ihtiyacın var. Sert yapılı göz kalemleri dağıtılmaz ve gözlerini tahriş edebilir. İkonik göz kalemlerinden olan Maybelline New York Tattoo Liner Göz Kalemi buğulu göz makyajı için doğru bir seçenek. Yumuşacık ucu sayesinde bu göz kalemini kolayca dağıtarak buğulu efekt yaratabilirsin. Daha yoğun göz makyajı için göz kalemini kalın bir şekilde uygula ve hafif hafif dağıt.

Doğal tonlarda ışıltılı makyaj

ışıltılı göz

Yaz makyajı demek bizim için ışıltılı ve parlak görünümler demek. Madem yüzümüzün yarısı maskenin altında kalacak, o zaman diğer yarısını da aydınlatma zamanı! Parlak ve nude tonlarda göz makyajı yaparak yazın enerjisini gözlerine yansıtabilirsin.

Yaz makyajında nude tonlardan oluşan bir far paleti arıyorsan Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti ile tanışmalısın. İçindeki hem mat, hem de aydınlık tonları kullanarak doğal makyaj görünümleri yaratacaksın. Gözlerini daha ışıltılı göstermek için paletin içindeki ışıltılı şampanya rengini göz pınarına ve göz kapağının tam ortasına uygulamayı unutma.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/